Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Звук на колесах
Не Зупиняйся | Технології | Психологія
�Хр-р-р-р-р�, «з-з-з-з-з-з» та «и-и-и-и-и» цілком можна залишити за дверима автомобіля.

З собою в салон бери тільки по-справжньому приємні звуки. Як їх отримати — дивись далі.

На жаль, внутрішній простір автомобіля не дуже придатне для прослуховування музики. Природа в нього така. Штатні місця під «звук» виділяються виходячи, наприклад, з того, де буде гарніше виглядати сітка динаміка. Часто це не відповідає навіть любительським уявленням про хорошій акустиці. Втім, не все так плачевно. Позбудься трьох найбільш поширених помилок про автозвуку, і ти станеш набагато ближче до ідеальної стереокартине в межах власного будинку на колесах.

1 Фірма — запорука якості Зрозуміло, орієнтуватися потрібно на перевіреного виробника. Однак великої різниці між продукцією таких монстрів, як Alpine і менш іменитої в цьому плані компанії Panasonic, в одній ціновій категорії може і не бути.
2 Одних тилових динаміків цілком достатньо Слухати музику спиною до оркестру, принаймні неввічливо. Більш того, фахівці сходяться на думці: скільки б грошей ти заготовив на озвучку автомобіля, краще витратити всю суму на хорошу фронтальну систему, ніж розбивати її на фронт і тил.
3 Не має значення, куди встановлювати динаміки, головне — потужність Має! І не тільки динаміки. Спеціально для тебе ми розробили схему оптимального розташування усіх компонентів повноцінної автомобільної аудіосистеми.

Фото 1 - Звук на колесах

1 Центральний канал — необхідний елемент системи об'ємного звуку. В умовах автомобільного кінотеатру з нього може виходити 50-80% звукової інформації: у фільмі, записаному в форматі DVD, «центр» часто відповідає за звук голосів персонажів. Звідси і необхідність його додаткового моноусиления.
Однак основна проблема полягає в банальному встановленні центральної АС. Штатного місця в торпедо для неї часто просто не передбачено. Тому оптимальним варіантом можна назвати установку динаміка розміром 1-DIN.

2 Фронтальна акустична система Передня частина передніх дверей, мабуть, найкраще місце для фронтальної установки АС. При грамотному поєднанні з процесором встановлені тут динаміки будуть видавати хороший для прослуховування звук. Якщо «дбайливий» виробник виділив місце в середній або задній частині передніх дверей, будь готовий до того, що звукова картина стане просідати. Місце збоку під приладовою панеллю загрожує поганим відтворенням низьких частот. Звук, що виходить з верху приладової панелі, може неправильно відбиватися від лобового скла і спотворювати загальне звучання запису.

3 Кросовер — невід'ємна частина компонентної АС, який по ідеї, повинна бути фронтальна акустика. Кросовер ділить сигнал на високі і низькі частоти і роздає їх відповідно твитера і СЧ/НЧ-динаміку.

4 Процесор Для того щоб акустична картина була правильною, звук з лівого і правого динаміків повинен доходити до відповідних вух одночасно. Проте в автомобілі це практично неможливо. Рішення полягає в тому, щоб змусити звук з однією з сторін приходити трохи пізніше і підсумовуватися з другим саме в точці прослуховування. Цим і займається процесор. Він може бути вбудований в головний пристрій або виступати як самостійний прилад (в цьому випадку він розташовується, як правило, в бардачку).

5 Тилова акустична система Озвучка тилів при наявності гарної фронтальної АС і сабвуфера зовсім необов'язкова. Якщо, звичайно, мова не йде про багатоканальному звук Dolby Digital, характерному для DVD. Тут тилова акустика є частиною тієї ж концепції, за якої вибудовується звук для домашнього кінотеатру. Оптимальним варіантом буде використання динаміків з широким діапазоном частот (від 20 Гц до 20 кГц). Тому в 99% випадків тилові динаміки — коаксіали (це означає, що В/Ч-динамік вбудований всередину широкосмугового). Компонентна система ззаду просто не потрібна. Так що тут ти можеш заощадити, купивши систему 2 або 3 в 1.

6 Підсилювачів на нашій схемі цілих три. І це незважаючи на те, що практично у всіх головних пристроях він присутній як обов'язкова складова частина. Виносний підсилювач в будь-якому випадку краще вбудованого. Але, виграючи в якості звуку, ти програєш в габаритах пристроїв — блок живлення і підсилювальний каскад повинні бути віддалені один від одного. В іншому випадку їх взаємний вплив позначиться на якості звуку. Тепер з приводу кількості. Оскільки максимальне число каналів підсилювача — 4, оптимально наявність трьох підсилювачів. Одного 4-канального для тилової і фронтальної акустики і двох монофонічних — для центрального каналу і сабвуфера.

7 Сабвуфер — ознака хорошої акустичної системи — традиційно встановлюється ентузіастами гарного баса в вільний простір за заднім сидінням. Воно і правильно: впливу на стереоефект сигнал менше 120 Гц не чинить, так і помістити об'ємний ящик сабвуфера більше нікуди не виходить. До речі, загальна тенденція — зробити коробку сабвуфера більш компактною. Правда, це тягне за собою виготовлення більш жорсткого дифузора і більш якісного магніту, то є негайне збільшення вартості.

.
сьогодні о 13:38  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: