Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Зверху видно все
Не Зупиняйся | Технології | Психологія
Знайти себе � завдання не з легких.

У багатьох на подібні пошуки півжиття йде. А все тому, що ці люди просто не знають про існування GPS.

За нами постійно стежать. Причому звідти — з космосу, з допомогою літаючих об'єктів. 24 штучних супутника, що кружляють по навколоземній орбіті і утворюють систему глобального визначення місця знаходження (Global Positioning System), цілодобово обмацують всю поверхню планети, а тому майже напевно знають, де ти знаходишся в даний момент. А якщо що — і тобі нагадають. Треба тільки на зв'язок з ними вийти. За допомогою GPS-навігатора.

Фото 1 - Сверху видно всёFujitsu-Siemens Pocket LOOX T830
Не просто навігатор, але справжній комунікатор на Windows Mobile 5.0! Та ще й з підтримкою стандартів GSM, WLAN і UMTS, повноцінною Qwerty-клавіатурою, Bluetooth, Wi-Fi, камерою 2 Мп і, звичайно, інтегрованим GPS-приймачем SirfStar III.

А де ж я?
Приймаючи сигнал лише від трьох супутників, найпростіший навігатор зможе визначити свої (а стало бути, і твої) координати на площині з точністю до 50 м. Потрапляючи в зону видимості чотирьох супутників, ти отримаєш дані і про те, на якій висоті перебуваєш. Надалі логіка роботи навігатора зберігається: чим більше супутників він «бачить», тим точніше може визначити координати. Абсолютна більшість сучасних приладів — 12-канальні. Тобто можуть одночасно приймати сигнал відразу від дюжини супутників і повідомляти своє місцезнаходження з точністю до 1-2 м. Якщо, звичайно, їм не завадять висотні будівлі або густі крони дерев.

Фото 2 - Сверху видно всёGarmin GPSMAP 76CSx
Пішохідний навігатор, розроблений спеціально для всіх, хто час від часу любить прогулятися по воді. До стандартного для цих приладів рівнем водонепроникності IPX7 (30 хвилин на глибині 1 м) тут додана повна непотоплюваність. Навігатор працює на базі нового чіпсета SirfStar III і з задоволенням читає карти пам'яті microSD.

Можливі варіанти
Всі GPS-навігатори можна умовно розділити на чотири групи.
1 Пешеходные — найбільш прості і компактні. Вага варіюється від 80 до 250 м, а розміри рідко перевищують формат мобільного старенької Nokia 3310. Саме пішохідні варіанти можна вважати класикою в плані функціонального наповнення. Ті, що простіше і дешевше (від $140), діяльністю не блищать. У базовий набір їх умінь входять визначення місця розташування, запис траєкторії пройденого шляху з можливістю робити на ньому відмітки, вимірювання швидкості руху і підрахунок пройденої відстані. Крім того, у комплекті є електронні компас і висотомір, робота яких, як правило, залишає бажати кращого. З підвищенням ціни (до $500) зростає і якість. Екран стає кольоровим, а функціональний багаж збагачується магнітним компасом, барометричним висотоміром, підтримкою картографії та іншими корисними речами, розмова про яких особливий.
2 Автомобільні навігатори солідніше пішохідних за всіма показниками. І екран у них великий, і картографію вони підтримують в обов'язковому порядку, і виносну антену для більш впевненого прийому мають, і коштують відповідно дорожче (до $800, а іноді і більше).
3 Стаціонарні прилади, що встановлюються на катерах і яхтах, можна віднести скоріше до професійної, ніж до споживчої техніки. Ці монстри навігації легко об'єднуються в GPS-системи і нерідко зливаються в єдине ціле з рыбопоисковыми ехолотами.
4 GPS-приймачі, що працюють тільки в тандемі з КПК або ноутбуком, радують насамперед своєю вартістю. Так, ціна універсального GPS-приймача JJ-Connect складає всього $65, причому підключити його можна через стандартний USB-роз'єм. А мініатюрний Garmin cfQue 1620 і зовсім вставляється в слот для карт CompactFlash. Крім того, багато GPS-приймачі зовсім не потребують фізичного підключення, оскільки передають свій навигаторский сигнал через Bluetooth.

Фото 3 - Сверху видно всёGarmin GVN-51
Якщо ви є щасливим володарем автомобіля з вбудованим телевізором, GPS - або DVD-системою, ця чорна коробочка доведеться дуже до речі. Адже все, чого не вистачає цьому навігатора — екран.

Не пропадеш
Основні споживачі GPS — туристи, мисливці і інші мандрівники. Незважаючи на відносну точність показань, корисність навігатора в умовах повної відсутності орієнтирів на місцевості переоцінити складно. Він тобі і Північ з Півднем знайде, і точне твоє положення на карті покаже, і до селища з лісу найкоротшим шляхом виведе.
Втім, якщо у походах ти буваєш не часто, навігатор і іншими функціями зуміє розважити.

По злачних місцях
Ось, наприклад, підтримка картографії. У всіх відношеннях приємна опція. Будь у тебе хоч автомобільний, а хоч і пішохідний навігатор, в незнайомому місті з ним не пропадеш. І якщо карти міст Росії виконані в кращому випадку на трієчку, по Європі та Америці з GPS'ом подорожувати одне задоволення: сам собі гід, сам собі екскурсовод. Маршрут на карті по точках намечаешь, а навігатор тобі і дорогу покаже, і час прогулянки прикине.

Фото 4 - Сверху видно всёGarmin GPSMAP 276C
В Європі цей навігатор іменується морським, а в Росії, країні з широкою душею, він сподобався автовласникам і дуже швидко став «хітом продажів». Ємність шляхового журналу — 15 треків по 10 000 точок, ємність літій-іонного акумулятора — 15 годин.

Не проходьте повз
Дорожні позначки, до речі, можна і без карти з успіхом використовувати. Досить один раз ввести в пам'ять приладу координати якої-небудь точки, і він буде пам'ятати їх скільки забажаєш. Рибалки таким чином лунку рыбоносную на середині озера позначають, щоб на наступний рік знати, де лід бурити. А ти можеш продуктовий магазин позначити і команду навігатора дати, щоб він тобі нагадав молока купити, коли ти, скажімо, в 50 м від магазину опинишся.

Сонце ще високо
Наступна чудова опція — визначення часу сходу і заходу. Виявити її можна не у всіх, але у багатьох навігаторах. Наприклад, в апараті Magellan SportTrak Pro. Кожен, кому хоч раз доводилося нишпорити по нічному лісі в пошуках дров для вогнища (особливо в південних областях, де сонце сідає дуже стрімко), був би щасливий отримати такий прилад.

Фото 5 - Сверху видно всёMagellan eXplorist 100
Один з найпростіших навігаторів на ринку. Картографію не підтримує, барометричним висотоміром похвалитися не може. Навіть підсвічування екрану і того немає. Зате в дорожньому журналі може зберігати три треки по 2000 точок кожен, так і має цілком демократичну ціну — $200.

Метри в квадраті
Інша корисна функція — обчислення окресленої площі — відрізняє простий і недорогий прилад JJ-Connect Navigator 100 (в інших виробників ця функція зустрічається тільки в більш складних і дорогих моделях). Обійтися без цієї опції при визначенні загальної площі власного острівця в Тихому океані просто нереально. Ну і дачну ділянку виміряти теж можна, якщо що.

Ти гониш!
Визнаний лідер в області GPS-навігації, компанія Garmin, про своїх клієнтів теж не забуває. Навігатор ForeRunner 305 створений спеціально для любителів пробіжок на свіжому повітрі. Він не лише спалені тобою калорії порахує, але і віртуальним супротивником, якщо попросиш, може побути. А крім того, буде невпинно контролювати твою швидкість і просигналізує про те, що заплановане відстань ти вже пробіг.

ЯКІСНИЙ ПОКАЗНИК

Приладів з однаковим набором функцій на ринку безліч. Тому при виборі свого GPS-провідника не забудь звернути увагу на ці показники:
*
Тривалість роботи Як і у випадку з об'ємом пам'яті, чим більше, тим краще. Зверни увагу одне — дані виробника зазвичай завищені на 15-20%.
* Об'єм вбудованої пам'яті Принциповий тільки для навігаторів з підтримкою картографії — детальна карта великого міста може важити до 6 Мб. Так що, чим більше в приладі пам'яті, тим краще. Зовсім добре, якщо в навігаторі є слот для карт пам'яті. Наприклад, нові навігатори від Garmin eTrex Legend Cx і GPSMAP 60CSx підтримують карти microSD об'ємом до 512 Мб.
* Кількість точок в треку Трек — це пройдений тобою шлях. Навігатор запам'ятовує його по точках, які відзначаються через певну відстань (припустимо, через кожні 100 м), або після певної кількості часу (наприклад, кожні 10 хвилин). Чим більше точок, тим довшим буде запам'ятований трек.
* Можливість підключення до комп'ютера У навігаторів з картографією ця опція присутня, як мовиться, за замовчуванням. Іншим вона стане в нагоді для перенесення треків на мапу. Яку, до речі, можна просто відсканувати і прив'язати до координат за допомогою програми OziExplorer.
* Можливість використання аксесуарів Добре, якщо твій навігатор не буде опиратися живлення від прикурювача, під'єднання зовнішньої антени і зручного кріплення на приладовій дошці автомобіля і кермі велосипеда.

.
21 січня 2018 в 13:39  |  Переглядів: 35  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: