Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Заїкання у дітей. Лікування заїкання у дітей.
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками


Особисто мене і моїх дітей дана проблема не торкнулася, але про заїкання у дітей я знаю не з чуток. Моя мама — логопед з великим стажем, і я не раз бачила батьків, які приводили своїх діток, до неї на заняття. Треба зауважити, що найчастіше такі заняття незабаром дають позитивний результат. Тому, якщо ви помітили, що ваш малюк почав заїкатися, не панікуйте, ви не одні, з цією проблемою стикаються дуже багато батьків, і в більшості випадків, вилікувати заїкання у дітей цілком реально. Єдине, до чого вам треба бути готовим, так це те, що заїкання у дітей не можна вилікувати, випивши пару таблеток, і вам доведеться витратити якийсь час на заняття з дитиною, щоб добитися хорошого результату.

Причини заїкання у дітей

Заїкання — це одне з найбільш поширених мовних розладів. Не дивлячись на те, що випадки заїкання зустрічаються і у дорослих, все ж ця проблема більш характерна для дітей у віці до 7 років, і більшою мірою це стосується хлопчиків, так як їх психоемоційна стійкість до зовнішніх факторів на порядок нижче, ніж у дівчаток.

Всі причини заїкання у дітей можна розділити на три види:

  • Фізичні. Причиною такого роду заїкання у дитини, може стати перенесена їм хвороба, що впливає на розвиток мовних функцій. Так само причиною може стати родова травма або захворювання перенесене дитиною внутрішньоутробно.
  • Психічні. Причиною такого заїкання може стати, переляк, переживання, почуття страху або будь-яка інша ситуація, яка робить свій вплив на психічний стан дитини.
  • Соціальні. Причиною такого заїкання може стати недостатнє розвиток мовлення у дитини, або надмірна розумова навантаження, в тому числі і навчання відразу кільком мовам. Крім того, дитина може подрожать дорослому, якщо хтось у родині або в його оточенні заїкається.

Тому думка про те, що заїкання у дітей з’являється в результаті переляку не зовсім правильно, так як існує маса інших причин цього захворювання. Заїкання, придбане внаслідок переляку, називають логоневроз, і найчастіше ми стикаємося саме з цим видом. В результаті лікування цього виду заїкання у дітей, зазвичай мовленнєві функції повністю відновлюються.

Лікування заїкання у дітей

Насамперед, хотілося б відзначити, що не варто намагатися лікувати заїкання у дитини самостійно. Адже якщо у вас зламалася пральна машинка, ви ж не намагаєтеся її полагодити, озброївшись викруткою… Звичайно, ви викличте майстра, то проблема серйозна. Так от, — лікування заїкання у дітей, проблема куди серйозніше зламаною машинки, і займатися нею повинен кваліфікований фахівець. Але це не означає, що ви повинні залишатися в стороні, ні, вам доведеться взяти активну участь у заняттях з дитиною. Але для цього вам потрібно знати, що потрібно робити, а чого категорично не можна, і тому, швидше за все, без допомоги фахівця тут не обійтися.

Лікування заїкання у дітей, проходить значно простіше, ніж у дорослих, і відповідно кількість позитивних результатів, в рази більше. Крім того, якщо дитина раптом почав заїкатися, не варто чекати, що все розсмокчеться само собою, ви тільки погіршить ситуацію. Варто зауважити, що лікування заїкання у дітей у віці до 4 років, проходить максимально результативно.

Однак для лікування заїкання у дітей, одних лише занять з логопедом буде недостатньо. Вам доведеться багато чого змінити у своїй звичній життя. Всі ваші дії повинні бути спрямовані на створення навколо дитини спокійної атмосфери, де немає місця хвилювань і тривогами. Дуже важливо дотримуватися режиму харчування і розпорядок дня, а також обмежити час перегляду телепередач та гри на комп’ютері. Бажано уникати відвідування місць з великим скупченням народу, і по можливості необхідно виключити збуджують і емоційні ігри. Ясна річ, що повністю виконати всі ці рекомендації у вас навряд чи вийде, але це приблизно те, до чого потрібно наблизиться.

Дотримання всіх цих рекомендацій, прогулянки на свіжому повітрі, і регулярні заняття з логопедом, обов’язково дадуть свій результат в лікуванні заїкання у дитини. І вже скоро, ви просто забудете, про те, що ваш малюк колись заїкався.

Нетрадиційне лікування заїкання у дітей

Ні для кого не секрет, що є, так звані «бабки», які шляхом змов і дивних ритуалів рятують дітей від заїкання. Принцип такого лікування заїкання у дітей, мені не зрозумілий, але треба відзначити, що іноді, цей спосіб виявляється досить дієвим. Мабуть, щось в цьому є щось незрозуміле звичайній людині.

Але я все-таки залишаюся прихильницею традиційного лікування заїкання у дітей. Який вибір зробити вам, вирішуйте самі.

15 січня 2018 в 12:13  |  Переглядів: 5  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: