Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Які замки можна побачити в Угорщині?
Не Зупиняйся | Відпочинок | Своїми руками
Замки, палаци і фортеці Угорщини, немов мовчазні спостерігачі, суворо й уважно стежать за ходом історії вже кілька століть, дбайливо зберігаючи її важливі моменти. Загалом їх налічується більше 3 тисяч, а 800 з них є пам'ятками архітектури і знаходяться під охороною держави.
Пропонуємо дізнатися детальніше про найпопулярніших замках просто зараз.

Непідвладні часу


Величезна кількість історичних місць дає туристам свободу вибору, але, в той же час, робить його дуже складним. Відвідати все і відразу, звичайно, не вийде, і доводиться шукати тільки саме вражаюче. Ми вирішили трохи допомогти в цьому, проклавши маршрут, що складається з декількох обов'язкових для відвідин пам'яток:
Будайська фортеця . Вона ж є Королівським палацом. Це грандіозна споруда була зведена в 13 ст., і пережило величезну кількість руйнувань. Але кожен раз, як птах Фенікс, повставала з попелу.
'Які
Сьогодні палац є гордістю Угорщини, а побачити його можна з будь-якої точки Будапешта. Підносячись на вершині гори, він є яскравим прикладом стилю бароко і постійною резиденцією угорських королів.
В центрі фортеці знаходиться відомий собор Матяша, в якому відбувалися коронації монарших осіб. А в самому палаці діє Національна бібліотека, яка налічує близько 6 млн. книг, а також кілька музеїв – галерея сучасного мистецтва, національна галерея, а також музей історії.
Замок Вайдахуняд . Він побудований в мальовничому парку в самому центрі столиці, і є копією, побудованого в Трансільванії, королівського палацу. З'явився замок тільки в кінці 19 ст., коли в парку, в честь святкування 1000-літнього ювілею країни, було вирішено спорудити «Історичний павільйон».
Всередині нього можна побачити велику кількість зменшених копій інших угорських архітектурних пам'яток.
'Які
Одним з головних розваг для мандрівників є дегустація вин, яка часто проходить під звуки концертів, що проходять в замку.
Недалеко від архітектурної композиції розташовується статуя Аноніму – невідомому письменнику, перу якого належить історичний твір «Діяння угорців». Згідно з легендою, кожен, хто доторкнеться до статуї, отримає в нагороду частинку розуму і життєвої мудрості.
Подивитися можна також і Музей сільського господарства, розташований тут же.
Брунсвік. Величезна територія в 70 га, на якій розташований сам замок неймовірної краси, і парк, вражають своїми масштабами. На першому поверсі Брунсвіка розташований музей Людвіга ван Бетховена. Відвідувачі можуть подивитися фільми про великого композитора, а також відвідати концерти, що проходять у його честь.'Які
Створений він тут не випадково. Бетховен був другом графської родини Брунсвік і, приїжджаючи в Угорщину, зупинявся саме в їхньому будинку. Крім того, дочки сімейства були ученицями композитора, в кожну з яких маестро був закоханий.
Крім цього, мандрівники можуть завітати у Музей дитсадків. Історія його створення також пов'язана з родиною Брунсвік. Терезія, дочка графа, стала відома тим, що заснувала перший в Угорщині дитячий садок.
Борі . Це місце називають «храмом любові». Палац побудував архітектор Йено Борі – як знак безмежної любові до своєї дружини Ілоні. Зведення тривало майже півстоліття. Закоханий майстер невпинно творив і продавав свої скульптури, щоб продовжувати будівництво, яке продовжував до кінця своїх днів. І робив він це без сторонньої допомоги, від першого до останнього каменя.
'Які
Всередині замку можна побачити численні зображення Ілони, а також різні фрески. У внутрішньому подвір'ї збереглась невелика каплиця, в якій Йено спорудив пам'ятник вічної любові – Ілона в образі Мадонни, біля ніг якої схилився сам автор твору.
Вишеградська фортеця. Напевно, ви чули про знаменитого графа Дракулу, який «жив» в одному із замків в Румунії. Але не тільки вона славиться проживанням цього зловісного символу. В Угорщині, місті Вишеград, також є замок, який служив в'язницею для Влада III Цепеша, більше відомого під ім'ям Дракула.
Згідно з однією з легенд, у підвалах фортеці граф протягом десятка років мучив тварин, а інше переказ свідчить, що ув'язнення було схоже на «домашнього арешту». Після помилування Дракула одружився з двоюрідною сестрою короля, і прожив з нею залишок життя в замку.
Естерхазі . Зовнішня і внутрішня розкіш цього комплексу, представленого на фото, вражає навіть самих серйозних багатіїв. Палац був зведений за ініціативою сім'ї Естерхазі, яка славилася своєю любов'ю до багатого оздоблення.
'Які
Крім самого замку на території було вирішено звести два театри – оперний і ляльковий, церква і кінний двір.
Зараз частина замку функціонує як готель, приймаючи туристів, а друга частина відкрита для відвідувачів як музей.
Угорщина – відмінне місце для бюджетних поїздок. Незважаючи на те, що вона не настільки розкручена в путівниках, як інші європейські країни, тут завжди знайдеться, що подивитися.

20 січня 2018 в 15:09  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: