Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Які ваги краще механічні або електронні
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
Які ваги краще механічні або електронніОстаннім часом дуже популярно стало приділяти чимало уваги своєму здоров'ю. Тому багато, хто стежить за своєю фігурою, тримають під свою вагу контролем. Адже нормальна вага - це один з основних критеріїв здоров'я та профілактика багатьох захворювань. А контролювати масу свого тіла краще всього за допомогою ваг. У наші дні існує два типу ваг: механічні і електронні. І щоб визначити, які краще, треба мати уявлення, як вони працюють.

Механічні ваги

Механічні ваги дозволяють виміряти вагу, завдяки вимірювальної пружині, яка розтягується під вагою тіла і обертає стрілку. «Нуль» на цих вагах встановлюється вручну за допомогою коліщатка. Похибка у них становить 0,5-1 кг. Якщо ви не дотримуєтеся дієти, то така похибка не буде мати значення. А ось для тих, хто намагається скинути або набрати вагу, це грає важливу роль. Механічними вагами дуже просто користуватися. Не треба постійно міняти батарейки, ще й допустима вага набагато більше, ніж в електронних ваг. Більш того, механічні ваги істотно дешевше, хоча і не мають багато функцій.

Електронні ваги

Перш за все, електронні та механічні ваги розрізняються тим, що на перших встановлений цифровий дисплей, на який виводиться результат зважування. Точність результату на цих терезах може коливатися в межах від 0,1 до 0,5 кг. Звідси випливає, що вони набагато достовірніше показують вагу. Залежно від конструкції ваг вимірюють вони різними способами.

Одні з перших електронних ваг відрізнялися від механічних лише цифровим дисплеєм, на який вивосмся результат. Електронні ваги більш складної конструкції містять два металевих диска, які утворюють подобу електричного конденсатора. Вже при незначних коливаннях ваги, пластини розходиться, електричний заряд між ними змінюється, в результаті чого змінюється показання ваги. Дана конструкція підвищує надійність і міцність ваг.

Є ще один вид конструкції таких ваг, де використовується датчик напруги. Вимірювання маси тіла таким способом відбуваються в результаті зміни електричного сигналу відповідно вазі тіла. Дана конструкція управляється тільки електронікою, механічні елементи в ній зовсім відсутні.

Для того щоб електронні ваги працювали, використовують батареї, які зазвичай вже в комплекті. Деякі моделі можуть працювати від сонячних батарей або енергії, отриманої в процесі механічної дії на ваги. Ці ваги включаються і вимикаються автоматично, а «нуль» встановлюється самостійно при включенні. В наш час актуальні електронні ваги, які володіють різноманітними функціями.

Додаткові функції ваг

Розрахунок індексу маси тіла відбувається після введення в пам'ять ваг наступні параметри: зріст, вік, стать і так далі. В основі цього розрахунку лежить формула: ІМТ=вага (кг)/зріст м2. Наявність даної функції у вагах не саме необхідна умова для покупки, так як ви самі зможете розрахувати індекс маси тіла.
Наступна функція - розрахунок співвідношення м'язової і жирової маси. Через організм людини пропускається нікчемний розряд електричного струму, а так як у м'язової, жирової і кісткової тканини різне електричне опір, то даний параметр можливо розрахувати, правда, з великою похибкою.
Якщо кілька людей постійно користуються одними вагами, то вони автоматично визначають користувача.
Наступна функція для тих, хто постійно забуває результат останнього зважування - контроль над вагою. При значних змінах ваги система оповіщає вас за допомогою звукового сигналу.
Якщо є проблеми із зором або виникають труднощі з нахилом вперед, існують ваги з бездротовим монітором.

Наявність додаткових функцій спрощує процес зважування багатьом людям. Хоча вони найчастіше елементом рекламних акцій. Головне, вирішити, які функції потрібні, а які ні. Адже нема чого переплачувати за те, що не використаєш.

Як вибрати ваги

Якщо ви віддасте перевагу електронні ваги, то обов'язково зверніть увагу на метричну систему вимірювання. На деяких вагах європейського виробництва або із США маса тіла вимірюється в фунтах, тому вони повинні перемикатися на кілограми.

Точність механічних ваг можна перевірити наступним чином: натиснути із зусиллям на ваги, потім різко відпустити, слідом за цим стрілка повинна точно і швидко встати на «нуль». А краще всього, дізнатися свою точну вагу, і перевірити результат при покупці.

Ваги повинні бути поставлені на пряму і тверду поверхню, інакше вони будуть неточно відображати вага з похибкою 10%. Для стійкості деякі моделі ваг мають конструкцію, яка дозволяє вирівняти ваги.

Крім того, на вагах повинна бути шорстка або рифлена поверхня, або вона повинна мати анатомічну плато (майданчик повторює форму ступень).

Якщо ви хочете встановити ваги у ванній або сауні, то краще вибрати такі, які будуть у вологонепроникному корпусі.

Більш надійні і міцні моделі ваг виконані з металу. В процесі експлуатації пластмаса може деформуватися, а скло розбитися.

І ще, на точність показань електронних ваг можуть вплинути електромагнітні хвилі, які виходять від потужних електроприладів і радіоапаратури. Тому виберіть найбільш підходяще місце для точності результату зважування.

Якого типу ваг віддати перевагу, механічним або електронним, залежить, насамперед, від мети використання, від самого користувача і від ваших фінансових можливостей. При адекватному використанні та догляді вони прослужать вам довго і стануть незамінним атрибутом вашого життя.
18 січня 2018 в 11:13  |  Переглядів: 4  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: