Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як визначити вагу свині за її розмірами без ваги
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками
Обмір свині. Таблиця відповідність ваги і розмірів свині.


В умовах домашнього або невеликого фермерського господарства не завжди є можливість зважити дорослу свиню щоб визначити її вагу. Для визначення максимально точної ваги без зважування можна використовувати обміри свині. При цьому необхідно проміряти дві відстані (обміру).
'Як
Вимірювання проводять за 2-3 години до денного годування тварини, тобто натщесерце.

Для отримання точних і правильних обмірів свиню необхідно змусити правильно стояти: голова не звисає а піднята на рівні спини, ноги - вертикально, прямі. Сантиметром вимірюють довжину корпусу від кореня хвоста до потиличного гребеня свині, а потім обхват грудної клітини за лопатками, місця вимірювань показані на малюнку.

'Як
Схема обміру свині


Для визначення приблизної ваги після обмірів свині, дані поєднують з цифрами в наведеній нижче таблиці, і дивляться вагу свині на перетині двох лініях (горизонтальною і вертикальною).
'Як
Таблиця співвідношення обмірів і ваги свині.

Другий спосіб дізнатися вагу свині без ваги.


Ще один спосіб дізнатися приблизну вагу свині за допомогою обмірів і навіть не використовуючи наведену тут таблицю ваги свині. Цей спосіб такий - виробляють обмір свині, як в першому способі, а потім результати обміру треба перемножити між собою, а отриману цифру розділити на коефіцієнт вгодованості свинки. Який в цьому способі визначається на «око»: при худорбі тваринного використовується коефіцієнт 162, при нормальній вгодованості - коефіцієнт 156, а з хорошою жирностю - 142.
20 січня 2018 в 15:12  |  Переглядів: 2  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: