Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як відремонтувати праску
Не Зупиняйся | Технології | Своїми руками
Праска - річ в господарстві необхідна і незамінна. Але, як і будь-який прилад, який часто використовують, він приходить в непридатність. Що робити в такому випадку? Нести в майстерню або купувати новий? Не поспішайте робити ні те, ні інше. Пристрій праски досить просте, і людина, що володіє навіть невеликими навичками і знаннями, зможе впоратися з цим завданням. Причини неполадок праски зазвичай пов'язані з електрикою і дуже рідко з системою відпарювання. Скористайтеся нашими порадами, і ви зможете швидко навчитися ремонтувати праску.
1 Для початку запасіться інструментами. Приготуйте обов'язково тестер і викрутки - просту і хрестоподібну. Також будуть потрібні пасатижі, ніж - і можете починати ремонт. Несправності ми будемо розглядати, рухаючись від простого до більш складного.
'Як
2 Якщо праска не гріє і не горить контрольна лампочка, то відкрийте задню кришку і посміться, чи справний живить шнур. Для цього включіть вилку в розетку і тестером перевірити, чи доходить струм до клемної колодки. Якщо не доходить, то дріт у шнурі напевно обламаний. Зазвичай він обламується або в місці входу всередину праски, або біля штепсельної вилки. Якщо біля вилки, то обріжте її і поставте нову розбірну, а якщо біля самого праски, то просто видаліть сантиметрів десять і підключіть знову до клемної колодки. Якщо ж не хочете морочитися, то поміняйте шнур на новий. До речі, він повинен обов'язково бути в нитяною оплітці.
'Як
3 Якщо шнур справний, а праска не працює, треба зняти ручку і бачок для води, щоб відкрився доступ до підошви праски. Зі старими радянськими прасками проблем не було, а на сучасних всі гвинтові кріплення приховані заглушками для надання кращого дизайну виробу. Відшукайте і вийміть їх кінчиком ножа, а під ними будуть гвинти. Ще в деяких місцях використовуються пластикові замки, щоб їх відкрити - акуратно відігніть край деталі, просуньте маленьку викрутку, і злегка натискаючи, відкрийте замки. Там теж будуть гвинти. Відкрутіть їх, і ручка з бачком зніметься без праці. Коли будете знімати бачок, стежте, щоб не загубилися гумові ущільнювачі.
'Як
4 Коли у вас відкрився доступ до підошви праски, то потрібно перевірити спочатку термозапобіжник, а потім термостат. Перший служить для того, щоб не сталося загоряння. Коли з якихось причин температура в прасці починає несанкціоновано підвищуватися, запобіжник перегорає. Перевіряють його тестером, і якщо несправний запобіжник, його потрібно замінити. Змінюється він просто, варто лише відкрутити гвинт, який фіксує його на корпусі, і два гвинти, якими він підключається до ланцюга.
'Як
5 Термостат служить для підтримки робочої температури праски в заданому режимі. На ньому є контакт, який постійно замикається і розмикається. Від тривалої роботи на ньому може утворитися нагар, і досить контакт акуратно почистити дрібної абразивним папером, щоб він став нормально працювати. Але буває, він згоряє повністю, в такому випадку потрібно міняти термостат. Щоб його зняти, відкрутіть два дроти, підключених до нього, і гвинт, яким він кріпиться до корпусу. Складання праски ведіть у зворотному порядку.
'Як
6 Якщо у вас на прасці горить контрольна лампочка, а він не гріє, то, напевно, перегорів ТЕН. А так як ТЕН з підошвою праски становлять одне ціле, а підошва фактично і є праска, відремонтувати його не можна. Потрібно купувати новий прилад. Можна, звичайно, спробувати підібрати підошву, але буде важко знайти точно таку ж, та і коштувати вона буде трохи менше нового праски.
'Як
7 Якщо ж праска став погано відпарювати, то це забилися солями отвори, через які проходить пар. Розберіть праска, зніміть гумові ущільнювачі і проведіть очищення. Можна використовувати різні розчинники.
'Як
Як бачите з опису, все досить просто. Ремонт займе від сили годину, і не потрібно приходити в майстерню, заодно і гроші зекономите.
18 січня 2018 в 19:46  |  Переглядів: 3  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: