Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як вибрати корисну мінеральну воду?
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Своїми руками
Мінеральну воду можна придбати в будь-якому магазині, і багато п'ють її, не замислюючись про те, як вона може вплинути на здоров'я. Щоб витягти максимум користі і уникнути неприємностей, потрібно навчитися правильно вибирати мінеральну воду.

Якою може бути мінеральна вода?


'Як
Як вибрати корисну мінеральну воду? Насамперед, ви повинні знати, що виділяють кілька категорій:

 • Столова мінеральна вода. Концентрація солей в ній не перевищує 1 г на літр, і такий продукт підходить для щоденного безпечного вживання, а також для приготування їжі. Смак такої води приємний і легкий. Ця категорія включає такі продукти як «Геленджікская 117», «Ессентукская гірська».

 • Лікувально-столова вода може містити до 10 грамів солі на один літр. Її можна застосовувати в профілактичних і лікувальних цілях, але в невеликих дозах вона придатна для вживання в якості напою кілька разів на тиждень. У цю групу входять «Боржомі», «Нарзан», «Єсентуки 4».

 • Лікувальна мінеральна вода. Її мінералізація найбільш висока і перевищує 10 г на літр. Такі напої вживаються при наявності показань і призначаються фахівцями. Якщо пити лікувальну воду необдумано, це може спровокувати відкладення солей і формування каменів. Ця група включає такі води «Нафтуся», «Донат Магній», «Єсентуки 17».


 • Якщо за основу класифікації взяти складу, то можна виділити наступні різновиди мінеральних вод:

 • Сульфатні стимулюють моторику кишкових стінок, володіють жовчогінним ефектом, покращують роботу печінки, а також допомагають нормалізувати рівень цукру в крові і масу тіла. А ось у підлітковому та дитячому віці такі води не рекомендовані, оскільки вони заважають повноцінному засвоєнню кальцію і, відповідно, формуванню кісток і зубів.

 • Гідрокарбонатні корисні для ШКТ, так як нормалізують вироблення шлункового соку і сприяють правильному травленню їжі. Також води, що відносяться до даної категорії, допомагають відновлюватися після перенесених інфекційних та інших захворювань, живлять м'язові тканини і заповнюють запаси енергії при інтенсивних фізичних навантаженнях. Але ось при загостреннях виразок і гастритів вживати їх не рекомендується.

 • Магнієві мінеральні води дуже корисно пити при частих стресах, нервових зривах або перевтомі, так як вони знімають напругу. Не рекомендується їх вживати при деяких захворюваннях травної системи.

 • Залізисті води рекомендуються при залізодефіцитній анемії.

 • Хлоридні води приводять в порядок функціонування кишечника, печінки, а також жовчовивідних шляхів. Але при підвищеному артеріальному тиску пити їх у мінімальних кількостях і з особливою обережністю.

 • Також існують різні комбіновані мінеральні води, такі як хлоридно-сульфатні, хлоридно-сульфатні та інші. Вони володіють більш широким спектром властивостей, але також мають протипоказання, тому перед вживанням бажано звернутися за консультацією до лікаря.


 • На що ще звертати увагу при виборі?


  'Як
  При виборі мінеральної води слід звертати увагу на кілька важливих моментів:
 • Склад. У ньому вказуються не тільки компоненти, але і їх концентрація. Якщо ви зможете підібрати найбільш збалансований і відповідний саме вам склад, то отримаєте максимум користі з води і поліпшите здоров'я.

 • З газом або без? Газ може бути природним або штучним. Природний корисний і в більшості випадків посилює властивості компонентів мінеральної води. А от штучно газована мінеральна вода сприймається фахівцями скептично: багато хто вважає, що ненатуральна газ може заважати повноцінному засвоєнню деяких речовин. Також таку воду небажано вживати при хворобах шлунково-кишкового тракту.

 • Реакція води, тобто рівень лужності або кислотності. Даний показник вимірюється величиною рН і може варіюватися від 35 до 8-9. Низький рівень свідчить про кислотності, середній – про нейтральності, а високий – про лужності. Чим корисна кисла вода? Вона підвищує кислотність шлункового соку. Лужна, навпаки, знижує її.

 • Загальна мінералізація. Вона, як правило, вимірюється в міліграмах на один літр рідини. Виходячи з такого показника, виділяють води слабкої, малої, середньої, високої мінералізації, а також ропні і крепкорассольные. Чим вище мінералізація, тим більш виражений вплив вода впливає на людський організм і, відповідно, тим акуратніше варто її вживати.

 • На етикетці обов'язково повинні вказуватися повне точну назву, а також категорії, до яких належить вода (наприклад, їдальня, сульфатна).

 • Неодмінно звертайте увагу на дату виробництва, тобто розливу, а також терміни зберігання, які повинні дотримуватися.

 • Якщо перед вами мінеральна вода російського виробництва, то на її етикетці ви знайдете ТУ чи ГОСТ. Якщо продукт виготовлений в іншій країні, то ви виявите точні дані імпортера.

 • Якщо перед вами популярна столова мінеральна вода, то ви зможете пити її практично кожен день. А до лікувальних і лікувально-столових вод повинна додаватися коротка інструкція, в якій перераховуються протипоказання і показання, а також даються деякі стосуються вживання рекомендації.

 • Наявність осаду не повинно вас налякати, особливо якщо вода має високий рівень мінералізації і є лікувальною. Деякі компоненти осідають на дні у вигляді солей.

 • Всі виробники зобов'язані вказувати джерело, з якого була отримана вода, і його точне місцезнаходження.


 • Як правильно пити?


  Якщо у вас немає проблем зі здоров'ям, то краще всього вибрати столову воду. Для профілактики використовуйте лікувально-столову. А якщо ви страждаєте якими-небудь захворюваннями, то зверніться до фахівця, щоб він порадив вам лікувальну воду і дав рекомендації щодо її вживання.
  'Як
  Найкраще мінеральні води пити до їжі: за двадцять-тридцять хвилин або безпосередньо перед прийомом їжі. Деякі напої вживаються дрібними ковтками. Добова доза залежить від категорії води і може варіюватися від двох-трьох склянок для їдальні до 30-100 мл для лікувальної.
  Рекомендується періодично міняти вживаються мінеральні води, щоб не допускати надлишку деяких мінеральних речовин в організмі. Крім того, стежте за своїм самопочуттям: якщо після вживання воно погіршується, спробуйте вибрати інший напій або на час припинити застосування.
  Цікавий факт: мінеральні води можуть використовуватися і іншими способами, наприклад, для проведення інгаляцій при деяких хворобах дихальних шляхів. Також напої застосовуються в косметичних цілях у чистому вигляді для вмивання або у складі домашніх засобів.

  Тепер ви зможете вибрати корисну мінеральну воду і пити її правильно і з користю для здоров'я.

  20 січня 2018 в 15:11  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: