Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як правильно вести сімейний бюджет: таблиця
Не Зупиняйся | Сімейні відносини | Психологія

Вступаючи в шлюбну життя, молодята стикаються з деякими труднощами родинного життя, які природні для всіх тільки що народжених сімей.Новоспечені чоловік і дружина тепер ділять один простір на двох.Обмірковують свої плани на вихідні, враховуючи інтереси і вільний час один одного, дружина готує вечерю згідно перевагам чоловіка в їжі, а чоловік вибирає фарбу для стін у спальні, покладаючись на смак і побажання дружини.

Серед усіх цих повсякденних турбот і побутових питань окремо постає грошова тема та питання, як вести сімейний бюджет? Адже поїздка на море у вихідні вимагає витрат на бензин, а в магазинах і супермаркетах ще поки ніхто не роздає товари безкоштовно.Більшість молодих сімей у перший час спільного життя зустрічається з фінансовою проблемою.Вони тільки починають вчитися планувати бюджет тепер вже їх загальної сім'ї.

Загальний бюджет або окремий у дружини з чоловіком?

42Тут постає питання про те, загальний або окремий бюджет повинен бути у дружини з чоловіком? Найчастіше зустрічається такий варіант: заробіток чоловіка йде не тільки на його потреби, але і сімейні, а заробіток дружини лише на її особисті потреби.Так як зазвичай у нашому суспільстві прийнято, що дружина заробляє менше за чоловіка, а значить і витрати у неї не такі глобальні, як забезпечення всієї родини продуктами, побутовою технікою, поїздками на відпочинок і так далі.Чоловік віддає всі свої зароблені чесною працею, не питаючи, куди діваються гроші? Частина жінок, які перебувають заміжня, прагне мати свій особистий окремий, нехай і невеликий, капітал, щоб відчувати свою значущість у формуванні сімейного бюджету, мати кошти для купівлі подарунків чоловікові (витрачати його ж гроші на подарунок незручно і неправильно).Інші ж дотримуються думки, що всі гроші в сім'ї – загальні.Заробіток обох подружжя зазвичай зберігається в одному місці, чоловік і дружина користуються ними в рівній мірі і в залежності від індивідуальних потреб.У будь-якому випадку ви вибираєте найбільш підходящий варіант для конкретно вашої сім'ї, і говорити про те, як повинно було б не зовсім коректно.

Як почати збирати?

На різному етапі сімейного життя постає питання про великих покупках.Хтось робить це відразу, облаштовуючи своє гніздечко молодят, хтось пізніше, маючи спочатку непоганий стартовий набір.Але в більшості випадків це являє собою певну проблему у вигляді нестачі грошових коштів.В наш час немає нічого простіше, ніж піти в будь-який найближчий банк і взяти там кредит.

«Чудова ідея!» – подумаєте ви.Але не поспішайте.Обміркуйте інші варіанти.Хорошим рішенням було б нагромадити власні кошти, щоб не довелося потім віддати в два рази більше.Однак, постає питання про те, як почати збирати?

Якщо ви вмієте раціонально використовувати свої фінанси, ваші батьки з дитинства навчили вас розумно ставитися до грошових ресурсів, то, швидше за все, ви без проблем розподіляєте свій сімейний бюджет, обходячи даремні витрати.А значить, вам не складе великої праці накопичити певну суму грошей.Якщо ж це не про вас, тоді слід навчитися стежити за тим, куди йдуть ваші гроші, в якому обсязі, і що залишається до наступної зарплати.Ця задача набагато спрощується, якщо ви будете бачити наочно процес переміщення фінансів на папері.

«Навіщо мені записувати витрати?» — запитаєте ви.Гроші люблять рахунок! Те, що має чітку систематизацію, піддається більш чіткому контролю, а значить, ваші фінансові справи будуть вестися простіше і зручніше, коли ви будете свідомо контролювати їх.Коли ви зрозумієте, що половини ваших витрат можна було б уникнути, задача про накопиченні коштів не буде надалі здаватися вам такий нерозв'язної.

234

Як правильно вести сімейний бюджет: таблиця

Найбільш показовим і зручним варіантом оформлення вашого обліку може стати таблиця.Класичний варіант систематизації даних для порівняльного аналізу.
Приблизна таблиця витрат може виглядати так:

44

Як вести сімейний бюджет?

Побачивши вперше те, куди ж все-таки йдуть ваші гроші, ви, швидше за все, будете здивовані, наскільки дрібниці можуть впливати на загальний стан справ.Начебто, подумаєш, сходили з подружками попили кави, та й та рамочка для фотографій була такою дивною, що неможливо було просто пройти повз.Але з таких крупинок збирається не зовсім райдужна картина вашого фінансового становища.Візьміть під контроль свої витрати і відчуйте себе впевненіше в питанні їх оптимізації.Як зберегти гроші в кризу?, сподіваюся ця стаття так само вам допоможе з витратами.

Складайте таблицю на кожен місяць, і вам легко вдасться тримати під контролем ваші витрати, ви без особливих труднощів зможете накопичити потрібну суму грошей на новий телевізор, при цьому не обділяючи себе і ваших улюблених у щоденних радощів!

.
20 січня 2018 в 17:16  |  Переглядів: 2  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: