Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як почати заощаджувати та накопичувати гроші
Не Зупиняйся | Сімейні відносини | Психологія

Кожна людина хоче примножити свій добробут.Будь-яка людина, хоч двірник з маленькою зарплатою, хоч мільйонер, вважає, що отримує мало і шукає шляхи збільшення своїх грошових накопичень.Нерідко буває так, що підлеглий дивиться на свого начальника, і думає: «от, з його зарплатою я б точно жив розкошуючи».Але, на жаль, це не так.Чим більше грошей одержує людина, тим більше грошей він витрачає.Коли той підлеглий почне отримувати зарплату, як у свого начальника, то йому все одно не буде вистачати грошей.Причина в тому, що людина не вміє жити по коштах, не вміє розпоряджатися грошима.

Причини марнотратності

10Основною причиною марнотратства є гонитва за матеріальними благами, нав'язування людині статусних, модних речей.Вся індустрія, телебачення, ЗМІ, формують з самого дитинства у людини ідеальний образ.

 

Якщо ти будеш виглядати як поп-зірка, то ти красива — думають дівчинки.Якщо придбати круту спортивну машину, то дівчата будуть мене любити, — так думають хлопчики.Тому дівчата йдуть купують тонну модних, часом непотрібних речей, роблять операції, ходять у дорогі зали, замість ранкової безкоштовної пробіжки.А хлопчики беруть в кредит дорожчу, ніж можуть собі дозволити, машину.І ті, і ті живуть від зарплати до зарплати.А індустрія моди й краси підкидає дівчатам все нові засоби прикрасити себе, а хлопцям все більше грошей і сил доводиться вкладає в ремонт, технічне обслуговування свого автомобіля.Ви вже уявили, яку чудову сім'ю створить ця пара?

Як почати заощаджувати та накопичувати гроші

Правильне планування сімейного бюджету, вміння економити — такі якості необхідні для сучасної людини.Бо спокуси підстерігають сучасну людину на кожному кроці: реклама на телебаченні і радіо, модні тенденції, бренди, білборди з чарівними картинками, посилання на будь-якій сторінці браузера, які обіцяють будь-яку примха за ваші гроші.

9Беріть приклад з європейців.Багато жартів ходить про їх економічність і жадібність.Російській людині іноді дуже важко зрозуміти, як можна купувати товар не найкращий на вітрині, як економити на їжі, якщо так захотілося буженинки, як рідко купувати одяг.

Але при такому прижимистом режимі життя європейці досягають своїх цілей набагато швидше.Наприклад, вони їздять відпочивати частіше, збирають гроші швидше.А все тому, що вміють розпоряджатися своїми грошима.Наприклад, вони купують на розпродажах і вважають це перевагою.А у нас буває соромно сказати, що придбав річ на розпродажі, адже це не підкреслює нашу значущість в очах оточуючих, вас засудять.У цьому і полягає відмінність у менталітеті.Європеєць плюне на громадську думку, купить сорочку на розпродажі, відкладе гроші в скарбничку.А російська купить одну з найбільш дорогих сорочок, щоб всі бачили його брендовий статусну річ.Вибір за вами.Можете продовжувати витрачати гроші на те, щоб випендрюватися перед іншими, а можете збирати на власне житло, поїздки, бізнес.

Поради, як почати економити

Слідкуйте за своїми витратами.Ви повинні знати точну суму, скільки грошей куди у вас йде, це допоможе вам прийняти заходи по економії.Наприклад, ви не помічаєте скільки в місяць витрачаєте в їдальні на роботі.Кожен день начебто непомітно, а порахувавши суму в місяць ви подумаєте, чи варто воно того, чи краще носити з собою їжу з дому.І ви будете знати суму, скільки ви зберегли грошей таким способом.

Давайте самі собі суму на день.Розраховуйте, скільки ви отримали, скільки потрібно відкласти на відпустку, скільки можна витратити.Виділіть суму, яку ви можете витрачати кожен день на свої потреби.Якщо ви витрачаєте менше, відкладайте.Це захистить вас від такої ситуації, що до зарплати тиждень, а в кишені порожньо.

Відкладайте гроші в банк.Це допоможе вам не піддатися спокусі.Наприклад, вас увечері кличуть у клуб, а ви не розраховували.Вам буде проблематично піти зняти гроші з рахунку.Набагато простіше будинку взяти їх коли вони під рукою, з думкою: «а потім додам», — так збирати у вас ну ніяк не вийде.

Не займайте і не давайте в борг.Якщо ви не вмієте розподілити свою зарплату на місяць, то позичати у друзів — не вихід.Це сигнал, що потрібно міняти або роботу, або своє ставлення до грошей.Спочатку гроші в борг, потім кредит, і ось ви вже в борговій ямі.

8Перегляньте гардероб.Купуйте тільки потрібні речі, які ви будете носити постійно, а не на один раз.Буває таке, що річ дуже сподобалася, йде вам, все добре, але ви розумієте що одягнете її раз — два, а потім вона вже вийде з моди, або не надасться випадок.У даній ситуації краще відмовитися від речі.Встаньте і загляньте в свій шафа прямо зараз.Подивіться скільки речей ви купили і тепер не надягаєте.Порахуйте суму викинутих грошей.

Економте на комунальних послугах.Всі можливі лічильники, відмова від домашнього телефону, кабельного телебачення, якщо є інтернет і мобільник, енергозберігаючі лампи, прилади для економії електроенергії допоможуть вам приблизно в 2-3 рази скоротити витрати на комунальні послуги.

Купуйте їжу один раз на тиждень.По-перше, ви підете в оптовий центр та придбати продукти за доступною ціною, ніж якщо їх купувати кожен день після роботи в роздрібних магазинах або цілодобових.По-друге, ви захистите себе від спокуси прикупити ще що-небудь солоденьке, гарненьке, і так далі.

Робіть покупки перед зарплатою.Коли у вас на руках вся сума на місяць, ви шикуете, витрачаєте не по кишені, адже грошей-то ще багато.А от коли у вас на руках сума, яку потрібно дотягнути до зарплати, то тут вже ви пошукайте і ціну дешевше, і почнете торгуватися, і тричі подумаєте точно так потрібна ця річ.

Скарбничка.Самий банальний, але тим не менш, дієвий прийом.Ви будете складати гроші потихеньку, непомітно для себе, а в підсумку назбираєте досить пристойну суму.Читайте також: Як зберегти гроші в кризу?

Бережіть свій час і гроші.

.
20 січня 2018 в 17:25  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: