Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як можна швидко вивчити текст?
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками
Багатьом людям по боргу «служби» доводиться часто виступати перед великою аудиторією. Але, на жаль, не всі можуть похвалитися впевненістю в собі і відмінну пам'ять. Хвилювання, страх упустити щось важливе, і короткі терміни на підготовку часто стають причиною того, що в найвідповідальніший момент ви забуваєте потрібні слова або занадто заглиблюється в читання тексту з листа. Але існують методи, які допоможуть вам швидко запам'ятати вашу мову. Про них і поговоримо.

Ефективні методики

Как можно быстро выучить текст? Головний секрет ідеального виступу - в спокої. Навіть знаючи все слово в слово, ви можете збитися в будь-який момент, якщо будете дуже хвилюватися. Аутотренінги в цьому випадку точно не завадять, а ще дихальні практики. Тепер давайте з'ясуємо, як впоратися з великим обсягом і нічого не упустити? Найбільша помилка в цьому випадку - намагатися вивчити напам'ять. Краще вибрати один із запропонованих нижче варіантів:
  • Ключові слова. Для початку треба надрукувати мова, уважно її прочитати, а після розбити на смислові параграфи. Для кожного з них потрібно придумати «ключове слово», згадка про який буде нагадувати про думки цілком. Таким чином, рухаючись по ланцюжку, ви зможете швидко запам'ятати черговість, і навіть якщо забудете те, що написано у вас на листку, зможете пояснити все своїми словами.
 
  • Диктофон. Існує зорова і слухова пам'ять, і іноді людині складно запам'ятати те, що написано, але в той же час інформація прекрасно засвоїться, якщо буде почута. У такому випадку відмінним помічником стане диктофон. Написане потрібно начитати, причому так, як ніби ви вже стоїте перед аудиторією. Тобто з потрібною інтонацією і акцентами.
Також необхідно розбити весь текст на частини, і після прослуховування постаратися повторити кожну з них. Коли ви вже будете впевнено в них орієнтуватися, для кращого ефекту спробуйте поміняти їх місцями і повторити знову. Це відмінно допомагає в тому випадку, якщо ваш виступ є діалогом, і слухачі можуть задавати питання. Так ви не заблукаєте в думках, і зможете продовжувати розповідь з того місця, на якому зупинилися.
  • Особливі способи повторення. Якщо вивчити текст треба швидко, тоді проводите активний «мозковий штурм». Перший раз промовте прочитане одразу, другий раз - через 20 хвилин, третій - через 8 годин, четвертий - через 24 години.
Не треба намагатися повторювати спіч раз по раз, це допоможе завчити слова, але точно не вловити сенс. Как можно быстро выучить текст? Коли ж час на підготовку не обмежена, тоді схема повторення буде такий: перше повторення - відразу після читання, друге - через 20 хвилин, третє - через 1 день, четверте - через 2 тижні.
  • Методика для іноземної мови. Завдання ускладнюється, якщо має бути спіч англійською. Але і це не стане проблемою. Один з ефективних способів запам'ятовування - використання допоміжного матеріалу. Це можуть бути відео, схеми, картинки - то, що може доповнити ваші знання, а також допомогти структурувати інформацію. Дуже добре, якщо спіч буде супроводжувати відео-презентація.
Як бачите, підготуватися до публічного виступу не так вже й складно. І навіть для тих, хто боїться виступати перед публікою, завжди знайдуться ефективні практики запам'ятовування. Будьте впевнені в собі, і у вас обов'язково все вийде.
20 січня 2018 в 15:11  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: