Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як можна позбутися від голубів на балконі або вікні?
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
Голуби – милі і добродушні птиці. Але часом вони збираються зграями на балконі і починають заважати нормально жити господарям житла. А чи можна якось захистити своє володіння від таких непроханих гостей? Звичайно, можна! Дізнайтеся найефективніші спобличчя.

Причини появи


Чому, взагалі, можуть з'явитися голуби? Хоча б просто тому, що ваше житло їм сподобається і здасться комфортним. Наприклад, якщо на вашому балконі багато квітів, то птахам таке місце може здатися вкрай затишним. Крім того, голуби зазвичай мешкають недалеко від місць годівлі, тому якщо у дворі вашого будинку багато сміття, то не дивуйтеся, що в окрузі багато птахів, адже їм дуже зручно тут жити.

Чи варто позбавлятися від голубів?


Якщо ви вважаєте, що зможете терпіти таких сусідів як голуби, то помиляєтеся. По-перше, ці птахи дуже галасливі і видають досить гучні характерні звуки, причому іноді вночі або рано вранці. А якщо вони почнуть бігати по металевій даху балкона, то ви неодмінно дізнаєтеся про це. По-друге, голуби неакуратні. Їм абсолютно неважливо, де спорожняти кишечник, і вони цілком можуть робити це на вашому балконі, причому досить часто.
'Як
Ви точно будете з цим миритися? І, нарешті, по-третє, ці птахи можуть бути переносниками інфекцій, часом дуже небезпечних. Вони часто харчуються відходами, в яких, звичайно, живуть різні патогенні мікроорганізми. А заразитися можна, вийшовши на балкон босоніж або поторкавши перила, за яким голуби ходили.

Як боротися з голубами?


Як можна позбутися від голубів? Пропонуємо кілька способів.

Перекриваємо всі ходи


Самий очевидний і ефективний спосіб боротьби – це перекриття всіх ходів. Наприклад, якщо ви хочете позбутися від голубів на балконі, то просто остеклите його і обладнайте всі рами москітними сітками. Якщо ж голуби облюбували ваш приватний будинок, то неодмінно поставте грати в димохід, закрийте всі вентиляційні решітки, а також не забувайте закривати вікна. Крім того, отвори можна загородити москітною сіткою. Двері ж занавесьте шторами з обважнювачами, птаха подолати не зможуть.

Спеціальні засоби та пристрої


Люди ведуть боротьбу з голубами вже досить давно, так що генії встигли винайти чимало засобів, що використовуються для відлякування птахів. Ось деякі з них:

 • Ультразвуковий відлякувач. Такий пристрій стало досить популярним і активно використовується для боротьби з шкідниками, в тому числі і з птахами. Це пристосування видає звуки, які не сприймаються людськими органами слуху, але натомість відлякують інших живих істот, у тому числі і голубів. Деякі ультрасучасні прилади оснащені датчиками руху і починають працювати тільки за умови наближення птахів. Площа впливу ультразвукового відлякувача може досягати 4 кілометрів, так що непрохані гості точно не прилетять до вас. Але щоб позбутися від них назавжди, вмикайте пристрій періодично в цілях профілактики, навіть якщо голубів поруч немає.

 • Биоакустические відлякувачі працюють приблизно так само, як і ультразвукові. Принцип їх дії теж заснований на шумі, але не тільки ультразвуковому. Також пристосування видає звуки полювання деяких птахів, таких як круки, яструби, соколи, орли і так далі. Якщо голуби почують голоси хижаків, то точно не ризикнуть наближатися. Сучасні биоакустические відлякувачі можуть мати кілька режимів роботи, налаштувати які можна як вручну, так і автоматично. А в портах і на причалах встановлюють пристрої даного типу, які працюють на сонячних батареях і мають зону впливу до кількох гектарів.

 • Інсектициди. Птахи не такі дурні, як здається на перший погляд, і якщо вони побачать, що на ділянці їх проживання загинуло кілька обличчян, то, напевно, зроблять висновки і змінять місце дислокації. Звичайно, використання отрут – це зовсім не гуманний і не гігієнічний метод боротьби, адже птахи будуть гинути, причому, можливо, прямо поруч із вашим житлом чи навіть безпосередньо в ньому.

 • Противопосадочние пристрою. Продаються вони в господарських магазинах і виглядають як розпірки, шиповані стрічки або стирчать спиці, які покликані заважати голубам приземлятися. Такі пристрої можна встановити як на даху приватного будинку, так і на підвіконні або на балконі.

 • Клейкі речовини. Придбати їх можна в побутовому або господарському магазині. Складом потрібно змастити поверхню ділянки, полюбився птахам. В результаті, коли вони прилетять, то під час переміщень почнуть прилипати і ковзати, що, звичайно, їм не сподобається.


 • Саморобні варіанти


  Для боротьби з голубами цілком можна використовувати народні засоби, а також пристосування, виготовлені своїми руками.
  Кілька ідей:

 • Голуби не люблять різкі запахи, і цю особливість можна використати проти них. Спробуйте посипати поверхні, на яких часто збираються птахи, наприклад, червоним, чорним або кайенский меленим перцем. Також підійдуть і інші приправи. Крім того, можна обробити місця скупчення голубів часником, ефірними маслами з яскраво вираженим запахом. Спробуйте використовувати і різко пахнуть трави, такі як м'ята, базилік, материнка і деякі інші.

 • Голуби – не найспритніші птиці, тому, що вони, наприклад, не можуть утримуватися на слизьких поверхнях. Використовуйте проти них і змажте зону скупчення маслом. Прилетівши сюди пару разів, птиці відчують дискомфорт і, швидше за все, виберуть іншого більш зручне місце.

 • Якщо голуби облюбували ваш підвіконня, то і це не проблема. Просто простягніть над ним кілька дротів, стрічок або лісок. Птахи не зможуть приземлитися і полетять.

 • Голуби бояться води, вірніше, попадання в неї. І якщо ви кілька разів поспіль обольете їх з відра або краще з шланга, то вони напевно покинуть облюбоване місце, так як більше зіткнутися з такою неприємністю не захочуть.

 • Опудало. Цей метод старий і перевірений, але не завжди ефективний. Саморобні лякала встановлювали в городах наші бабусі і дідусі. Але як бути, якщо голуби оселилися на балконі або на підвіконні? Можна розмістити в цьому місці опудало якого-небудь птаха, причому бажано хижою. Але ефективним цей спосіб назвати не вийде, так як голуби можуть перестати боятися хижака, коли з'ясують, що він залишається нерухомим. У цьому випадку опудало доведеться замінити.

 • Можна виготовити саморобний відлякувач. Для цього буде потрібно кілька старих і непотрібних компакт-дисків, волосінь, а також жерстяні або алюмінієві банки, пара цвяхів, молоток і товста голка. В банках потрібно буде зробити отвори. Далі нанизуйте на волосінь по черзі диски і банки, використовуючи голку. Вийде щось на зразок намиста. Натягніть їх по периметру балкона або над підвіконням і зафіксуйте цвяхами. Шум, видаваний окремими частинами пристрою, а також відблиски поверхні, що виникають на сонці, будуть лякати голубів.

 • На балконі або біля вікна можна повісити «ловець снів», він теж відлякає непрошених гостей.


 • Допомога професіоналів


  Якщо всі перераховані вище методи і засоби виявилися неефективними, то зверніться в спеціальну службу, що займається боротьбою з шкідниками і спеціалізується на усунення птахів.
  Нехай голуби не заважають вам жити!  19 січня 2018 в 20:05  |  Переглядів: 5  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: