Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як харчування впливає на мозкову діяльність
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Психологія
Їжа - одна з ключових фізіологічних потреб кожного живого організму. Здоров'я і самопочуття людини залежить від того, що входить в щоденному раціоні харчування. Однак більшість людей сприймають їжу лише як можливість вгамувати голод, не дуже замислюючись, чи відповідає звичний набір продуктів біологічним потребам, чи отримує організм з їжею все необхідне.

Унікальні помічники для ефективної роботи мозку

Людський мозок - найскладніший інструмент. Його робота неможлива без повноцінного харчування, багатого білками, амінокислоти, антиоксиданти, мікро- і макроелементи, вуглеводи, вітаміни, поліненасичені жири. Якщо вірити дослідженням, після досягнення 20-ти річного віку, клітини мозку починають відмирати і вже до 60-ти років їх кількість скорочується на одну десяту. Рік від року здатність до аналізу, пам'ять і мислення погіршуються, що негативно відбивається і на якості життя. Продукти для мозку та пам'яті Відомі спортсмени, наприклад, Даніель Неграну, дотримуються особливого режиму харчування і дієти, які допомагають підвищити силу, витривалість, інші фізичні показники, сприяють формуванню здорового і красивого тіла. Не менш важливо ретельно стежити за правильним раціоном ще й тому, що це дає можливість вирішувати найскладніші завдання. Особливо люди, зайнятий напружений розумова робота: програмісти, шахісти, гравці в картах. При інтелектуальному праці саме мозок стає головною дійовою органом. Для ефективного виконання такої роботи дуже важливо включати в раціон харчування корисні продукти для мозку і пам'яті.

Топ-10 продуктів, необхідний при напруженої розумової роботи

Дослідження, що проводяться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, дозволили виявити значний перелік продуктів, що стимулюють мозкову діяльність. Дієтологи впевнені, що, регулярно включаючи ці продукти в свій раціон, можна значно поліпшити роботу мозга. [caption id="attachment_308" align="alignnone" width="620"] Грецькій горіх[/caption]
  1. Волоські горіхи - джерело Омега-3 і білка. У них багато лецитину, активізує когнітивні функції (пам'ять, інтелект), а також горіхи підвищують рівень серотоніну, допомагаючи справлятися з депресією.
  2. Журавлина. У ній в достатку містяться антиоксиданти - особливі речовини, які захищають клітини від руйнівного впливу вільних радикалів, що ушкоджують міжклітинні мембрани. Антиоксиданти покращують пам'ять, пізнавальну функцію мозку. Крім того, болотна ягода - кращий захисник від серцево-судинних патологій і від злоякісних утворень. Журавлина сприяє збереженню клітин головного мозку після інсульту.
  3. Зелений чай. Ароматний напій не просто зігріває в холоду, але дозволяє на довгі роки залишатися в твердій пам'яті і в здоровому глузді. Вчені з Японії довели, що зелений чай перешкоджає зниженню розумових функцій у літніх.
  4. Каррі. Куркумін, що міститься в східній спеції, стимулює виведення бета-амілоїд (англ. Амілоїдних бета) з головного мозку. Його накопичення в вигляді бляшок - один з характерних ознак хвороби Альцгеймера.
  5. Лосось і інші сорти жирної риби (зубатка, скумбрія) містять рекордну кількість омега-3 жирних кислот. Саме вони є будівельним матеріалом для мієліну. Ця речовина необхідно, щоб мозок надійно і швидко передавав інформацію. Крім того, протеїни, що надходять в організм в достатній кількості, життєво необхідні для стимулювання мозку, для зростання нейронів і підвищення інтелекту.
  6. Яєчний жовток. Це відмінне джерело холіну (вітаміну В4). Дослідження підтвердили, що холін покращує пам'ять, увагу, уповільнює процеси старіння мозку.
  7. Какао. Боби какао - рекордсмени за вмістом флавонола. Цей антиоксидант нормалізує кровообіг і надійно захищає клітини мозку від окислювальних процесів, що викликають хворобу Альцгеймера.
  8. Сочевиця. Поряд зі значною кількістю складних вуглеводів, в складі сочевиці є амінокислоти. Завдяки їм, швидкість протікання біохімічних процесів збільшується, забезпечуючи швидкість мислення і ясність розуму.
  9. Яблука. Вони оздоровлюють і зміцнюють судини мозку, підвищують еластичність їх стінок, перешкоджаючи закупорці. Таким чином, яблука - найкращий продукт для профілактики інсультів, крововиливів в мозок.
  10. Брокколі - основне джерело вітаміну К, який підвищує активність нейронів і сприяє концентрації уваги. У хрестоцвітних у великій кількості присутній бор. Недолік цього макроелементи - причина зниження мозкової активності.
20 січня 2018 в 17:16  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: