Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як бути татом в багатодітній родині?
Не Зупиняйся | Сімейні відносини | Психологія

43Багатодітна сім'я сама по собі, без педагогічних методик і психологічних прийомів, — це чудова природна середовище для виховання.Щоденне спілкування, сварки, моменти радості, велике навантаження на кожного члена сім'ї, відповідальність — ось що формує характер і виховує людину.Адже мода на 1-2 дітей в сім'ї пішла відносно недавно, до цього в суспільстві було прийнято створювати великі сім'ї.Не тільки історія, але й релігія доводять, що багатодітна сім'я — це правильний спосіб життя і природний «тренажер» для виховання міцної і здорової особистості.Діти вчаться берегти речі, раціонально розпоряджатися грошима, цінують ставлення людини, а не матеріальну боку, більш доброзичливі, вміють знаходити спільну мову з іншими.

Що таке багатодітна сім'я?

42Багатодітною родиною в сучасному суспільстві вважається та, в якої кількість дітей досягає трьох і більше.У країнах, де демографічна криза, тобто кількість населення щодо території менше, уряд всіляко заохочує багатодітні сім'ї.В якості заохочень виступають: податкові бонуси, державні програми підтримки, допомоги, пільги.Наприклад, у Чехії за кожного народженого дитини жінка отримує пільгу: на рік раніше виходить на пенсію.

25Наприклад, пані народила трьох дітей і вийшла на пенсію на три роки раніше, це крім посібників.А ось у Китаї абсолютно інша ситуація, там перенаселення і, відповідно, уряд регулює народжуваність.Сім'ї, які живуть у місті, можуть мати одну дитину, а в селі можна мати двох, але тільки, якщо першою народилася донька.У разі непослуху, накладаються штрафи, а в особливо небезпечних випадках доходить до виключення з партії.У Росії, як і в більшості європейських країн, багатодітність заохочується, існують пільги та допомоги.Крім пільг так само існують державні нагороди, ордени та медалі.Пільги та допомоги визначає регіональна влада, тобто в кожному суб'єкті Російської Федерації свої критерії.

Список загальних для всіх суб'єктів РФ пільг для багатодітних сімей:

1.Видача безкоштовно ліків дітям молодше 6 років,
2.Знижка понад 30 відсотків на комунальні послуги,
3.Безкоштовний проїзд в громадському транспорті,
4.Вступ дітей у дитячі садки і ясла без черги,
5.Безкоштовне харчування дітей в загальноосвітніх закладах,
6.Безкоштовні ділянки під будівництво,
7.Пільгові кредитні програми.

Як бути татом в багатодітній родині?

41Сьогодні багатодітна сім'я вважається подвигом.Як це — бути батьком великої родини? Одна дитина — це вже велика відповідальність, а тут їх кілька, ще й іноді в сім'ю беруть прийомних дітей.Що рухає цими людьми? Батько несе відповідальність за те, щоб сім'я була одягнена, взута і нагодована.Діти — це стимул.У батька немає виходу, крім як працювати, приносити в сім'ю, тому що вдома його чекають діти, він знає, що, крім нього про його великій родині ніхто не потурбується.Але як ви думаєте, чи стане гірше батьком багатодітної родини від того, що він розвивається у професійній сфері, викладається більше інших, шукає можливості де їх немає? Хіба він стане від цього гірше в професійному сенсі? Або, навпаки, придбає внутрішню силу і стимул? Звичайно, інше питання в тому, що і вибору у нього особливо немає.Бувають моменти, коли все погано і немає сил.

Проблеми багатодітної сім'ї

1.Фінансові проблеми

40Звичайно по сімейному бюджету вдаряє кількість утриманців.Існує різниця: годувати три рота або сім.Все індивідуально і залежить від конкретної сім'ї.Якщо дохід або вміння вести сімейний бюджет дозволяє забезпечувати велику сім'ю, то це не складе проблему.Не варто рівняти всіх під одну гребінку, є сім'ї із проблемами з фінансами і з однією дитиною, і з сімома.

2.Проблеми з житлом

Хочеться, щоб у кожного члена сім'ї був свій закуток, але це досить проблематично для багатодітної сім'ї.З цього часто діти сваряться між собою, тому що кожному потрібно особистий простір.

3.Виховання

Менше часу приділяється кожній дитині окремо.24

4.Старші діти рано дорослішають

Старші повинні допомагати піклуватися про молодших, тому вони рано привчаються до відповідальності у порівнянні з однолітками.Цікава стаття про спілкування дітей з однолітками: Психологія дитячого спілкування з однолітками

Поради татові в багатодітній родині:

1.Ігри

Дітям, особливо хлопчикам, необхідно, щоб з ними грали.Постарайтеся приділити хоч трохи часу дитині, подуріти з ним, побудувати замок або побігати за індіанцями.Це дуже важливо для дитини, саме з таких фрагментів складається дитинство.

2.Трудотерапія

Розподіл обов'язків по будинку і допомога в господарстві, у вихованні молодших облагороджують ваших дітей.Потім їм простіше буде ростити своїх дітей і справлятися з проблемами в житті.Розподілом обов'язків по будинку в основному займається мати, але ви теж можете внести свою лепту, наприклад, навчання ремонту техніки або іншому ремеслу.

3.Не втягуйте дітей в дорослі відносини

39Бувають моменти сварок з дружиною, не варто виносити їх на загальне обговорення.Ви помиріться через день інший, а діти будуть переживати.Відомі такі випадки, що після сварки батьків, діти ділилися на фронт папи і фронт мами.Не доводьте до такого, ваші особисті справи не стосуються дітей.

4.Компроміси

Намагайтеся йти на компроміси і поступки, у вас в родині більше людей, а значить і більше думок.Радьтеся, розмовляйте, пояснюйте свою точку зору, але краще зайвий раз обходити гострі кути.

5.Поганий батько23

Якщо вас мучить совість на тему того, що ви не встигаєте дати дітям стільки уваги, скільки б хотілося, то ось декілька порад.Зверніться за допомогою до няні або родичам, аби посиділи з молодшими.Якщо немає можливості, то навчитеся виділити головне в процесі виховання, а не розмінюйтесь на дрібниці.Можливо, ви не встигнете розповісти весь курс історії людства, як і хотіли, але ви встигли приділити дитині увагу і ласку.

6.Дружина

22Приділяйте увагу дружині, їй теж нелегко доводиться, але ви все-таки разом.Намагайтеся проводити час де-небудь крім будинку та домашніх справ.Укладіть дітей спати, а самі сходіть в ресторан, або на прогулянку, не забувайте про своїй другій половині.

 

 

 

.
20 січня 2018 в 17:19  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: