Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Як боротися з осотом?
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
Як боротися з осотом? Осот - городній бур'ян, один з найбільш ненависних ворогів городника поряд з портулаком і пирієм , який, на жаль, досить часто любить нападати на ділянки, господар яких лише трохи втратив пильність. Позбутися від осоту досить проблематична справа, але якщо запастися терпінням, то це цілком реально.

Ворога, як говориться, потрібно знати в обличчя, тому давайте розберемося, як виглядає осот.
Стебло осоту прямий, досить товстий, з колючими волосками. Він може досягти висоти півтора метрів. Квітки осоту яскраво-жовті, чимось нагадують кульбаби. Коріння осоту йдуть у землю на глибину щонайменше 10 сантиметрів, тому виривати його часто буває досить проблематично. Також його коріння досить ламкі і навіть з невеликого шматочка, який залишився в землі, рослина може регенерувати. Осот зовсім не вибагливий і може рости в будь-якому грунті, навіть там, де майже нічого не росте. Бур'ян поширений по всій земній кулі, він спокійно переживає будь-які кліматичні умови.

Як вивести осот з городу?


Заходи боротьби з осотом польовим повинні вживатися відразу ж, як ви виявили його на своєму городі, бо чим молодше рослина, тим легше його знищити, бо стебло ще не такий товстий, як у дорослої рослини і коріння ще не пішли глибше в землю. Боротьба з осотом в будь-якому випадку справа трудомістка і вимагає терпіння, але цілком реальне.
Отже, давайте розглянемо найпростіші спобличчя боротьби з осотом на городі.

 • Прополка . Це, мабуть, самий трудомісткий спосіб, так як землю доведеться прополювати далеко не один раз. Спочатку потрібно видалити осот, вирвавши його з корінням, а потім прополоти землю, щоб видалити залишки коренів. Проводити прополку найкраще ранньою весною, коли коріння рослини ще не встигли зміцніти, а потім кілька разів повторити процедуру влітку. Ретельна прополка напевно позбавить ваш город від цього бур'яну.

 • Перекопування . Принцип той самий, що й з прополкою. Потрібно перекопати землю, на якій оселився осот, і видалити всі корені. Знову ж таки, в цій справі потрібно підходити з усією ретельністю, щоб коріння осоту не залишилися в землі.

 • Обприскування гасом . Цей метод вже більш цікавий і набагато менш трудомісткий. Оприсканний осот швидко гине, а гас випаровується, не завдаючи рівним рахунком ніякої шкоди іншим рослинам на вашій ділянці.

 • Гербіциди проти осоту . Гербіциди є хімічною речовиною, тому поводитися з ними потрібно вкрай акуратно і стежити, щоб вони не потрапили на інші рослини або у ґрунт. Для обприскування осту потрібно розвести 100 г гербіциду 6 л води. Обприскуються саме листя осоту, а не грунт. Ретельно обприскати листя швидко зів'януть, а гербіцид, який потрапить по стеблу в кореневу систему, швидко знищить її. Обприскування осоту гербіцидами досить швидко вирішить проблему з цим бур'яном на вашому городі. Але також можна знайти і більш щадні засоби для боротьби з бур'яном, про яких можна запитати в спеціалізованому магазині.


 • Вибір методів боротьби з осотом завжди залишається за господарем городу, але краще все-таки завжди обходитися без хімічних засобів, Як боротися з осотом? які одне лікують, а інше обов'язково калічать. З будь-яким бур'яном можна справитися своїми силами або хоча б засобами, які не представляють небезпеки для інших рослин і людей.

  Цікаво те, що осот використовується в народній медицині. Також його із задоволенням їдять худобу, так що якщо у вас є господарство, то осот вам стати в нагоді в якості корму. Осот можна використовувати і в їжу для людей, додаючи його в щі або салат. Тобто, не буває нічого марного, навіть бур'яни володіють якимись корисними властивостями.

  Тепер ви знаєте, як боротися з осотом, якщо цей бур'ян раптом «нападе» на ваш дачну ділянку. Головне, діяти швидко і рішуче, тоді ви позбудетеся від осоту з найменшими втратами зі свого боку.
  19 січня 2018 в 14:29  |  Переглядів: 6  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: