Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Ласкаво просимо

Середня тривалість життя медоносних бджіл коливається в край незначних межах – між 37 і 40 днями. Але приречені на коротке, практично місячне життя, літні бджоли у вулику, що готується до зимівлі, як у чарівній казці, знаходять здатність жити у кілька разів довше та проживають 6–7 суворих місяців й ще цілий місяць, коли трудяться на благо колонії.

Оволодій людина аналогічним механізмом, вона змогла б продовжити своє життя до 350–400 років за умови розрахунку, заснованого на тому, що 40–денне життя бджоли – норма, а зимове 200–денне – особливе «досягнення».

За цими розрахунками більш ніж довголіття бджолиної матки буде вимірюватися вже 2 тисячоліттями, бо у бджолиній сім’ї вона живе до 5 років та більше.

Такі відмінності у тривалості життя здаються просто фантастичними! Складно не зацікавитися тим, звідки виникає та чим визначається ця запаморочлива різниця у істот, які народжуються з абсолютно однакових зародків: півтораміліметрових перлинно-білих яєчок, що відклала матка.

Ретельні дослідження, що проводилися багатьма науковцями, доводять: на тривалості життя бджіл у першу чергу позначається харчування – наявність та склад корму. Є чимало доказів, що будь-яка личинка може перетворитися на матку (тобто прожити незрівнянно довше життя) тільки у результаті зміни раціону харчування: у разі раптової загибелі матки обрану личинку робочої бджоли починають годувати виключно маточним молочком і у вулику з’являється нова королева.
Показати повністю..


Сподобалось 1 людині
Вподобайка
1