Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
На стене 120 записів
ОСВІТА взяла свій початок дуже-дуже давно. Процес навчання почався невдовзі після того, як Бог Єгова, Великий Просвітитель і Вчитель, створив свого первородного Сина (Ісаї 30:20, Хом.; Колосян 1:15, УКУ). Цей Син міг вчитися від само́го Великого Просвітителя! Протягом незчисленних тисячоліть близьких взаємин зі своїм Отцем той Син, пізніше відомий як Ісус Христос, отримував безцінні знання про риси, вчинки та наміри Бога Єгови. Відтак, будучи людиною на землі, Ісус міг сказати: «Сам я від Себе нічого не дію, але те говорю, як Отець Мій Мене був навчив» (Івана 8:28).
Як Ісус використовував здобуту освіту? Три з половиною роки свого земного служіння він невтомно ділився з іншими тим, чого сам навчився. Однак він мав на думці конкретний намір. Який? Звернімо увагу на слова Ісуса в 7-му розділі Івана, де він пояснив походження й мету свого навчання.
Спершу розгляньмо тодішні обставини. Це було восени 32 року н. е., майже три роки після Ісусового хрещення. Євреї зібралися в Єрусалимі на свято Кучок. Протягом перших днів свята люди багато говорили про Ісуса. У розпалі свята Ісус прийшов до храму й почав навчати (Івана 7:2, 10—14). Як завжди, можна було побачити, що він є великим Учителем (Матвія 13:54; Луки 4:22).
У 15-му вірші 7-го розділу Івана говориться: «Дивувались юдеї й казали: «Як Він знає Писання, не вчившись?» Чи ви розумієте, чому вони були спантеличені? Ісус не навчався в жодній з рабинських шкіл, отже, з їхнього погляду, він був неосвічений! Однак Ісус міг легко знаходити й зачитувати частини Святих Писань (Луки 4:16—21). До того ж, цей галілейський тесля навіть вчив їх із Мойсеєвого Закону! (Івана 7:19—23). Як же це було можливо?
У 16-му і 17-му віршах Ісус пояснив: «Наука Моя — не Моя, а Того, Хто послав Мене. Коли хоче хто волю чинити Його, той довідається про науку, чи від Бога вона, чи від Себе Самого кажу Я». Вони хотіли знати, звідки в Ісуса такі знання, і він прямо сказав їм, що його знання від Бога (Івана 12:49; 14:10).
Як Ісус користувався своїми знаннями? Згідно з Івана 7:18, він сказав: «Хто говорить від себе самого, той власної слави шукає, а Хто слави шукає Того, Хто послав Його, Той правдивий,— і в Ньому неправди нема». Як же доречно, що Ісус користувався своїми знаннями, аби приносити славу Єгові — ‘тому, хто досконалий знанням’! (Йова 37:16, Москаленко).
Таким чином Ісус дає нам цінний урок: освіту слід використовувати не для власної слави, а щоб приносити хвалу Єгові. Ліпшого способу застосовувати освіту немає. Але як ми можемо використовувати освіту на хвалу Єгові?
8 Освічувати означає «навчати шляхом методичних повчань і практичних занять, зокрема якщо це стосується певних вмінь, ремесла чи професії». А тепер розгляньмо чотири головні цілі всебічної освіти і як кожну з них можна використовувати на хвалу Єгові. Усебічна освіта повинна допомагати нам: 1) добре читати, 2) розбірливо писати, 3) розвиватися розумово й морально та 4) набувати практичних знань, необхідних у щоденному житті.
Показати повністю..

Сподобалось 1 людині
Вподобайка
1