Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Вплив фізкультури і спорту на організм
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Психологія
 

Актуальність фізичної активності

В умовах розвитку технічного прогресу з появою комп'ютерів, смартфонів і інших «девайсів», що полегшують працю і повсякденне життя людини, фізична активність людей різко скоротився порівняно навіть з найближчим минулим десятиліттям. Девушка делает зарядкуЦе веде до поступового зниження функціональних здібностей людини, ослаблення його скелетно-м'язового апарату, зміни в роботі внутрішніх органів — зміни, на жаль, в гіршу сторону.Недолік руху і енерговитрат приводить до збоїв у роботі всіх систем (м'язової, судинної, серцевої, дихальної) і організму в цілому, сприяючи виникненню різних захворювань. Ось чому настільки важливим виявляється вплив спорту на здоров'я людини.Фізкультура і спорт іноді стають єдиними доступними людині формами рухової активності, за допомогою яких задовольняється природна потреба людини до руху і навантажень.

Вплив руху на системи та органи

Про те, як спорт впливає на здоров'я людини, сказано і написано безліч статей, наукових досліджень, навіть дисертацій.Спробуємо оформити всі ці відомості в короткій і доступній формі.Отже, спорт корисний для здоров'я з наступних причин:
  • Женщина делает зарядкуЗміцнюється опорно-руховий апарат: збільшується обсяг і силові показники м'язів, кістки скелета стають більш стійкими до навантажень.В процесі тренувань у тренажерному залі або при заняттях бігом, плаванням, велоспортом поліпшується кисневе живлення м'язів, включаються в роботу кровоносні капіляри, які в спокої не задіяні — більше того, утворюються нові кровоносні судини.Під впливом регулярних тренувань змінюється хімічний склад м'язових тканин: в них збільшується вміст енергетичних речовин, що призводить до інтенсивних обмінним процесам, синтезу протеїнів і утворення нових м'язових клітин.Систематичні заняття спортом перешкоджає розвитку таких захворювань органів опори і руху, як остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, артроз, атеросклероз, остеопороз.
  • Зміцнюється і розвивається нервова система. Це відбувається за рахунок збільшення спритності, швидкості та поліпшення координації рухів.Заняття спортом сприяють постійному формування нових умовних рефлексів, які закріплюються і складаються в послідовні ряди.Організм здобуває здатність пристосовуватися до більш складних навантажень і робити вправи більш ефективним і економним чином для досягнення потрібних результатів.Швидкість нервових процесів збільшується: мозок вчиться швидше реагувати на подразники і приймати вірні рішення.
  • Спорт и здоровьеПоліпшується робота серця і судин. Вплив спорту на організм людини робить серце і судини більш витривалими.Тренування змушують всі органи працювати в інтенсивному режимі.М'язи при навантаженнях потребують підвищеної кровопостачанні, що змушує судини і серце перекачувати більший об'єм насиченої киснем крові за одиницю часу.У спокої серце виштовхує в аорту приблизно 5 л крові за одну хвилину: при тренінгах ця кількість збільшується до 10 і 20 л.Серце і судини у займається спортом людини швидко звикають до навантажень і так само швидко відновлюються після них.
  • Поліпшується робота органів дихання. При фізичних навантаженнях через збільшення потреби органів і тканин у кисні, дихання стає більш глибоким і інтенсивним.Кількість повітря, що проходить через органи дихання за хвилину, збільшується з 8 л в стані спокою до 100 л при бігу, плаванні, заняттях в тренажерному залі.Збільшується життєва ємність легенів.
  • Підвищується імунітет, поліпшується склад крові. У регулярно тренуються людей кількість еритроцитів збільшує з 5 млн в одному кубічному мм до 6 млн.Підвищується також рівень лімфоцитів (білих тілець крові), завдання яких — нейтралізація шкідливих факторів, що надходять в організм.Це прямий доказ того, що спорт зміцнює захисні сили — здатність протистояти несприятливим умовам середовища.Фізично активні люди хворіють рідше, і якщо піддаються агресії бактерій або вірусів, то справляються з нею набагато швидше.
  • Поліпшується метаболізм. Тренований організм краще регулює зміст цукру й інших речовин у крові.
  • Змінюється ставлення до життя. Фізично активні люди більш життєрадісні, менш схильні до різких змін настрою, дратівливості, депресій і неврозів.

Вплив спорту на зростаючий організм

Дети делают зарядку

Про те, як пов'язані спорт і здоров'я дітей, свідчить медична статистика.За даними лікарів, 70% часто хворіючих дітей та підлітків не займаються спортом і часто пропускають уроки фізкультури.Розумові навантаження в школі, постійне сидіння за комп'ютером або перед телевізором вдома ведуть до того, що організм не отримує фізичної розрядки. Це сприяє функціональних порушень і перетворює школярів або студентів в «молодих старичків», схильних до різних захворювань, які раніше частіше діагностувалися у людей більш старшого віку (патології кісткової системи, судинні та серцеві недуги). Вплив занять фізкультурою і спортом на організм школярів і студентів вузів неоціненно — саме молодим і зростаючим людям необхідні постійні навантаження і рух.Малорухливий спосіб життя сучасних дітей викликає крайню стурбованість у лікарів і педагогів.

Популяризація спорту

Про благотворний вплив спорту на людину свідчать медичні дослідження, практичні спостереження, факти і навіть усна народна творчість: численні прислів'я про здоров'я і спорті («Хто спортом займається, той сили набирається», «Міцний тілом — багатий і ділом» і т. д.). Сучасні медицина і педагогіка прагнуть популяризувати спорт та прищепити в масовій свідомості позитивне ставлення до фізкультури.У школах і вузах проводяться дні здоров'я і спорту, школярам видаються безкоштовні абонементи на відвідування басейнів та тренувальних залів, однак відсоток тих, хто ігнорує значення фізичної активності для здоров'я, як і раніше великий. Займатися спортом слід, дотримуючись розумний підхід і помірність: перевантаження під час тренувань неприпустимі. Існує також небезпека травматичних пошкоджень, так що не забувайте про заходи безпеки. .
20 січня 2018 в 16:48  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: