Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Ворог під ложечкою
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Психологія
Самий неприємний сюрприз, який тобі можуть піднести власний шлунок і дванадцятипала кишка, � виразка. Чоловіки, до речі, страждають від неї майже вдвічі частіше, ніж жінки.

Самий неприємний сюрприз, який тобі можуть піднести власний шлунок і дванадцятипала кишка, — виразка. Чоловіки, до речі, страждають від неї майже вдвічі частіше, ніж жінки. І вік цієї гидоти не перешкода. Так що запам'ятовуй швиденько, що є правда, а що — плітки.

ВИРАЗКА — ЦЕ ВІД НЕРВІВ
ПРАВДА
Постійне нервове або розумове перенапруження — найкоротший шлях до подібних неприємностей. Виразка виникає в результаті повної і беззастережної капітуляції слизової шлунка перед соляною кислотою та іншими агресивними травними ферментами. Перевантажена нервова система «забуває» вчасно давати потрібні керівні вказівки по виробництву слизу. Досить часті випадки чисто стресових виразок у юнаків, надмірно емоційно переживають муки нерозділеного кохання та інші пубертатні пристрасті.

ЯКЩО ДІДУСЬ ПОМЕР ВІД ВИРАЗКИ ШЛУНКА, МЕНЕ ЧЕКАЄ ТАКА Ж ДОЛЯ
МІФ
Схильність дійсно передається у спадок. Відомо, наприклад, що I група крові і негативний резус-фактор помітно збільшують шанси на виразку. Але схильність — це ще не неминучість. Навпаки, знаючи про можливі неприємності, ти цілком можеш допомогти своєму організму уникнути їх. Особливо якщо вчасно встанеш на облік до гастроентеролога.

ВИРАЗКОЮ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ
МІФ
Правда в тому, що одна з причин хвороби — зайва активність бактерій під назвою Неliсовасter руlori. Вони здатні ховатися під шаром слизу і до того ж виділяти власні захисні ферменти, що дозволяють їм не тільки вижити в агресивному середовищі шлунка, але і спровокувати запалення слизової оболонки (гелікобактерний гастрит), на місці якого згодом може утворитися виразка.

Фото 1 - Враг под ложечкойВИРАЗКУ ЛЕГКО ЗАРОБИТИ, ХАРЧУЮЧИСЬ ОДНИМИ БУТЕРБРОДАМИ
МІФ
Навіть якщо твій стандартний обід складається з сендвіча з копченим салом під соусом чилі, це не стане причиною хвороби. Здоровий шлунок ще й не може перетравити. Проблема в іншому. По-перше, якщо ти змушений замість повноцінного обіду квапливо щось заковтувати, не відриваючись від нагальних виробничих проблем, швидше за все, у твоєму житті надто багато стресів (см. п. 1). По-друге, завалюючи шлунок гострою і важкою їжею, ти змушуєш організм збільшувати вироблення травних ферментів і допомагаєш шкідливим Неliсовасter руlori проїдати дірки в слизовій оболонці.

ЗАРОБИВ ГАСТРИТ — НЕОДМІННО БУДЕ І ВИРАЗКА
МІФ
Дійсно, за даними медичної статистики, 50-70% хворих виразковою хворобою страждали до цього гастритом. Але далеко не кожен гастрит закінчується виразкою, а при правильному до нього відношенні може зійти нанівець.

ВИРАЗКА — ЦЕ ДУЖЕ БОЛЯЧЕ
ПРАВДА
Соляна кислота починає роз'їдати беззахисну і запалену стінку шлунка. А це, природно, викликає біль, часто дуже сильний, різкий і пекучий (зазвичай під ложечкою, іноді віддає під ребро або по ходу стравоходу).

БІЛЬ ПРОЙДЕ, ЯКЩО ВИПИТИ РОЗЧИН СОДИ
МІФ
Навіть при звичайній печії сода — не кращі ліки. Попринимай сучасні алюмінієво-магнієві антациди. Вони не тільки нейтралізують надлишок соляної кислоти, але і на кілька годин заспокоюють біль (магній робить це швидко і ефектно, а алюміній — повільно і надовго). Крім того, вони підвищують захисні властивості слизової оболонки шлунка, збільшуючи вироблення слизу і покращуючи мікроциркуляцію і регенерацію.

Фото 2 - Враг под ложечкойВИРАЗКУ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ АНТИБІОТИКАМИ
ПРАВДА
Але одними антибіотиками не обійдешся. Оскільки винуватців утворення виразки багато, то і ліків доведеться пити чимало: для зниження секреції шлункового соку, підвищення захисних властивостей слизової оболонки і навіть для підвищення настрою.

ІНОДІ ВИРАЗКА ВЗАГАЛІ НЕ БОЛИТЬ
ПРАВДА
Буває, що виразкова хвороба до пори до часу протікає безсимптомно. Таке трапляється при юнацьких «стресових» виразках — про них дізнаються часто тільки після несподіваного шлункового кровотечі. На щастя, саме такі виразки при правильному лікуванні проходять майже безслідно.

ЩОБ ВИТЕРПІТИ ДІАГНОСТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ, ПОТРІБНО НЕАБИЯКУ МУЖНІСТЬ
МІФ

Без ендоскопічного (воно ж гастроскопическое) дослідження і справді не обійтися. Тільки воно дозволить підтвердити діагноз, встановити локалізацію, форму і розмір виразки і навіть добути для вивчення її шматочок. Процедура ця малоприємна, але особливого героїзму від пацієнта не вимагає. Сучасні ендоскопи-телекамери цілком мініатюрні, і вводять їх під місцевою анестезією.

РАНО ЧИ ПІЗНО КОЖЕН ЯЗВЕННИК ПОТРАПИТЬ У РУКИ ХІРУРГА, ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ ШЛУНКА І ПОМРЕ ВІД ВИСНАЖЕННЯ
МІФ

До хірурга потрапляють зазвичай особливо завзяті противники лікування, прихильники нездорового способу життя, але іноді і просто народилися під нещасливою зіркою. Коротше, ті, хто дочекався перфорації (прориву) виразки. Коли вміст шлунка починає вільно витікати в черевну порожнину, у хворого залишається тільки два виходи — померти від перитоніту або зважитися на операцію. Часто буває достатньо пожертвувати лише невеликим шматочком шлунка, але іноді доводиться видаляти повністю. Однак і в цьому випадку організм приблизно через рік повністю опановує новими умовами існування та виснаження загрожує тільки особливо недовірливим суб'єктам, надмірно обмежують свій раціон.

Фото 3 - Враг под ложечкойЩОБ ВИЯВИТИ ХЕЛІКОБАКТЕРНУ ІНФЕКЦІЮ, ДОВЕДЕТЬСЯ ДУТИ В ТРУБОЧКУ, ЯК НА ПОСТУ ГИБДД
ПРАВДА
Це називається уреазний дихальний тест — самий легковыполнимый і чутливий на даний момент метод виявлення Неliсовасter руlori. Попередньо доведеться випити розчин сечовини з міченими атомами вуглецю. Якщо бактерії вже розвели активну діяльність у шлунку, вони визволять мічений вуглець з сечовини, і він легко виявлять у видихуваному вуглекислому газі.

ВИРАЗКА ВИБИРАЄ КРАЩИХ ПРЕДСТАВНИКІВ ЛЮДСТВА
ПРАВДА

Типовий язвенник — чоловік у розквіті сил, який живе у великому місті і займає відповідальну посаду. За даними медичної статистики, міське населення страждає приблизно в два рази частіше сільського, у 70-80% випадків хвороба виявляється у віці до 40 років, а співвідношення захворівших чоловіків і жінок у репродуктивному віці становить від 3:1 до 10:1.

В КИСЛОВОДСЬК І ЄСЕНТУКИ ЇЗДЯТЬ ТІЛЬКИ ТІ, КОМУ НЕ ВИСТАЧАЄ КОШТІВ НА ШВЕЙЦАРІЮ ЧИ КАНАРИ
МІФ

Поїздки на води для страждаючих шлункової хворобою досі цілком актуальні. Причому зовсім не обов'язково їхати в Баден-Баден. Бальнеологічні курорти Закарпаття, Феодосії, Кавказьких Мінеральних Вод з лікувальної точки зору нітрохи не гірше. Але всі мінеральні води різні, і в будь-якому випадку варто порадитися з лікарем.

ЧОРНИЙ СТІЛЕЦЬ — ДО НЕЩАСТЯ
ПРАВДА

Чорний баріться стілець (і/або кривава, у вигляді кавової гущі блювота) — ознака шлункового кровотечі, грізного ускладнення виразки. Як і всяка інша велика втрата крові, воно супроводжується запамороченням, слабкістю і блідістю, у важких випадках — різким занепадом серцевої діяльності і навіть раптової смертю.

Фото 4 - Враг под ложечкойКРАЩЕ Б Я НЕ ПИВ І НЕ КУРИВ
ПРАВДА
Алкоголь, як і гостра їжа, збільшує секрецію шлункового соку, а нікотин звужує судини і порушує кровообіг слизової оболонки шлунка. І те й інше — непоганий спосіб забезпечити собі для початку хронічний гастрит. Найприкріше: чим молодше кандидат у хворих на виразку шлунку, тим більше у нього шансів постраждати саме з цієї причини.

ЯЗВЕННИКАМ КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА ПИТИ ПИВО
ПРАВДА
Як ні сумно, але від пива доведеться відмовитися — воно підвищує кислотність шлункового соку, яка і так надто висока. На жаль, доведеться відмовитися від більшості цитрусових соків.

.
сьогодні о 13:39  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: