Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Вирощування ананаса в домашніх умовах
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
Вирощування ананаса в домашніх умовах Хто з нас не любить ананаси, свіжі і в консервах, у складі тортів та інших страв? Та й взагалі ця ароматна шишка дуже симпатично виглядає на столі. Цікаво, а чи можна виростити ананас вдома на підвіконні, і якщо так, те, як зробити це правильно? Любителі розвести сад на підвіконні, кажуть, що для вирощування ананаса в домашніх умовах, будь то квартира або приватний будинок, ви докладете стільки ж зусиль, як і для того, щоб виростити будь-який інший квітка, головне все робити правильно і симпатична гулька обов'язково прикрасить ваше віконце.

Вирощування ананаса в квартирі


1. Вирощування ананаса в домашніх умовах потрібно починати вже з моменту покупки самого фрукта. Тому що нам потрібен плід не підмороженим та неушкодженими чолкуами, а значить, ананас для посадки краще купувати в теплу пору року. При покупці уважно оглядаємо чолку, в його середині не повинно бути отворів, якщо такі є, то цей ананас не підійде для нашої мети - у нього вже вирізали матеріал для посадки.
2. Акуратно зрізаємо гострим ножем розетку з ананаса і підсушуємо її 3-4 дні на світлі.
3. У горщик (ящик), де буде «жити» ваш ананас насипаємо прокип'ячений річковий пісок. Садимо в нього підсушені розетки і накриваємо банкою або поліетиленовим пакетом. Але будьте уважні, укриття не повинно бути повністю герметичним, тобто саджанці щодня необхідно буде провітрювати щоб уникнути загнивання. Також необхідно стежити, щоб саджанці були постійно в теплі (температура не повинна падати нижче 25°С).
Якщо не хочеться возитися з горщиками і піском, можна помістити розетку в банку (стакан) з водою так, щоб кінчик конуса трохи торкався води. Стежимо, щоб рівень води завжди залишався колишнім, і чекаємо появи корінців. Пророщені таким чином ананаси, потрібно висаджувати в землю, коли корінці досягнуть довжини в 2 см.
4. Саджанці вкорінюватися приблизно через півтора місяці, ось тоді-то їх і потрібно буде пересаджувати в живильний грунт. Зрозуміти, що у ваших саджанців з'явилися коріння, можна по утворенню нових зелених листочків.
5. Після пересадки ананаса на постійне місце проживання починається найцікавіше і разом з тим клопітка - догляд за цією рослиною. Ананас примхливий щодо протягів, а також дуже любить, щоб земля була вологою. Бійтеся переборщити, сильно зволоженому грунті ананас може загнити. Щоб домогтися такого ефекту, можна виробляти полив раз в 2-3 дні, але обприскувати ананас потрібно до двох разів на день, тим більше що на такі процедури, рослина реагує вкрай позитивно. Крім того, звертайте увагу на воду для поливу і обприскування - вона повинна бути кімнатної температури. Оптимальна ж температура для вирощування ананаса в домашніх умовах +25-28°С влітку і не нижче вісімнадцяти градусів взимку. Також ця рослина непогано підгодовувати, починаючи з лютого за перший місяць осені. Підгодівлю потрібно проводити кожні 20 днів.
6. Якщо ви все робите правильно, то десь через 2-25 року ананас почне цвісти. Якщо рослина здорово і радує своїм виглядом, але цвісти чомусь не хоче, то йому треба допомогти, подкормив його сумішшю води з карбідом кальцію. Близько 50 грамів суміші потрібно обережно вливати в цент розетки. Вирощування ананаса в домашніх умовах Таку підгодівлю слід проводити кожен день, протягом тижня. Після подібного «ласощі» ананас зацвіте через місяць. Плоди визрівають близько 5-7 місяців.
7. Не забувайте, що ананас - це не дерево, а тому після плодоношення він обов'язково загине. І що робити, якщо ви увійшли в смак, а ароматна шишка на підвіконні стала символом дому? По-перше, сильно не переживати, після дозрівання плодів, рослина гине не відразу, може ще прожити близько 3 років. По-друге, у вас обов'язково залишаться «дітки» - до 12 штук від однієї рослини. Ці самі дітки, у міру розвитку, потрібно обережно відокремлювати від материнської рослини і вкорінювати.
19 січня 2018 в 14:36  |  Переглядів: 10  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: