Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
В чому суть правильного харчування? Це крок до нового життя!
Не Зупиняйся | Кулінарія | Своїми руками
В чому суть правильного харчування? Це крок до нового життя! Суть правильного харчування полягає в збалансованому споживанні поживних речовин у поєднанні з відмовою від алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок на користь занять спортом. Велика частина людей поділяються на дві категорії: тих, які їдять все, що попадається на очі, і не дбають про правильне харчування, і на тих, хто постійно сидить на дієті, посилено вивчаючи таблиці правильного харчування, зривається, наїдається і потім все починає знову. Менша частина складається з тих, хто може їсти все підряд і не поправлятися, і тих, хто виробив для себе принципи харчування на все життя.


Основні принципи правильного харчування
На питання, в чому суть правильного харчування, можна відповісти коротко так: це споживання різноманітною, свіжою, смачної і здорової їжі в розумних кількостях. Споживана їжа повинна приносити також радість і задоволення, тільки тоді вона піде на користь. Книг про правильному харчуванні написано безліч, але практичні основи здорового способу життя зводяться до наступним принципам: • їжу слід вживати у свіжому вигляді, адже при зберіганні продукти харчування втрачають свої корисні якості. Краще готувати частіше, але потроху, щоб уникнути процесів гниття і бродіння в приготованих продуктах;

 • поєднання поживних елементів має бути різноманітним і збалансованим, від цього залежить отримання необхідних корисних речовин. Таблиця правильного харчування підкаже правильний баланс білків, жирів і вуглеводів в їжі;

 • обов'язково потрібно є достатня кількість свіжих фруктів і овочів, у крайньому випадку - запечених в духовці або приготованих на пару;

 • ніколи не слід переїдати;

 • не варто під час їжі читати, смитися телевізор, слід уникати неприємних розмов і навіть думок під час їжі. • Поживні речовини для користі організму  'В  Білки
  Білки обов'язково повинні бути присутніми в раціоні людини в необхідній кількості, про це твердять автори всіх книг про правильне харчування. Корисним джерелом білка служать нежирне м'ясо, птиця (індичка, курка), страви з риби, яйця, молочні продукти, сир, нежирний сир. Особливо необхідні білки людям, які займаються спортом або фізичною працею.
  В чому суть правильного харчування? Це крок до нового життя!

  Жири
  Найважливішу роль в організації правильного режиму відіграють корисні жири, які містяться в рослинній олії, горіхах, деяких видах риби. Навіть бажаючим серйозно схуднути не слід зовсім відмовлятися від жирів, потрібно лише знизити їх кількість. У цьому випадку буде достатньо двох столових ложок масла в день.


  Вуглеводи
  Дотримуючись рекомендацій дієтологів, слід відмовитися від "швидких" вуглеводів, які не дають відчуття насичення і моментально перетравлюються. Мова йде про солодощі, цукор, здобу. А ось корисні "повільні" вуглеводи потрібні організму для отримання енергії. В якості таких вуглеводів виступають каші, цільнозерновий хліб, макарони з борошна твердих сортів або житній, іноді печена картопля. Такі страви краще вживати на сніданок і на обід, вечерю бажано зробити більш легким.


  'В


  Важливо також вживати протягом дня їжу, яка містить достатню кількість клітковини і харчових волокон, що допоможе поліпшити травлення. Не слід вживати їжу консервовану, рафіновану, занадто гостру і солону, з великою кількістю смакових добавок, що розпалюють апетит.  Всі автори книг про правильному харчуванні схожі на думці, що алкоголь і куріння не сумісні з самою ідеєю збалансованого харчування. Зате вітається активний спосіб життя, спорт, прогулянки і обов'язково гарний настрій і задоволення від споживаної їжі.


  Правильне харчування - не єдине джерело енергії  'В


  Іноді виникають ситуації, коли їжа стає не таким вже важливим елементом життєдіяльності і відходить на задній план. Людина влаштована таким чином, що здатний приймати енергію із зовнішнього світу. Чим чистіше організм, чим менше в нього надходить шкідливих для здоров'я продуктів, тим більше він сприйнятливий до енергії, що надходить ззовні.  Напевно, всі помічали, що зовсім не хочеться їсти, коли багато засмагаєш десь на відпочинку. Все закономірно - сонячна енергія підживлює людину. Цими джерелами енергії можуть стати йога, спорт, красива музика, правильне дихання і, звичайно, любов. Згадайте стан закоханості, ось вже коли зовсім не хочеться їсти.  У нашому непростому житті, наповненою рекламою, слід вибирати харчування з особливою ретельністю. Дуже багато продуктів не слід вживати, щоб не нашкодити собі і не набрати зайву вагу. Адже це так просто - дотримуватися правила раціонального і збалансованого харчування.
  18 січня 2018 в 20:50  |  Переглядів: 7  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: