Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
артем ДОНЕЦЬКИЙ
артем ДОНЕЦЬКИЙ
Шанувальники артем9
Стіна 9
У молитві праведного Симеона Богоприїмця «Нині відпущаєши» Господь названий «Світлом на просвітлення язичників». У пам’ять про ці слова пророка у давній Церкві на свято Стрітення відбувалися масові процесії зі свічками.

У наш час символічне вшанування Христа-Просвітителя втілено в тому, що цього дня за церковним уставом здійснюється «Чин благословення свічок на Стрітення Господнє», де ми молимося, аби Господь уподібнив наші серця світильникам та запалив їх «невидимим вогнем» або «світлістю Святого Духа».

Ми знову візьмемо ці свічки в руки – ввечері Чистого Четверга на Страсному Тижні. Служба ця відома, як Утреня Великого П’ятка. В храмі лунатимуть Євангельські читання про Хресні Страждання Спасителя за рід людський, а в наших руках і, сподіваюсь, у серцях, палатиме Стрітенська Свіча, яка символізуватиме тепло нашої молитви та нагадуватиме про головну зустріч нашого життя – зустріч із Богом, Ім’я Якому – Втілена Любов!
Показати повністю..

Сподобалось 0 людині
Вподобайка
Засперечалася синиця зі солов’єм, хто краще співає.
Звірі і птахи почали її відмовляти: та ти сама послухай себе і його, і порівняй! Але та зовсім не слухає. Адже для неї головним був сам процес суперечки.
Словом, посперечалася і програла. Але особливо і не засмутилася. Бо в неї нова суперечка намічалася.
З жирафом. У кого шия довша.

Від нерозумних та безглуздих змагань ухиляйся, знаючи, що вони породжують сварки. (2 Послання до Тимофія св. ап. Павла 2:23)
Показати повністю..

Сподобалось 0 людині
Вподобайка
Один священик на свято Стрітення Господа Нашого Ісуса Христа перед самим освяченням свічок сказав дуже строго, але водночас благально: «Не вірте бабським байкам про стрітенську свічку. Бо ходять чутки, що свічка має чудодійну силу. І якщо з нею зробити те і те, то буде те і те. Це все видумка, байки бабські. Це я вам говорю, священик, що освячує ці свічки. Свічка ніякої сили не має!»

Тут всі затихли, а духовний пастир продовжив: «Освячуємо свічки у церкві нашою молитвою і в молитвах на освячення свічок прохаємо про те, «щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної тьми (сліпоти духовної).» Джерело.

Стрітенська свічка сильна тим, що є символом просвіченості нашого серця самим же Духом Святим. Символ має зближувати до Бога, а не віддалювати.

Якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція і її ставлять на видному місці і не запалюють для молитви, або й кладуть десь у скриню, то вона втрачає свій зміст і перетворюється на магізм. Магiзм віддаляє від Бога і цілої духовності.

Дорогі в Христі, зростаймо у духовній зрілості і зрозуміймо, що не сама свічка має силу, а молитва біля цієї свічки стає сильнішою, бо свічка була освячена спільною молитвою у Божому храмі.

Бог благословить кожну молитву, а на молитву перед Стрітенською свічкою звертає більшу увагу. Сам же Бог сказав, що молитва багатьох має велику силу.

Тому, коли хтось молиться при Стрітенській свічці, то молиться із цілою Церквою, яка і освячувала її та згодилась в тому, щоб молитва всіх нас була вислухана.

Тому, дорога душе, прибігай до Бога у молитві. Хай уста твої шепочуть молитву до Творця, очі хай споглядають ікону, а свічка хай буде мостом єднання, де будуть освітлені світлістю свічки Лик Божий і твій лик.

Це і буде твоє Стрітення, що творить видимим спасіння Твоє, приготовлене перед усіма народами на просвітлення ума твого і душа твоя засвітиться Божою благодаттю.»

Цього ж вечора стояла душа перед іконою, світилась свічка, погляди обох єднались: Бог дивився на людину, людина на Бога. Було мовчання. По-закінченню душа промовила: я так і знала, що я не самотня на цій землі.

Якийсь ангел, почувши це, шепнув: «Амінь».
Показати повністю..

Сподобалось 0 людині
Вподобайка
За день до свого народження дитина запитала у Бога:
– Кажуть, завтра мене посилають на Землю. Як же я буду там жити, адже я така мала і беззахисна?

Бог відповів:
– Я подарую тобі ангела, який буде чекати тебе і піклуватися про тебе.
Дитина задумалася, потім сказала знову:
– Тут на Небесах я лише співаю і сміюся, цього достатньо мені для щастя.
Бог відповів:
– Твій ангел співатиме і посміхатиметься для тебе, ти відчуєш його любов і будеш щасливою.
– О! Але як я зрозумію його, адже я не знаю його мови? – Запитала дитина, пильно дивлячись на Бога. – А що мені робити, якщо я захочу звернутися до тебе?
Бог м’яко торкнувся дитячої голівки і сказав:
– Твій ангел складе твої руки разом і навчить тебе молитися.
Потім дитина запитала:
– Я чула, що на Землі є зло. Хто захистить мене?
– Твій ангел захистить тебе, навіть ризикуючи власним життям.
– Мені буде сумно, тому що я не зможу більше бачити тебе …
– Твій ангел розповість тобі про мене все і покаже шлях, як повернутися до мене.Так що я завжди буду поруч з тобою.
У цей момент із Землі стали доноситися голоси, і дитина в поспіху запитала:
– Боже, скажи ж мені, як звуть мого ангела?
– Його ім’я не має значення. Ти будеш називати його Мама.
Показати повністю..

Сподобалось 0 людині
Вподобайка
Усе наше життя то є боротьба... Не за гроші та кусень хліба... А за молитву.... Найбільша біда наша, то є духовна наша лінь..... Маємо переборювати себе завжди, бо якщо не буде повноцінної нашої молитви, то не буде внутрішнього життя в Бозі..... Якщо немає внутрішнього життя в Бозі, то куди ми приймаємо Тіло і Кров Господню? В наш внутрішній смітник! Навіщо ми сповідаємось, якщо не перемінюємось в середині себе? Куди веде наше християнське життя на вічний осуд, чи до життя в Бозі? В неділю на Службі Божій "загорілись" по Бозі, в кращому випадку цей вогник погорів до вечора і все....... маємо вмерти для себе, для духовної ліні... Скинути з себе цей диявольський кайдан і зажити в Бозі........ Господи, допоможи нам всім!!!
Показати повністю..

Сподобалось 0 людині
Вподобайка
ПРИТЧА .

Це було дуже давно ... Батько подарував своїй дочці годинник на 18-річчя. Це був дорогий та ексклюзивний годинник, зроблений одним з відомих в той час Майстром.
Пройшли роки. Та дівчина стала мамою, а її батька вже не було в живих. Залишилася лише пам'ять про нього - годинник, який все ще вів відлік часу.
Але раптом годинник зупинився ... Жінка була дуже засмучена, адже це був не просто годинник, а пам'ять про батька. Вона пішла і віднесла їх в майстерню. Але фахівець розвів руками і сказав:
- Нічим не можу допомогти, він не зможе більше працювати як раніше ...
Засмучена жінка взяла годинник в руки, і тільки зараз її погляд впав на напис на зворотному боці годинника: це було ім'я Майстра цього годинника. Це була остання надія!
З великими труднощами вона відшукала цього Майстра, який, на її щастя, був ще живий. Прийшовши до нього, жінка простягнула йому годинник, не кажучи ні слова ... Майстер впізнав їх! Адже це була його робота!
- Приходьте завтра в цей же час, - сказав він.
На наступний день жінка знову була в будинку у Майстра, а в руках вона тримала годинник, який справно відміряв час ...
- Як ви його полагодили? Адже мені сказали, що він не підлягає ремонту! - Сказала жінка зі сльозами на очах.
- Я зробив цей годинник, і я знав, як його можна полагодити!

Показати повністю..

Сподобалось 2 людям
Вподобайка
2
Бог був з тобою у всіх випробуваннях, це Він давав силу йти. Бог був з тобою у всіх переживаннях, це Він усмиряв бурю всередині. Бог був завжди поруч, і завжди буде. Він йде попереду .... , а ми пильнуймо Його сліти, щоб не заблукати.

Сподобалось 4 людям
Вподобайка
4
Не сумуй Посміхнись! Згадай, що десь хтось любить тебе просто за те, що ти дихаєш, ходиш по землі, і зрозумієш, що диво в твоєму житті вже сталося ... І воно твоє назавжди. Хтось щодня тихо молить Бога про те, щоб в твоїх очах сьогодні так само, як вчора, відбивалася синява небес, щоб серце не розривалося від болю, а співало від щастя, щоб ти просто продовжував дихати і ходити по землі ...
Показати повністю..

Сподобалось 2 людям
Вподобайка
2
артем ДОНЕЦЬКИЙ поновив фотографію на сторінці:

Сподобалось 2 людям
Вподобайка
2