Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Цитати про смерть і життя
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками

Про смерть і любов написано безліч книг, сказано чимало слів. Кожна людина в певному віці починає замислюватися про те, що його існування є кінець. Таке розуміння приходить зазвичай природним чином після переживань якихось серйозних подій. Будучи молодими, ми, як правило, не замислюємося над тим, що нас чекає надалі.

'Цитати

Але, ставши старше, раптом помічаємо, як стрімко змінюються цінності. Цитати про смерть допомагають деяким людям усвідомити свою цінність і значимість в цьому світі, розкрити наявні здібності, налагодити стосунки з оточуючими людьми. Це завдання кожного з нас. Наведені нижче цитати про життя і смерть демонструють значущість цих двох процесів, постійно змінюють один одного.
Антуан де Сент-Екзюпері: «Вмирають тільки за те, заради чого варто жити»

Нерідко трапляється так, що люди починають цінувати життя тільки тоді, коли на горизонті вже видніється смерть. Це зовсім не випадково. Адже поки все добре, тіло не атакують хвороби і старість, нікому в голову не прийде замислюватися про раптовому кінці. Найбільша цінність у світі – це саме життя. З цим твердженням важко сперечатися і не можна не погодитися. Часто люди готові відстоювати тільки те, що їм по-справжньому дорого. Заради близьких людей переважна більшість готові віддати життя, змінити звичний уклад свого існування. Цитати про смерть показують нам, наскільки важлива і значна саме життя з її сюрпризами і непередбачуваними подіями. Ці два поняття тісно пов'язані між собою, що в певному сенсі доповнюють один одного.
Бертольд Брехт: «Боятися треба не смерті, а пустого життя»

Ніщо так не шкодить обличчястості, як обмежене світосприйняття. Прожити своє життя як можна більш осмислено – це завдання номер один для сучасної людини, що прагне до самореалізації і самовираження. Цитати про смерть зі змістом, подібні до цієї, вносять суттєвий штрих до поняття "життя", позначають в ньому додаткові перспективи.

'Цитати

Насправді вкрай важливо навчитися проживати своє життя максимально повно і цілісно. Як багато людей проводять день за днем в порожніх заняттях, ніяк не розвивають себе! Так відбувається деградація, втрачається індивідуальність. Найстрашніше не фізична вмирання, якого ми все одно уникнути не зможемо, а саме марне обмежене існування.

Максим Горький: «Герой – це той, хто творить життя всупереч смерті, хто перемагає смерть»

Напевно, всі погодяться з тим, що життя потрібно цінувати у всіх її проявах. Ніщо не дається нам так важко, як розуміння її цінності в невідповідних для цього умовах. Наприклад, в ситуації важкої хвороби люди менше всього схильні бачити довгострокові перспективи і будувати грандіозні плани на майбутнє. Більшість з нас просто замикається в собі, зіткнувшись з непереборними перешкодами.

'Цитати

Справжня людина вміє долати в собі негативні емоції і працює над своїми почуттями. Потрібно навчитися жити, незважаючи на найважчі умови існування, і прагнути знаходити сенс у всьому, що нас оточує. Тільки таку людину можна назвати по-справжньому цілісною і гармонійною обличчястістю.


Цитати про смерть хоча і не оптимістичні, але все ж містять певну ступінь мудрості, яка допомагає знайти упевненість в собі і розраду.

Стоїки: «Роздумуй про смерть, якщо хочеш навчитися жити»

Аби дійсно оцінити красу свого індивідуального буття, потрібно мати уявлення про те, що наше тіло не вічно. Коли-небудь кожній людині доведеться залишити тлінну оболонку і з'єднатися зі своєю духовною сутністю. Це знання допомагає зрозуміти, наскільки важливо і значимо наше перебування тут, на землі. Цитати про смерть допомагають краще сфокусуватися на справжньої життєвої мети, виконати поставлені перед собою завдання. Якщо б ми цінували кожну мить, радість і щастя стали б нашими незмінними супутниками.

'Цитати

Таким чином, цитати про життя і смерть наповнені нескінченною мудрістю і терпінням до всього людства. Ці коротенькі афоризми здатні навчити людини за умови, що він стане глибоко замислюватися над важливими питаннями і робити активні дії.

19 січня 2018 в 20:18  |  Переглядів: 8  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: