Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Телефонний етикет: правила
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія

Мобільний телефон – це необхідна річ в наш час.Зараз немає такої людини, який би не носив із собою цей пристрій.Телефонні розмови оточують нас з ранку до вечора.Природно, вони допомагають вирішити половину проблем, що накопичилися за день, а ще можна поговорити зі своїми близькими, які знаходяться далеко.Але от прогрес дійшов до того, що зараз розмови по телефону проходять даремно, а люди, які розмовляють в оточенні інших, забули про етикет.

Телефонний етикет: правила17

 1. Найгірше час – це години до 8 ранку і після 9 вечора.Не можна дзвонити в такий період, так як людина, можливо, спить і не бажає приймати порожні дзвінки.Природно, якщо вже дзвінок пролунав о 6 ранку, то варто спокійно відповісти і постаратися знайти компроміс, щоб не засмутити співрозмовника.Може бути, що його проблема дуже серйозна.На вихідних найкраще телефонувати після 11 ранку, так як у всіх є бажання відпочити хоч раз у тиждень.
 2. Якщо в житті склалася ситуація, що необхідно зателефонувати зовсім незнайомій людині, то не потрібно це робити спонтанно.Потрібно продумати діалог і час дзвінка.Дуже важливо не набрати номер співрозмовника під час обідньої перерви.
 3. У тому випадку, якщо телефонують вам, а близьким, то потрібно попросити почекати деякий час і, отже, покликати потрібну людину до телефонного апарату.Коли його не буде вдома, то за правилами, можна запропонувати співрозмовнику надати послугу передати щось.
 4. Бувають такі випадки, коли розмова зайшла в глухий кут, а співрозмовник все ж настирливо продовжує розмовляти.В такому випадку, можна відразу припинити бесіду, тільки коректно натякнувши людині, що більше немає можливості спілкуватися.15
 5. Золоте правило: при дзвінку потрібно представитися, запитати з приводу зайнятості, а в кінці спокійно попрощатися.
 6. До речі, якщо зв'язок перервався, то передзвонити повинен той, хто починав першим розмову.
 7. Краще всього не розмовляти по телефону в людному місці.Це доставить дискомфорт і вам, і людям, які знаходяться в транспорті, холі і т. п.
 8. Потрібно намагатися вкластися в 15 хвилин розмови, як би не хотілося співрозмовнику базікати.Викладати думки варто коротко і ясно.
 9. Найгірше в розмові по телефону – співрозмовник по той бік трубки, який їсть.Плямкання, отрыгивание не додає авторитету.Ця одна з найбільших помилок.
 10. Ніколи не варто вибачатися за дзвінок!
 11. Гучна і розбірлива мова – радість для співрозмовника.Адже часом буває незручно перепитувати, тому він може спокійно пропускати інформацію.Шепіт ідеально підходить для якісного зв'язку та сексуального партнера.

А взагалі, розмова по телефону ніколи не замінить живе спілкування!

Діловий телефонний етикет14

 1. Яким би не був розмова з клієнтом або замовником, варто розмовляти з посмішкою і повагою.
 2. Дикція – ось що важливо при дзвінку.Не можна плямкати, жувати і т. п.Це зробить вас дуже некультурним і відверне увагу співрозмовника.
 3. Обов'язково треба називати людину по той бік трубки по імені, а не на «ти», «ви», «їй».
 4. Варто пам'ятати, що за те, що фірмі або приватній особі надали послугу, за правилами етикету потрібно зробити подячний дзвінок, щоб зберігалися добрі стосунки з партнером.16
 5. Основне правило для всіх типів дзвінків – якщо перервався зв'язок, то набирати повинен той, хто це робив в перший раз.
 6. Не потрібно під час дзвінка розпорошуватися на дрібниці.В першу ж хвилину необхідно назвати мету переговорів і бажаний результат.
 7. Є ті моменти, коли хтось із співрозмовників не розуміє нитку розмови.Тоді допускаються уточнюючі питання, але не такі як «що?».«Чи Правильно я розумію?» — ось ідеальна формулювання питання.
 8. Використовувати потрібно тільки діловий стиль спілкування.
 9. Якщо є сумніви з приводу правильності набору номера, то варто перепитати його, лише уточнивши його, не питаючи, куди потрапили.
 10. Не потрібно вести ділову розмову при сторонніх людях.Це не викликає поваги, а тільки привертає сторонні вуха.
 11. Дотримуючись телефонного ділового етикету, людина відразу ж демонструє свою освіченість, культуру і престиж компанії.

Поради по телефонному етикету для чайників13

 • Поважаючий себе чоловік, який прийшов у людне місце, де неприпустимий телефонну розмову, завжди поставить свій мобільний на «беззвучний режим.Можна навіть вимкнути його, якщо людина прийшла відпочивати, а не сидіти в обнімку з стільниковим.
 • Хто б міг подумати, що рінгтон – це теж дуже важливо.Варто вибирати нейтральні тони, щоб люди не підстрибували, а господар не червонів за таку мелодію.
 • Ні в якому разі не можна давати номер телефону знайомого без його дозволу!
 • Цікава стаття про культуру в інших країнах: Норми ввічливості в Британії
  Пам'ятайте, що завжди потрібно бути вихованими і не красномовними під час ділових розмов.Тоді з'являться повагу та додаткові зв'язки.
.
20 січня 2018 в 18:29  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: