Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Таємниця імені Майя
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками
Таємниця імені Майя

[b] Планета-покровитель Майї: [/b] Марс.

[b] Колір сприятливий для володаря імені Майя: [/b] лимонно-жовтий, що символізує розсудливість.
[b] Улюблений колір Майї [/b] : синій.
[b] Камінь - талісман Майї [/b] : бірюза.

Історія імені Майя


Ім'я Майя в перекладі з давньоіндійської мови означає «мати, годувальниця», «прародителька Всесвіту». В давньоіндійській філософії під майєю розуміли ілюзорне буття, зовнішній покрив, що приховує від людини справжню сутність світу. Саме звідси це поняття було запозичене російськими символістами, які використовували його при створенні власної міфології.
Ім'я майя носила одна з найдавніших цивілізацій, яка існувала на території нинішньої південно - східної Мексики. До наших днів збереглися руїни понад 100 міст того часу, унікальна система ієрогліфічного письма, так і не розгадана до кінця, твори мистецтва, що свідчать про небувало високій культурі стародавнього народу.
У традиції багатьох народів середньовічної Європи настання весни відзначали святами та гуляннями в травні. Церкви прикрашали деревними гілками і підносили молитву Творцеві за те, що Він сподобив знову побачити радісні дні оновлення і відродження природи.
Свято «травневої королеви» відзначали в Англії 1 травня, коли природа вже одягалася у свій чарівний весняний убір. В цей день король і королева з усім двором покидали свої палаци і вирушали за місто за першими весняними квітами. У селах же увійшло в звичай садити травневе дерево перед домом найкрасивішої дівчини і проголошувати її «королевою травня».

Значення імені Майя


В Росії після революції перший травневий день почали відзначати як Міжнародний день солідарності трудящих, у 1920-х роках безліч дівчаток отримали ім'я Майя саме на честь цього свята.
Помічено, що в дитинстві Майя завжди улюблениця батьків. У шкільні роки яскраво виявляється її прагнення до лідерства. Тому доросла Майя легко може стати хорошим керівником, директором підприємства і завжди прагне бути в гущі подій. Вона ніколи не дасть себе в образу. Легка, швидка, товариська, рухома, захоплива, Майя зазвичай без праці знаходить собі супутника життя. Але чоловікові доведеться миритися з її прагненням головувати в родині. Майя чекає від свого обранця любові і ніжності і в той же час бажає більше брати, ніж віддавати.
[b] Карма імені Майя [/b] середня, так як Майя дуже примхлива і амбітна.
[b] Уособленням імені Майя в світі природи [/b] вважаються магнолія, що говорить про прагнення Майї бути у всьому першою, і бджола - символ надзвичайної працьовитості.
[b] Згідно нумерології, [/b] обличчястості імені Майя відповідає число 5 яке вказує на духовну свободу і незалежність дій, схильність до подорожей і пригод.

Відомі в історії Майї


Прагнення жінок з ім'ям Майя бути першими, безсумнівно, притаманне видатної балерини сучасності Майї Плісецької. Вона почала виступати у Великому театрі в 1943 році. Її танець завжди відрізнявся незвичайною романтичною піднесеністю і трагічною глибиною. Досконала гармонія форм, особлива артистична інсмідуальність, найтонша музикальність, красиві, виразні руки дозволили їй з успіхом танцювати в абсолютно різних балетах. Серед виконаних партій - Мірта в «Жизелі», Господиня Мідної гори в «Кам'яному квітці», Егіна в «Спартаку», Анна в «Анні Кареніній», Чайка і Ніна Зарічна в «Чайці», Раймонда, Кітрі в однойменних балетах. Серед кращих її створінь - «Умираючий лебідь» на музику Сен-Санса, партія Кармен в «Кармен-сюїті» Щедріна. Андрій Вознесенський у нарисі «Портрет Плісецької» написав про неї: «В її імені чується плескіт оплесків. Воно римується з плакучими модринами, з перської бузком, Єлисейськими полями, з Пришестям Плісецька - полюс магії Вона ввірчує зал в шалену воронку своїх тридцяти двох фуете, свого темпераменту, ворожить, закручує: не відпускає.[]Її абрис схожий з летючими єгипетськими контурами. Та і звуть її стисло, як нашу однолітки в колготках, і громоподібно, як богиню або язичницьку жрицю, - Майя».
У 1960-1970-х роках велику популярність мала естрадна співачка Майя Кристалінська. Її репертуар був великий, але з особливою повнотою вона висловила себе в ліричній пісні. Перший успіх прийшов до неї в 1957 році на конкурсі VI Всесвітнього фестивалю демократичної молоді і студентів у Москві, де вона удостоїлася звання лауреата. Після цього Майя Кристалінська виступала в програмах естрадних оркестрів під керівництвом Олега Лундстрема і Едді Рознера, потім з сольними концертами. Щирість і задушевність її виконання завжди знаходили відгук у слухачів. Досі багато хто пам'ятає і любить виконану нею колись нехитру пісеньку «Любов - кільце, а у кільця початку немає і немає кінця». Сучасники відзначали, що Кристалинской були властиві рухливість, легкість, нестримність - ці якості, властиві й іншим дівчатам з даним ім'ям.
Багато носійки імені Майя інтелектуалки, вони чудово грають в складні ігри, що вимагають уміння логічно мислити. Радянську шахову школу прославила грузинська шахістка Майя Чибурданидзе. Вона почала грати в турнірах з 13-річного віку і в 17 років стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу серед жінок. Незважаючи на те, що Чибурданидзе пізніше поступилася звання чемпіонки світу китаянкою Се Цзюнь, а в останні роки уяву шанувальників древньої гри розбурхують успішні виступи угорки Юдіт Полгар в найпрестижніших чоловічих турнірах, плеяда чудових грузинських жінок-шахісток продовжує виблискувати на шаховому небосхилі. Це підтверджують підсумки останніх шахових Олімпіад, де команда Грузії, очолювана Майєю Чибурданидзе, незмінно входить до числа головних фаворитів.
Майя Мельцер - російська співачка, лірико-драматичне сопрано.
Майя Туровська - театрознавець, кінознавець і кіносценарист.
Майя Самохвалова - балерина і балетний педагог, на сцені Великого театру виконала партії Мірти («Жизель»), Володарки дріад і Вуличної танцівниці («Дон-Кіхот»), Цар-дівиці («Коник-горбунок»).
Майя Булгакова - актриса театру і кіно, знялася у фільмах «Крила», «Злочин і покарання», «Переклад з англійської», «Одруження», «Циган».
Майя Менглет - актриса театру і кіно, зіграла головну роль у фільмі «Справа була в Пенькові».
Майя Усова - фігуристка, чемпіонка світу в танцях на льоду в парі з Олександром Жуліним.
18 січня 2018 в 18:21  |  Переглядів: 8  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: