Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Сімейний бюджет
Не секрет, що достаток у сім’ї залежить не лише від рівня доходу, але і від уміння правильно і визначати витрати і витрачати гроші. Вміння це дуже важливо – воно дозволяє планувати доходи і витрати, намагатися заощадити на те, що в даний момент не першорядно, бути в курсі різних сімейних витрат. Це вміння називається плануванням сімейного бюджету.
Як же правильно планувати сімейний бюджет?
Правила сімейного бюджету, в ідеалі, полягають у наступному. Він повинен обговорюватися один раз на місяць, на загальній раді всієї родини. Всі отримані доходи бажано записувати, щоб було легше орієнтуватися і підраховувати. Плановані витрати теж дуже бажано записати, щоб згодом порівняти з цим списком ту суму, яка витратилася в реальності. Взагалі, запис – це, мабуть, ідеальний тип планування витрат у будь-якій ситуації. Спочатку сім’я повинна обговорити обов’язкові витрати, які з’являються в статті витрат, незалежно ні від чого – це, наприклад, плата за комунальні послуги. Далі беруться до уваги ті великі покупки, які чекають найближчим часом, потім – особисті потреби кожного члену родини. Всією сім’єю потрібно обговорити доцільність кожної майбутньої витрати і вирішити, чи так вже вона необхідна.
Важливою справою у плануванні сімейного бюджету є економія. Способів економії сімейного бюджету маса – потрібно лише зуміти вчасно і з розумом їх застосувати. Як вести сімейний бюджет так, щоб заощадити гроші? Насамперед, варто складати чіткий список необхідного, вирушаючи в магазин, і суворо його дотримуватися. Це вбереже гаманець від зайвих витрат. При вчиненні будь-яких покупок краще користуватися готівкою – це допомагає контролювати гроші. І, звичайно, не потрібно забувати про акції, розпродажі і дисконтні карти – вони здатні дуже допомогти в економії сімейного бюджету.
21 січня 2018 в 14:51  |  Переглядів: 112  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: