Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Шкіряна обкладинка для книги своїми руками
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
'Шкіряна

Деякі друковані видання мають особливу цінність, і іноді їх доводиться реанімувати, замінюючи стару истрепанную обкладинку нової. В цьому майстер-класі ми докладно продемонструємо, як це зробити. В підсумку, ви отримаєте книгу в обкладинці з м'якої шкіри з оригінальним тисненням. Відмінно буде виглядати подібний екземпляр в якості обкладинки для записника ручного виготовлення.

Матеріали

Перед тим, як зробити шкіряну обкладинку для книги своїми руками, переконайтеся в наявності:

 • щільних аркушів паперу для форзаців;
 • щільного картону для обкладинки;
 • шматки шкіри;
 • клею;
 • дерев'яної палички;
 • гострого канцелярського ножа;
 • ножиць;
 • лінійки;
 • шматки ганчірки;
 • ватяних дисків.

 • Крок 1 . Видаліть стару обкладинку разом з форзацем. Для цього відкрийте книгу і затисніть рукою перші листи. Обкладинку потягніть у зворотний бік. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити ні листи, ні обкладинка книги.

  'Шкіряна

  Крок 2 . З корінця книги видаліть залишки паперової складової і клею. Для цього промокніть водою ватний диск або невеликий шматок тканини і акуратно пройдіться їм уздовж книжкової палітурки.

  'Шкіряна

  Крок 3 . Підберіть лист для форзац книги. Він може бути однотонним або з принтом. Це залежить від дизайну і тематики видання. Обріжте його. По висоті лист має відповідати сторінками книги, а по ширині – бути більше рівно в два рази.

  Крок 4 . Зігніть відрізаний лист паперу в два рази вздовж волокон, щоб форзац не деформувався від вологи і не видавав зайвого шелеста в момент розкриття книги. Таких примірників вам потрібно буде 2 штуки.

  'Шкіряна

  Крок 5 . Прикладіть зігнані аркуші паперу до книги. По одному з кожної її сторони. При необхідності папір підженете за розміром, а після приклейте форзаци однією половиною до першій сторінці видання. Клею наносите трохи, смугою близько 1 см і розподіляйте його акуратно.

  'Шкіряна
  'Шкіряна

  Крок 6 . На корінець книги приклейте невеликий шматок тканини прямокутної форми. Розгладьте його, щоб не було складок і заломів.

  'Шкіряна
  'Шкіряна

  Крок 7 . На кінцях корінців приклейте невеликі шматочки тканини. Щоб вони реалістичніше імітували палітурка, прямокутний шматочок тканини змастіть тонким шаром клею. Посередині приклейте щільну нитка або тонкий шнурок і склейте кінці.

  'Шкіряна

  Крок 8 . Візьміть аркуш щільного картону і виріжте з нього два прямокутника. Це і буде основа для обкладинки. Прикладіть картон до книги і при необхідності слід регулювати його за розміром. Так як це обкладинка, картон повинен визирати за рамки сторінок книги з трьох боків, крім тієї, де знаходиться корінець.

  Крок 9 . Якщо ви не хочете робити тиснення, даний етап можна пропустити. Для створення об'ємного візерунка з такого ж шматка картону вам потрібно вирізати фігурну частина обклади. Малюнок може бути довільним, а от вирізати його ви можете вручну або за допомогою спеціальних верстатів. Підготовлену різьблену основу обкладинки приклейте поверх простого і рівного підстави.

  'Шкіряна

  Крок 10 . Виріжте смужку довжиною і шириною з корінець з картону і з'єднайте її з двома частинами обкладинки за допомогою ізоляційної стрічки. Між трьома складовими обкладинки зробіть відступи по 1 см.

  'Шкіряна
  'Шкіряна

  Крок 11 . Візьміть шкіру. Вона повинна бути тонкою і в міру пружною. Картонну основу для обкладинки книги з зовнішньої сторони змастіть клеєм. Нанесіть його тонким шаром, але не пропускайте жодного куточка.

  'Шкіряна

  Крок 12 . Поверх обкладинки прикладіть шкіряний матеріал і акуратно за допомогою лопатки приклейте його до картону. Шкіру під час процесу притискайте, але не розтягуйте її.

  'Шкіряна

  Крок 13 . Коли шкіра приклеїться, обріжте її, залишивши з усіх сторін 25 см запасу і зрізавши кути, як показано на фото.

  'Шкіряна

  Крок 14 . Проклейте картонну обкладинку по канту з внутрішньої сторони і загніть залишені припуски, особливо ретельно обробляючи згини на куточках.

  'Шкіряна
  'Шкіряна
  'Шкіряна

  Крок 15 . Після висихання клею ще раз перевірте, наскільки добре прилягає до книги обкладинка, і після приклейте її до форзацам. Ближче до корінця покладіть на обкладинку з лицьової сторони тонкі дюбелі або дерев'яні палички і відправте всю конструкцію під прес.

  'Шкіряна
  'Шкіряна
  'Шкіряна

  Нова обкладинка з шкіри для книги чи блокнота готова!

  'Шкіряна
  19 січня 2018 в 20:05  |  Переглядів: 22  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: