Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Що таке дзеркальний фотоапарат?
Не Зупиняйся | Технології | Своїми руками
Що таке дзеркальний фотоапарат? Зараз розрізняють два види фотоапаратів - компактні цифрові (в народі відомі як «мильниці») і професійні дзеркальні (в народі відомі як «дзеркалки»). З першими, в принципі, знайомий кожен, але от що означає словосполучення «дзеркальний фотоапарат»? Нічого складного в цьому терміні, насправді, немає. Дзеркальний фотоапарат називають тому, що він має оптичний видошукач, що складається з шахти, в якій встановлено одне або декілька дзеркал.
Загалом, відмінності дзеркального фотоапарата від звичайного цифрового полягають, в першу чергу, в якості одержуваних знімків. Саме тому по відношенню до дзеркального фотоапарата можна часто почути прикметник «професійний», так як саме «зеркалками» користуються професійні фотографи, залишаючи «мильниці» для любителів.
Але давайте більш детально розглянемо, чим же дзеркальний фотоапарат краще цифрового, а чим все-таки гірше.

Чим краще дзеркальний фотоапарат?


Переваг у дзеркального фотоапарата безліч, все-таки професійна техніка.

 • Матриця . Отже, це буде першим незаперечною перевагою у списку. Всім відоме таке поняття, як мегапіксель, про яку часто згадують у рекламі фотоапаратів. Якщо брати його на облік, то деякі цифрові фотоапарати роблять фото такої ж якості, як і дзеркальні, але насправді це, звичайно ж, не так. Загалом-то, мегапікселі можна назвати просто продуманим маркетинговим ходом. Чому? Давайте розберемося. Насправді на якість фото не впливає кількість мегапікселів, а розмір матриці, який у цифрових фотоапаратів значно менше, ніж у дзеркальних. На маленьких матрицях «мильниці» виробники здатні розмістити величезну кількість мегапікселів, але це все одно не дасть фото такої ж якості, як на дзеркальному фотоапараті з більш великою матрицею.

 • Об'єктив . Об'єктив є ще одним величезним плюсом «дзеркалки», так як з його допомогою фотографії виходять більш чіткими. До того ж, оскільки майже всі дзеркальні фотоапарати працюють зі змінним об'єктивом, то це дає ще і простір для творчості.

 • Швидкість зйомки . Дзеркальний фотоапарат може зробити в середньому п'ять кадрів в секунду, що дозволить серед всіх кадрів вибрати той, який вийшов краще за всіх. Виробники стверджують, що цифрові фотоапарати теж на таке здатні, але, як і мегапікселі, це є лише хитрим маркетинговим ходом. Цифрові фотоапарати знімають відео, з якого беруть потім кадри, якість яких залишає бажати кращого, а дзеркальні фотоапарати кожен кадр знімають окремо, тобто якість фото буде на найвищому рівні.

 • Акумулятор . Ну і, звичайно ж, акумулятор у «дзеркалок» куди більш потужний. Після хорошої зарядки ви зможете зробити близько 1000 фотографій, а то й більше. На «мильницю» вийде зняти не більше 500 кадрів, тобто вдвічі менше, а далі вже знадобиться знову заряджати фотоапарат. • Але, звичайно ж, у будь-якого пристрою є недоліки і дзеркальний фотоапарат не стане винятком.

 • Вартість . Ціна, мабуть, є самим великим недоліком дзеркального фотоапарата, адже вона набагато вище ціни цифрового. До того ж, додаткові об'єктиви, якщо вони вам знадобляться, стоять чи не стільки ж, скільки і сам фотоапарат. Але Що таке дзеркальний фотоапарат? адже за якість фото потрібно платити, чи не так?

 • Розмір . Багатьох лякає і розмір фотоапарата, адже «зеркалку» не покладеш в кишеню куртки, щоб сфотографуватися на прогулянці. Потрібна спеціальна сумка .

 • Складність . Не менше іншого лякає і складність пристрою дзеркального фотоапарата. Але, насправді, простудіювавши навчальну брошуру, його можна освоїти так само легко, як і цифровий фотоапарат. • Загалом-то, ми розібралися в тому, що таке дзеркальний фотоапарат і з чим його їдять. Наостанок можна сказати, що якщо вам не потрібні фотографії сильно вже високої якості і ви взагалі не збираєтеся професійно займатися фотографією, то простого цифрового фотоапарата вам цілком вистачить. Але, як завжди, вибір залишається за вами.
  18 січня 2018 в 23:47  |  Переглядів: 5  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: