Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Що робити, якщо улюблена річ села після прання?
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками
Напевно, практично кожна господиня хоча б раз виявляла, що після прання деякі речі зменшилися на розмір або навіть два. Це, безсумнівно, засмучує і вводить в ступор, особливо якщо одяг планувалося одягати. Але ситуацію можна виправити!

Чому це відбувається?


Чому ж деякі речі після прання сідають? Причини пов'язані з властивостями тканин, з яких виготовлена одяг. Найчастіше сідають натуральні тканини або ж змішані (в них є синтетичні волокна, такі як бавовна, трикотаж, віскоза або шерсть. Вони можуть змінювати деякі свої властивості і структуру при дії певних факторів.
'Що
І один з найпоширеніших – це перепади температури. Багато речей сідають саме після прання у гарячій воді. Крім того, причиною усадки може бути і неправильно вибраний режим. Так, якщо при машинному пранні ви поставили максимальну кількість оборотів і віджимань, то одяг з вовни або бавовни точно зменшиться.

Як вирішити проблему?


Отже, що робити, якщо після прання села річ?

 • Можна спробувати замочити її в прохолодній воді на 10 або 15 хвилин, а потім дістати, струсити, добре розправити і покласти на будь-яку горизонтальну поверхню на рушник (воно буде видаляти надлишки вологи). Перед сушінням можна акуратно витягнути виріб, але вкрай обережно, інакше матеріал пошкодиться. Вичавлювати сіла одяг не варто, бо вона може деформуватися ще більше. А коли виріб практично висохне, його слід перемістити на плічка, ще раз добре розправивши.

 • Цей спосіб може здатися незвичайним, але насправді він дуже дієвий. Замочіть річ у прохолодній воді на п'ятнадцять хвилин, а потім злегка струсіть і надіньте. Ходити у виробі доведеться до тих пір, поки воно остаточно не висохне. А щоб одяг розтягнулася не тільки вшир, але і в довжину, до нижнього краю потрібно прикріпити невеликі важки, наприклад, якісь банки на прищіпках. Таким же чином можна злегка відтягнути і рукави. Якщо ж ви не хочете ходити в мокрому одязі, то надіньте її не на себе, а на манекен.

 • Річ з вовни не варто намагатися розтягнути, це може призвести до розриву волокон і остаточної псування. Можна підготувати суміш з 10 літрів води і 3-5 столових ложок перекису водню. В цей розчин занурте виріб і добре прополощіть, одночасно акуратно розправляючи. Потім залиште річ в складі на півтори години, після чого акуратно видаліть надлишки вологи (але не вичавлюйте, а струшуйте) і покладіть сушитися на махровий рушник і обов'язково на рівну горизонтальну поверхню.

 • Якщо виріб виготовлено з змішаної або синтетичної тканини, то його потрібно замочити в прохолодній воді на 15 хвилин, щоб матеріал розм'як. Потім помістіть річ в пральну машину і виберіть режим делікатного прання з мінімальною кількістю оборотів і найнижчою температурою, але порошок не додавайте. Ймовірно, в процесі такої процедури волокна розм'якшиться і розтягнуться, завдяки чому одяг придбає первинний зовнішній вигляд.

 • Якщо виріб виготовлено з бавовняної тканини, розтягнути його допоможе звичайний оцет. Вам буде потрібно 3%-ний розчин. Змочіть в ньому м'яку ганчірку або губку. Тепер розкладіть сіла річ на будь-якій горизонтальній поверхні і починайте промокати її губкою, одночасно акуратно, повільно і рівномірно розтягуючи. Коли ви обробите всю площу, повісьте виріб на плічки і залиште сушитися, щоб воно додатково розтягнулося під власною вагою.

 • Якщо ви віддаєте перевагу народні засоби, то вам підійде цей спосіб. Він схожий на попередній, так як теж передбачає використання оцту. В 10 літрах холодної води розчиніть три столові ложки оцту і замочіть в цьому складі постраждалу одяг буквально на п'ятнадцять хвилин. Потім акуратно відіжміть виріб і повісьте його на плічка. По мірі висихання дбайливо тягніть і розправляйте матеріал, щоб він розтягувався рівномірно.

 • Допоможе і підвищена температура. Якщо річ села, то спочатку помістіть її в прохолодну воду на кілька хвилин, потім трохи струсіть, покладіть на махровий рушник, накрийте марлею і добре пропрасуйте. По мірі прасування акуратно розтягуйте матеріал. Потім можна повісити виріб на плічки і залишити сушитися. Але його доведеться розправляти, поки воно остаточно не висохне.

 • Замість прасування можна використовувати відпарювання, воно навіть більш ефективно. Виріб теж потрібно замочити в прохолодній воді на десять хвилин і трохи струсити. Потім покладіть її на рушник, або відразу повісьте на вішалку. Візьміть парогенератор, відпарювач, пароочисник або праска з функцією відпарювання і почніть обробляти матеріал, одночасно обережно витягаючи його вільною рукою. Слідкуйте за тим, щоб тканина розтягувалася рівномірно.


 • Як уникнути проблем?


  Як не допустити усадки речей?

 • Уважно вивчіть інформацію, що міститься на ярлику чи етикетці речі. З'ясуйте, з якого матеріалу вона виготовлена, а також які особливості догляду за нею.

 • Виконуйте всі правила догляду за виробом, особливо при пранні. Вибирайте делікатний режим і стежте за тим, щоб вода була прохолодною (не вище 30 градусів).

 • Якщо ви купуєте вовняну річ, то подстрахуйте себе, вибравши розмір на один більше, ніж ваш. У такому випадку навіть якщо виріб і сяде після прання, воно буде вам впору.


 • Тепер ви зможете повернути до життя сіли речі.  19 січня 2018 в 20:05  |  Переглядів: 5  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: