Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Розвиток особистості
Кожна людина, без сумніву, хоче бути особистістю, розвиненою всебічно і гармонійно. Проте, для початку добре б відповісти на питання – а який людина може вважатися особистістю? Психологи вважають, що особистостями можна назвати тих людей, які мають «внутрішній стрижень» – свої власні переконання, вони не схильні мінливому впливу громадської думки, чітко усвідомлюють свої цілі і самостійно вирішують виникаючі в ході досягнення цих цілей проблеми і завдання. До того, щоб стати такою особистістю, безумовно, повинен прагнути кожна людина.
Розвиток особистості має починатися з дитинства, в сім’ї. Саме батьки повинні прищеплювати своїй дитині перші поняття про те, яким повинен бути справжній чоловік. Дивлячись на своїх батьків, дитина вчиться соціалізації, тобто входження в суспільство, вчиться правильно поводитися в тому чи іншому суспільстві (з однолітками, з дорослими людьми і так далі). Щоб коригувати розвиток особистості малюка, сім’я повинна дотримуватися нескладних правил. Виховання не повинно бути занадто авторитарним, покарання – занадто суворими, а світ дитини – дуже обмеженим. Потрібно давати дітям свободу вибору, м’яко направляючи їх. Не потрібно змушувати дитину займатися нелюбимою справою – нехай краще вибере те, що до душі саме йому, і результати не змусять себе чекати. Потрібно постаратися не лаяти, а пояснювати. І, звичайно, не потрібно порівнювати свою дитину з іншими дітьми, так як всі діти різні, і зовсім не схожі один на одного.
Але що ж робити, якщо в дитинстві людина не отримав від батьків потрібної уваги та прикладу? Невже він не зможе стати справжньою, розвиненою особистістю? Звичайно, зможе. У дитинстві відбувається основне становлення особистості, але її розвиток йде все життя, і над ним людина працює сам. Розвивати особистість у зрілому віці можна, цікавлячись різними галузями науки і мистецтва, спілкуючись з різними людьми – і ви обов’язково знайдете те, що вас зацікавить.
сьогодні о 14:22  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: