Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Правильний догляд за свіжим татуюванням
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Своїми руками
Останнім часом нанесення татуювань стало дуже поширеним явищем, особливо серед молоді, тепер вже давно нікого не зсмуєш невеликим ієрогліфом або тваринкою на одному або декількох ділянок тіла.
Причому деякі примудряються знаходити найвитонченіші місця, щоб татуювання придбала особливий сенс, а також зсмувала оточуючих. Як не смно, а татуювання має досить давню історію виникнення і дуже логічну.
'Правильний
Звичайно, вона не мала звичного для нас тепер виду, в первісних племенах сильні і вмілі чоловіки отримували на полюванні серйозні рани, які потім перетворювалися в шрами, що вигідно відрізняють їх від інших одноплемінників. З часом такі чоловіки ставали вождями, ватажками, а пам'ятні відзнаки у вигляді шрамів наносилися на інших членів племені.
Зараз тату несе кілька близький сенс: бажання виділитися, показати свою приналежність до особливої «племені» людей, які інакше мислять і діють.
Для кого-то татуювання стає якимось пам'ятним знаком, який супроводжує людину все його життя. Був час, причому буквально недавно, коли нанесення татуювань - було небезпечним і досить негигиеничним заняттям, існував ризик зараження і попадання інфекції.
Але час йде, прогрес не стоїть на місці, в силу чого, практично всі сучасні майстри дотримуються правила безпеки: використання одноразових нових голок вже давно не новина, а стерильно чиста шкіра перед нанесенням татуювання - нормальне і обов'язкове явище.

Так що, перед тим, як кидатися у вир татуйованого світу, дуже уважно поставтеся до майстра, який буде робити вам тату, адже від його майстерності і досвідченості безпосередньо залежить краса і довговічність вашої нової улюблениці.

Але, вибір майстра, звичайно, річ важлива, але не менш важливий і процес правильного догляду за свіжою тату в перші кілька тижнів її життя, адже якщо допускати помилки, то можна втратити насиченого кольору, чітких контурів, а то й взагалі в один прекрасний день виявити на своєму тілі якесь незрозуміле брудна пляма.
Але все не так страшно, якщо слідувати декільком основним порад, то процес загоєння пройде швидко і практично безболісно.
І ще, якщо майстер дійсно хороший, то після закінчення сеансу він обов'язково повинен розповісти в усіх подробицях, як доглядати за вашою новою тату.
Якщо ж якісь рекомендації у вас викликають сумніви, то ми спробували зібрати всі основні моменти, які вам знадобляться протягом декількох перших тижнів.

Перший етап


Відразу після нанесення малюнка, татуювальник зазвичай накладає на ранову поверхню захисний компрес або плівку, а потім пояснює правила догляду за татуюванням. Звичайно, дуже хочеться насамперед похвалитися новим узорчиком, однак цього робити не варто, у всякому разі, перші 2-3 години, якщо татуювання обтягнута плівкою, і до 10-ти годин, якщо компрес зроблений з марлі і бинта.

Якщо смитися правді в очі, то свіже тату - це свого роду ранка, яка має зажити, тому такий компрес здатний перешкоджати потраплянню бруду і інфекції в неї.

Але після зняття компресу, повторний його варіант не знадобиться, так як ранка повинна дихати, щоб швидше зажити. Необхідно переконатися, що місце з новим татуюванням відкрито, його ніщо не натирає, наприклад, гумка від шкарпеток або ремінь на штанах.

Другий етап. Чистота - запорука здоров'я!


Важливий момент, який необхідно обов'язково знати і дотримуватися новому володарю татуювання: на її поверхні перший час буде утворюватися скоринка, яка може відвалюватися разом з шматочками фарби, що, природно, не є добре, так як у підсумку малюнок може вийти нерівномірним.
Для того щоб такого не відбувалося, необхідно після зняття компресу гарненько промити татуювання у воді антибактеріальним милом, причому не під струменем, а краще опустити всю область в ємність з водою, де акуратно видаляються утворилися скоринки і залишки крові. Потім татушка повинна гарненько просохнути, в жодному разі не можна терти рушником або сухими серветками, можна просто промокнути поверхню.
'Правильний
Коли всі обсохло, на шкіру необхідно нанести тонкий шар мазі для догляду за татуюванням. Обов'язково стежте за тим, щоб шар дійсно був тонким, інакше тату не зможе дихати.
Також, перш ніж нанести мазь, уважно прочитайте склад, щоб всі компоненти підходили вам і вашому типу шкіри. Найчастіше в таких випадках радять використовувати мазь «Бепантен» або будь-який інший цілющий крем: «Пантенол», «Рятувальник», «Солкосерил».
Таким способом вам доведеться промивати татуювання ще протягом першого тижня близько 2-3 разів на день, якщо татушка знаходиться на руці або нозі - можна частіше.
Також необхідно знати, що в першу тиждень або дві необхідно уникати гарячих ванн, не можна відвідувати лазні, сауни і басейни, так як вода, що міститься в текучій воді, може занести інфекцію. Душ можна приймати, однак це слід робити швидко і бажано не мочити місце з татуюванням .

Що робити далі?


По закінченню першого тижня, коли все добре і процес загоєння протікає без різного роду запалень, ви вже практично забудете про який-небудь дискомфорт з боку своєї нової улюблениці. Після чотирьох днів антибактеріальну мазь або крем можна замінити лосьйоном, який не містить ароматизаторів і барвників.

Застосовувати такі засоби треба в міру необхідності, наприклад, після миття і тоді, коли ви відчуваєте, що шкіра стала сухою або почала лущитися. Кожен раз, перш ніж змастити тату не забувайте про чистоту рук, це дуже важливий момент, який допоможе уникнути різних загроз.

Що не можна робити після нанесення татуювання?


Отже, давайте підведемо підсумки по догляду за татуюванням, який чітко сконцентрують вас на те, чого точно не можна робити, щоб уникнути проблеми і хвороби.

  • У перші кілька тижнів необхідно уникати пляжів, прямих сонячних променів, водойм, басейнів, а також лазні і гарячої ванни. Навіть після повного загоєння, перед виходом на пляж необхідно змастити татуювання сонцезахисним кремом, так як засмага їй украй шкідливий.

  • У перші кілька днів не можна займатися активними видами спорту, які обов'язково приведуть до утворення поту.

  • Забороняється робити пілінг шкіри на ділянках з татуюванням.

  • Татушку не можна чесати, навіть, якщо дуже хочеться, а також обдирати утворилися скоринки.
  • 18 січня 2018 в 16:34  |  Переглядів: 17  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
    Читайте також: