Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Потоп з-за глобального потепління: реальність чи вигадка?
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія
Подивися, наскільки справедливі побоювання щодо нового всесвітнього потопу. Потоп из-за глобального потепления: реальность или выдумка?

Процес глобального потепління продовжує впливати на Світовий океан. Підвищення його рівня обумовлене тепловим розширенням: збільшенням об'єму води за рахунок її нагрівання. Крім того, воно є наслідком танення льоду на суходолі. Покрив гірських льодовиків вже давно зменшується по всьому світу, а в останні кілька років до цього додалося прискорене танення льодових щитів в Гренландії і Західній Антарктиді.

Вісім років тому Міжурядова група експертів зі зміни клімату опублікувала доповідь, де прогнозувалося, що максимально можливий ріст рівня моря до кінця нинішнього століття — 58 сантиметрів. До теперішнього часу ці дані доводиться переглядати. Фахівці з американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) встановили, що рівень Світового океану зростає на 25% швидше, ніж вважалося раніше.

Сьогодні спостерігаються не бачені раніше зміни процесів в кліматичній системі. Мова, зокрема, йде про стрімкий розвиток парникового ефекту в атмосфері і про рекордно високій температурі поверхні Світового океану. Кожен місяць оновлюються температурні рекорди: червень-2015 став найбільш спекотним за всю історію спостережень на планеті; між тим, такий висновок був зроблений про те ж місяця роком раніше. У 2014 році було зафіксовано 91 тропічний циклон, тоді як за період 1981-2010. їх число, в середньому, становила 82. І, нарешті, в кожній частині Арктики і в кожен сезон площа льоду тепер значно нижче, ніж це було в 1980-х і 1990-х роках.

Сукупність усіх факторів дозволяє ученим прогнозувати, що вже до 2050-го року підйом рівня Світового океану досягне п'яти метрів. Як пояснила «Вістям» завідуюча лабораторією геоекології МДІМВ Наталія Рязанова, в результаті «величезна кількість низинних територій, де проживає більша частина населення планети, опиняться в зоні затоплення». До зони ризику потрапляють північ Канади і схід США, узбережжя Латинської Америки та Австралії і багато інші регіони — від Багамів до Бангладеш. Та ж доля спіткала практично всім прибережним містам і навіть великим європейським мегаполісам. Таким чином, через півстоліття на планеті може з'явитися близько 150 мільйонів «кліматичних біженців».

Матеріал підготовлено Nat-Geo.ru.

.
21 січня 2018 в 09:47  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: