Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Посунься, начальник!
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія
Адже ти хочеш зайняти місце начальника, так? (Не хочеш? Гортай журнал далі.) Родзинка ситуації в тому, що хороший начальник теж цього хоче — щоб зі свого крісла піднятися ще вище. Дій.
Фото 1 - Подвинься, начальник!АВТОРИТЕТ

МН продовжує серію публікацій, авторами яких виступають професіонали з різних областей, від психології до рибної ловлі. Кожен фахівець ділиться порадами, які вже допомогли його пацієнтам/колег/друзям. Сьогодні слово бере Джил Шварц, колумніст американських Fortune, Esquire і men's Health, автор книг про премудростях менеджменту та кар'єрного росту і, крім того, заступник гендиректора відділу корпоративних комунікацій телегиганта CBS.


РОЗСТАНОВКА СИЛ У ЦЬОМУ НЕСКЛАДНОМУ КВЕСТІ ТАКА: Є ТИ, є твій Шеф, з яким ти в хороших відносинах, і є той, хто стоїть над вами обома, — Генеральний начальник. І припустимо, ти хороший працівник. Заступник свого Шефа або просто видатний співробітник його департаменту. Все чудово, але твоя кар'єра зупинилася енну кількість років тому і ніякого просвіту попереду.
Все просто. Хто б що ні говорив про долю, талант і "роби що повинен, і будь що буде", але твоя кар'єра залежить тільки від примхи Генерального. І твоя проблема в тому, що той чоловік або зовсім не знає тебе, або не додає тобі значення. Прийшла пора познайомитися з ним і довести, що ти гідний більшого. Вперед.

Фото 2 - Подвинься, начальник!КРОК ПЕРШИЙ
І самий важливий. Переконай свого Шефа, що тебе вже пора показати верховному начальству. Аргумент перший: Генеральний повинен бачити, що твій керівник підібрав гідний колектив, в ньому є талановиті співробітники, які працюють з Шефом як одна команда. Аргумент другий: сам Шеф зможе спокійно від'їжджати у відпустку або на конференції, якщо буде знати, що і в його відсутність питання з Генеральним вирішуються ефективно. Аргумент третій: а що, самому Шефові не пора на підвищення? Увійти до ради директорів, стати директором з розвитку компанії? Генеральний з більшою охотою піде на це, якщо буде знати, що Шеф виростив собі зміну і справи в департаменті не підуть шкереберть з його відходом.
важливо: тримай Шефа в курсі всіх твоїх справ з Генеральним, демонструй йому лояльність. Запідозрить, що ти хочеш його "підсидіти", — вилетиш з роботи як пробка.

КРОК ДРУГИЙ
Починай налагоджувати контакт з Генеральним. Привітання на сходах, обмін репліками в ліфті ("Цікава ситуація складається у (ім'я конкурента), як ви вважаєте?", "Неприємна, звичайно, історія вийшла з законом про торгівлю") — ось вирішальний момент на даному етапі. Читай у "Відомостях" статті про стан справ у твоїй сфері економіки, збирай чутки про конкурентів Генерального (читай — Генеральних в інших компаніях), слідкуй за новинами з корпоративного сайту — тема для швидкого розмови завжди знайдеться.

КРОК ТРЕТІЙ
Генеральний дізнається тебе в коридорі? Чудово. Попроси Шефа іноді брати тебе на переговори або світські раути. Скільки ділових вечерь повинен відвідувати Шеф кожен рік? П'ятдесят? Сто? Генеральний дуже скоро звикне бачити вас на таких заходах разом. Запам'ятовуй людей, з якими зустрічаєшся на цих раутах, змінюйся візитками, зав'язуй відносини. Велика удача, якщо твій начальник любить закласти за комір і ось така картина повторюється з разу в раз — ти, свіжий, але заклопотаний, уводишь з прийому ледве що керують мовою Шефа.
розвиток сюжету: Шеф починає брати тебе на внутрішньокорпоративні наради, іноді прохідні, а іноді і стосуються стратегії фірми в цілому.

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ
Ти вже замещаешь свого Шефа (він захворів, виїхав або просто полінувався пертися в офіс в таку рань) на деяких летючках у Генерального.
Від тебе вимагаються:
Готовність підмінити Шефа на будь-якому заході, нехай для цього потрібно буде відмовитися від власних планів і встати в таку рань.
Відповідним чином одягатися.
Вислуховувати людей з виразом проникливість і далекоглядність на обличчі.
Не лізти вперед зі своєю думкою. Але, якщо запитали, коротко продемонструвати розуміння ситуації.
Розуміти, коли треба говорити, а коли краще багатозначно промовчати.

КРОК П'ЯТИЙ
Шеф (а він на твоїй стороні) в ході обговорення з Генеральним якогось проблемного питання кидає репліку: “Давайте я дізнаюся думка XX (підстав своє ім'я). Він фахівець у цій сфері, до того ж йому доводилося вирішувати таку проблему YY (підстав назву свого попереднього роботодавця). Твій час настав. Ти пишеш e-mail, в адресному рядку якого — Генеральний (адреси твого Шефа і начальників інших зацікавлених департаментів стоять в копії). Ідеальний текст повинен бути коротким, але зрозумілий: “Шеф (звичайно, тут ти пишеш ім'я) попросив мене подумати про ситуацію, що склалася з тиражами наших видань на Україні. Обговоривши питання з Петровим, Сидоровим і Сергєєвим і ретельно все обміркувавши, я б сказав, що вжитих заходів недостатньо для запланованого прориву. Можливо, я помиляюся, але, як я вже говорив, Шеф просив мене взяти участь у вирішенні цього питання. Можу надати пропозиції щодо додаткових заходів для стимулювання продажів. Сподіваюся, моя думка виявиться корисним". Подібний лист добре тільки в тому випадку, якщо воно лаконічно і в ньому немає ні краплі низькопоклонництва — лише трохи наївності.

КРОК ШОСТИЙ
Ти замещаешь Шефа на час його тривалої відсутності в офісі. Стеж за тим, щоб все працювало добре. Але! Не можна допустити, щоб ввірену тобі департамент раптом почав працювати краще, ніж при Шефі. Інакше він набагато досвідченіший корпоративний черв'як, ніж ти) швиденько позбутися конкурента за повернення з відпустки. Адже ви домовлялися про спільну кар'єрі, а не про змаганні за його місце?
примітка 1 Звичайно, все це має сенс, якщо ти і справді непоганий працівник. Якщо на нарадах ти говориш слушні речі, маєш свою думку про ситуацію в компанії, в будь-який момент зібраний і готовий до змін. В іншому випадку не варто й починати.
примітка 2 Воно для твого Шефа, якщо раптом на очі йому попадеться ця замітка.
Шеф, щоб молода поросль не зайняла твоє крісло надто швидко, не дозволяй їй нахабніти. Щоправда, надто заляканий працівник плазує і не здатний бути максимально корисним. А ось тримати підлеглих у тонусі ніколи не заважає. Як це робити — читай зліва.

Фото 3 - Подвинься, начальник!ДЛЯ ОСТРАШКИ
"Злегка підвищений рівень стресу покращує працездатність людини", — стверджує психолог Деніел Гоулмен. Як струсити підлеглих?

1. Розбирай польоти
Якщо увага тих, хто прийшов на збори співробітників слабшає, почни критикувати кого-небудь. Як тільки всі прокинуться і почнуть слухати тебе з колишнім увагою, повертайся до основної теми розмови.

2. Придирайся до дрібниць
Якщо людина раз за разом зриває дедлайни або шле тобі листа дивного змісту, це означає, що він працює на автопілоті. “Більшість начальників не хочуть вступати в конфронтацію з підлеглими і пускають всякі дрібниці на самоплив, — каже Дейл Дай, капітан армії США у відставці. — Але, коли ти ставиш стандарти, ти повинен педантично домагатися їх виконання".

3. Борися з рутиною
Признач щотижневу нараду на дві години раніше звичайного або встанови більш суворий дрес-код. "Якщо хочеш, щоб твої люди завжди були в стані готовності, ти повинен забути про те, що таке рутина", — продовжує Дейл Дай.

4. Працюй позаурочно
Попроси парочку підлеглих попрацювати в суботу — щоб закінчити терміновий і дуже перспективний проект". Але тобі доведеться бути поруч і гарувати.

5. З'являйся раптово
В кожному офісі є місця, куди не ступає нога боса, — працівники відчувають себе там розслаблено. Покажись в такому місці ні з того ні з нього. Можеш навіть нічого не говорити — твоєї появи буде достатньо, щоб всі відчули: Великий Брат не дрімає.

Текст: Джил Шварц
ФОТО: GETTY/FOTOBANK, AP

.
21 січня 2018 в 12:01  |  Переглядів: 7  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: