Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Особливості тренування біцепса стегна
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія

Анатомічна роль і особливості біцепса стегна

Біцепси стегон – це м'язи-антагоністи щодо квадрицепсов, основна функція яких статична.Двоголовий м'яз випрямляє стегно опорної ноги, бере участь в обертанні гомілки всередину і згинанні гомілковостопного суглоба.Вона складається з короткої і довгої головок, які формують опуклість задньої поверхні стегна і частково западину внутрішньої поверхні.

Важливою відмінною рисою біцепса стегна є його схильність до укорочення.Це призводить не тільки до негармоничному розвитку м'язів задньої поверхні, але часто також і до больових відчуттів під час нахилів вперед або підняття прямих ніг до кута 90°.Щоб уникнути цього і забезпечити собі гарну архітектуру м'язів, тренування двоголового м'яза стегна обов'язково має включати вправи на розтяжку.

Особливості тренування біцепса стегна

Більшість вправ на біцепс стегна задіюють також сідничні м'язи і частково квадрицепси, тому має сенс скласти загальну тренування для ніг, засновану на базових вправах і доповнену ізолюючими саме для двоголового м'яза.Такий підхід забезпечить правильне і рівномірний розвиток стегон, не зміщуючи акцент на якусь їх частину.

Ефективна і правильне тренування ніг – це, в ідеалі, силове тренування, тому підібрати гарні вправи для біцепса стегна в домашніх умовах досить складно.Многоповторные присідання або випади без обтяжень не дадуть такого ефекту, як їх варіанти зі штангою або гантелями, а ізолюючі вправи і зовсім не доступні без спеціальних тренажерів.

Перед тим як приступати до опрацювання ніг і задньої частини стегна, м'язи необхідно розігріти.10-15 хвилин бігу або ходьби по похилій доріжці підготують до тренування і виключать ризик розтягування.

Базові вправи для тренування двоголового м'яза

Описувані вправи для біцепса стегна однаково підходять і для жіночого, і для чоловічого тренінгу, проте існують деякі нюанси у виконанні, від яких залежить кінцевий результат.

Присідання зі штангою з широкою постановкою ніг

Присідання зі штангою – це одне з основних базових вправ, в якому беруть участь не тільки м'язи стегон, але також і преса, спини, гомілок.Воно пов'язане з високим рівнем травматизму, тому рекомендовано для досвідчених спортсменів або під керівництвом досвідченого тренера.Загальні вимоги до присіданням зі штангою такі:

 • Приседания со штангой с широкой постановкой ногСпина повинна бути рівною, м'язи преса й попереку напружені;
 • Рух починається не з колін, а з подачі тазу тому, як при посадці на стілець;
 • Згинати ноги потрібно приблизно до прямого кута;
 • Коліно залишається нерухомим, ні в якому разі не виходить за носок.В іншому випадку травма неминуча;
 • Підйом відбувається потужним, выталкивающим рухом.Повинні відчуватися сідничний м'яз і задня частина стегна.Для цього упиратися в підлогу потрібно п'ятами, не переносячи центр ваги на шкарпетки.

При присіданнях з широкою постановкою ніг краще всього спочатку повторити вправу без ваги або з бодибаром.Це потрібно для того, щоб вибрати для себе оптимальну ширину постановки стоп і кут розвороту шкарпеток, при яких максимально опрацьовується саме двоголовий м'яз стегна.

Велике значення має і глибина присідання.Чим вона глибше, тим більше задіюється і опрацьовується сідничний м'яз.З цієї причини глибокі присідання з широкою постановкою ніг рекомендують дівчатам більше.Чоловікам же для роботи над біцепсом стегна досить присідати приблизно до паралелі стегон з підлогою.

Присідання з гантелями

Даний вид присідань можна вважати полегшеним варіантом присідань зі штангою.Він підійде новачкам, для яких вага грифа поки ще занадто великий, а також тим, хто думає, як накачати задню частину стегна при мінімальній участі сідниць.При виконанні присідань з гантелями потрібно дотримуватися таких правил:

 • Щоб уникнути зайвої і непотрібної навантаження на хребет руки з гантелями краще тримати прямими і опущеними;
 • Стопи паралельні один одному і розташовуються трохи ширше плечей – так біцепс стегна відчувається найкраще;
 • Не можна нахилятися вперед, акцент на п'яти.

При правильному виконанні вправи двоголовий м'яз опрацьовується дуже ефективно.

Мертва тяга

Мертва чи румунська тяга – це одна з базових вправ зі штангою, яка в числі іншого добре впливає на біцепс стегна, ефективно опрацьовуючи і розтягуючи його.Як і присідання, пов'язано з високим травматизмом, тому правильна техніка – запорука безпеки і здоров'я спортсмена.

 • Пряма спина без заокруглень і прогинів – це гарантія її здоров'я.Прогин може призвести до зміщення хребців;
 • Стопи паралельні і коштують приблизно на ширині плечей або вже;
 • Рух починається з відведення тазу тому – тільки таким чином, а не за рахунок нахилу вперед, відбувається згинання тулуба;
 • Руки прямі і опущені вниз, під час згинання і розгинання гриф повинен знаходитись як можна ближче до ніг, практично ковзати по ним – це дає максимальний ефект розтягування м'язів і тренування біцепса стегна;
 • У верхній точці доцільно підкручувати таз вгору і стискати сідниці.

Ізолюючі вправи для біцепса стегна

Ізолюючі вправи – це можливість доопрацювати, «добити» саме ту м'яз, яка потрібна.Для гарного завершення тренінгу задньої поверхні стегна добре підходять згинання ніг у тренажері і особливий вид гіперекстензії.

Гіперекстензія

Зазвичай це вправа виконується в ході тренування м'язів спини, проте його можна дещо видозмінити і додати до тренувань сідниць і двоголового м'яза.Гіперекстензія для біцепса стегна відрізняється тим, що опорні подушки верстата встановлюються не на рівні тазових кісток, а на рівні верхньої частини квадрицепсов.В іншому техніка виконання не змінюється:

 • Спина пряма, руки схрещені на грудях або зчеплені за головою;
 • Сідниці стиснуті, нахил вперед виконується повільно і плавно, без ривків і розгойдувань.

Рух виходить коротким, але повністю зосередженим на біцепсі стегна.Це вправа давало помітний ефект навіть у тих випадках, коли інші не давали потрібного результату.

Згинання ніг

Згинання ніг у тренажері лежачи – одне з ізолюючих вправ, максимально прорабатывающих двоголовий м'яз стегна.Техніка виконання досить проста, а результат завжди вражає:

 • Вихідне положення – на тренажері обличчям вниз.Ноги зафіксовані валиком в районі гомілковостопного суглоба;
 • Важливо притиснути тулуб на лаві і не відривати його під час руху – це дозволить уникнути травм;
 • Рухи повільні і плавні.Використання сили інерції зведе старання спортсмена до нуля;
 • У нижній точці коліна повністю не розгинаються, ноги весь час напружені.Сгибание ног в тренажере лежа

Якісна тренування біцепса стегна включає в себе технічно складні вправи, потенційно небезпечні для новачків.Відпрацювання техніки з тренером дозволить витягти з тренувань максимум ефекту і уникнути довгого і дорогого періоду реабілітації у разі травми.

З обережністю слід підходити до виконання вправ на ноги в цілому і біцепс стегна зокрема людям з захворюваннями хребта, колінних або тазостегнових суглобів.Правильна техніка і грамотний підбір робочого ваги – це першочергові завдання перед початком серйозних тренувань.

.
20 січня 2018 в 17:16  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: