Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Найбільш розповсюджені омани про тренування черевного преса
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія

Домагаючись рельєфного преса, спортсмени влаштовують довгі, виснажливі тренування, роблять вправи з великою кількістю повторень, прокачують окремо верхній, нижній і середній прес, виконують дивні на вигляд вправи, але жадані кубики так і не з'являються.Ще більш дивні речі роблять новачки, які годинами качають прес, бажаючи швидко перетворити одну кульку в шість кубиків, і постійно стогнучи: «Качаю прес, а жир не йде».Ми зібрали найпопулярніші міфи про тренування м'язів живота і поспішаємо спростувати їх.

Міф №1: поділ преса на верхній та нижній

Насправді існують лише прямі і косі м'язи живота.При прокачуванні преса працює лише одна пряма м'яз.Щоб отримати кубики, потрібно домогтися її гіпертрофії, наростити додаткові волокна.При виконанні будь-якої вправи на прес працювати буде вся м'яз повністю.Спортсмен може лише змістити акцент на верхню або нижню частину живота, але ізолювати їх неможливо через те, що прес – це одна цілісна м'яз.Той факт, що кубиків внизу живота домогтися набагато складніше, говорить швидше про товщину жирового прошарку, а боротися з нею не допоможуть навіть найефективніші вправи на прес.

Міф №2: вправи на прес допоможуть зменшити живіт

Диета поможет убрать животЦе оману – чиста класика.Скільки людей, самозабутньо качають прес дому заради зменшення живота, зневірилися в спорті, не побачивши потрібних результатів.Можна прибрати живіт, хитаючи прес? Справа в тому, що великий живіт і неестетичні складки – це надлишок жирової тканини.Впливати на нього, роблячи вправи на прес, не вийде.Максимум, що вийде з цієї затії – у людини будуть міцні і красиві м'язи живота, поховані під шаром жиру.Якщо є проблема надмірної ваги, крім вправ необхідна дієта, щоб прибрати живіт і зробити фігуру більш стрункою і підтягнутою.

Міф №3: тільки щоденна прокачування і численні повтори допоможуть добитися кубиків

Варто вникнути в те, що прес – це м'яз, мало чим відрізняється від інших, тому на неї діють ті ж закони, що й на решту мускулатуру людського тіла.Ніхто в здоровому глузді не влаштовує щодня тренування ніг, так навіщо потрібно качати прес кожен день? Щоб промальовувати кубики, потрібна гіпертрофія м'яза, для якої, в свою чергу, необхідно розумне чергування навантаження і відпочинку.Щоденна прокачування преса швидше дасть зворотний ефект.

Що стосується великої кількості повторів, це теж не самий розумний підхід.Тренування преса на рельєф не стане ефективніше від того, що спортсмен буде робити вправу по 40-50 разів.Виходити потрібно знову ж таки з того, що пряма м'яз живота зовсім не унікальна, тому «брати» її потрібно якістю виконання вправ, а не їх кількістю.Слідкуйте за технікою, правильно дихати, додавайте вагу – такий підхід принесе набагато більше користі, ніж десятки бездумних повторень.

Міф №4: скручування – найкраща вправа для опрацювання преса

Користь скручувань ніхто не збирається заперечувати, однак вважати їх кращими помилково.Дослідження показали, що найбільш ефективний спосіб накачати прес – це виконувати вправи, у яких м'язи пресу працюють в парі з згиначів кульшового суглоба.Підйом ніг у висі, а також підйом ніг або корпусу на похилій лаві виявилися куди ефективніше звичних скручувань.До речі, орбітрек і велотренажер теж опрацьовують м'язи преса.

Міф №5: добре тренований прес – це лише естетика

Безумовно, ідеальний живіт з кубиками – це предмет гордості для свого володаря.Однак вважати, що це потрібно лише для краси, в корені неправильно.Черевний прес – це свого роду захисний каркас для внутрішніх органів.Від ступеня її розвиненості залежить правильне їх розташування і функціонування.Крім цього, прес бере участь у багатьох фізіологічних процесах.

Міф №6: міостимулятори замінять тренування преса

Миостимуляторы для мышц прессаЯк було б добре: лежиш на дивані, а твої м'язи в цей час тренуються.Не в цьому всесвіті! Рекламовані електронні стимулятори не можуть змусити м'яз скорочуватися настільки, щоб вона сприйняла це як тренування.Такі прилади призначені для людей з втратою рухливості, для тих, чиї м'язи частково атрофовані.Здоровому і рухомого людині потрібно тренувати м'язи, регулярно і сумлінно виконуючи вправи.

Висновки

Наведені омани про м'язи преса – найпоширеніші.Так що ж робити, щоб отримати заповітні кубики? В теорії все просто: потрібно регулярно і якісно виконувати вправи на прес і зменшувати відсоток жирової тканини в організмі.Саме друге найчастіше заважає нам побачити гарний рельєфний живіт.Грамотна сушка плюс розумна тренування – все, що потрібно для красиво промальовані преса.

.
20 січня 2018 в 17:16  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: