Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Насіння
Сергій Ананьїн | Мистецтво та розваги | Література
Ленчик!
Як добре, що ти вмовила мене виїхати на природу.
Гліб тримав на долоні хлібне зерно.
Дивись, яке маленьке зерно, але яка міць міститься в ньому, це сила життя. Подумай, скільки потрібно сили щоб з цього маленького зерна виросло цілий колос. Ось дивлюся я на нього, і немає ні руху, ні нагріву, і взагалі ніяких ознак життя. Але скільки б воно не пролежало, поклади його в ґрунт, поливай водою, і ми побачимо щось неймовірне.
Хіба тебе це не дивує?
Ну, якщо дивитися на твої захоплені очі, то так дорогий, дивує. Дивує те, що ти з цього так радієш, що в цьому бачиш щось таке, що здається тобі дивним. І думаю, ти хочеш чимось поділиться?
Олена дуже добре знала цей погляд.
Оленка, ти як завжди права, мене розпирає від бажання з тобою поділиться.
Це, це перша книга Біблії - буття. Знаєш, в цій книзі закладена дивовижна думка. Сама назва цієї книги «Берешит» вже в собі містить поняття про насіння. Так ось, дивися, Творець брав насіння, і з нього творив силами, що містяться в самому насінні. Та й якщо глянути по суті, то все що ми навколо спостерігаємо, створює нам уявлення, уявлення як про те, що спочатку ми бачимо насіння, а потім результат. Ось візьмемо скажімо «ідею», ідея як насіння, має в собі не більше ніж просто думка. Але помісти цю ідею в певне середовище, скажімо в лабораторію. Все, ця ідея стане дією або чимось важливим для нас в повсякденності.
Дорогий, що ти весь час в нетрі якісь лізеш? Сиди, насолоджуйся природою, вдихай аромат поля. Ні, і тут ти зайнятий якимись - то фантазіями. (Роздратовано)
Звичайно, ти права, навіщо мені займається цими міркуваннями, але знаєш, і це має значення, займаючись роздумами я розміщую свою думку в середу, де думка стає відкритою книгою. Невже це абсолютно не цікаво, адже через пізнання ми рухаємося в напрямку до досконалості. Ось дивись, люди в давнину дивилися на зірки і думали - а що там? Зараз ми маємо космічні апарати для дослідження космосу, і це результат тих давніх роздумів. Так і перша глава Буття, нам розповідає про щось неймовірно захоплююче, про те, як світ зароджувався. І знаєш, що дивно, це багато в чому підтверджується сучасними дослідженнями.
Милий, ну мені це нудно, ти говориш речі що абсолютно мене не цікавлять. Ось краще влови мою думку, ось чого мені хочеться?
Гліб задумливо подивився коханої в очі. Такі близькі, такі блакитні, такі рідні очі. У них він побачив лукавинку і загравання.
Я знаю, чого ти хочеш люба, подумав Гліб.
Швидко схопившись, побіг на поле і став рвати польові ромашки, волошки що виділялися серед колосків хліба. Пібігши до дружини, ставши на коліно як галантний кавалер, сказав:
Найкращій з усіх народжених Євою!
Дивись но, вгадав!
Олена нагородила коханого пристрасним поцілунком.
Ось тепер я готова тебе слухати, посміхнувшись граючи віями сказала Олена.
Сонце стояло в зеніті, серед поля співали жайворонки, а по обличчю бігав ласкавий промінь.
Що потрібно для щастя, подумав Гліб, дружина, природа, ясні думки, рай!
Ну, так я чекаю, починай ділися своїми думками.
Так тобі ніби не цікаво було?
Подумаєш пограла трохи.
Показово насупивши губки, сказала дружина.
Гліб, задумавшись, дивився в ці такі близькі і дорогі очі. Яка глибина, скільки в них ніжності, і турботи. Всі дні життя з Оленою, пролетіли у нього в думках, вирвавшись назовні зітханням гарячих почуттів. Обійнявши і поваливши улюблену на ароматну траву, забувши про все на світі, цілував до нестями.
Що ти зі мною робиш? Скільки років разом, а я все як хлопчисько закоханий і поглинений тобою. Нема щасливішого за мене на світі, я маю ту, хто мені найдорожче.
Олена завмерла в обіймах чоловіка як мишка, боячись сполохати щастя що так сильно наповнило їх обох. Слухаючи биття серця коханої людини, раптом ясно усвідомила те, про що так хотів розповісти їй чоловік.
Я зрозуміла то що ти мені так хотів розповісти, я побачила це через наші почуття. Те зернятко любові що ми зараз відчуваємо, робить нас не просто чоловіком і жінкою, ми стаємо силою що народжує щось нове.
Дорога, що ти хочеш сказати? Ти що вагітна?
Так, а що ти не помітив, я натякаю тобі вже скільки часу.
Ох ти, а говориш, я читаю по очах, а читати треба було по-іншому!
Так милий, ми будемо татусем і мамусею!
Гліб ніжно доторкнувся до живота. Неначе хотів почути голос життя, відчути, що таке носити життя під серцем.
Ну, рано ще, два тижня всього, а битися почне після чотирьох п'яти місяців. Але мені приємно, приємно що ти хочеш відчути те що я відчуваю. І за що мені дав Отець Небесний такого люблячого чоловіка. Я щасливіша всіх на світі.
Пробач кохана що не помічав, але ось, бачиш і тут таки знову. Якщо подивитися на чоловіче сім'я, його тільки в мікроскоп і побачиш. А яка сила, скільки могутті в ньому, щоб пробити яйцеклітину і в цьому благодатному середовищі почати життя, нове життя.
Знаєш, мені раптом стало страшно. Раптом я опинюся поганим батьком? Адже народити мало, потрібно ще й виховати.
О, а про мене ти подумав, а як мені виношувати, як я зможу пройти ці місяці, як народити? Думаєш мені не страшно? Ось за тебе я ніяк не хвилююся, ти будеш пречудовим батьком. Я - ж, а якою я буду матір'ю, я - ж нічого не знаю, і самі пологи мене лякають, і взагалі чи буде молоко, як все буде?

Гліб з любов’ю подивився на дружину і сказав: Отець наш Небесний, нас не залишить, ми все подолаємо.

Минув час


Гліб сидів на дивані уважно читай з планшета.
Оленка!
Голосно гукнув Гліб.
Послухай, що я тобі хотів прочитати, це неймовірно цікаво. Знайшов в інтернеті апокрифічну книгу «Еноха». Так дивись що в ній написано:
Про обраних говорив я і про них розмовляв зі Святим і Великим, з Богом світу, Який вийде з Свого житла. І звідти Він прийде на гору Синай, і з'явиться із Своїми воїнствами, і в силі Своєї могутності з'явиться з неба. І все злякається, і варти здригнуться, і великий страх і трепет обойм ет їх до кінця світу. Порушається піднесені гори, і високі пагорби опустяться, і розтануть, як стільниковий мед від полум'я. Земля зануриться, і все, що на землі, загине, і все здійсниться суд над всім і над усіма праведними. Але праведним Він підготує світ і буде охороняти обраних, і милість буде панувати над ними; вони все будуть Божі, і добре їм буде, і вони будуть благословенні, і світ Божий буде світити їм. І ось Він йде з міріадами святих, щоб зробити суд над ними, і Він знищить нечестивих, і буде судитися з кожним тілом щодо всього, що грішники і безбожники зробили і зробили проти Нього. (Енох.1: 3-9)
Ти диви!? Як дивно Гліб, схоже написано в Об'явленні Івана богослова. Я і не знала про це, значить це не тільки в канонічних книгах йдеться про суд.
Так! Оленка, ти права, але мене як би не це зацікавило. Пам'ятаєш ми декілька місяців назад були на природі, і я з тобою говорив про насіння?
Ну, так пам'ятаю. Ти мені тоді дуже ясно дав зрозуміти, що мене сильно кохаєш. Як же мені забути свого романтика? І ніжно поцілувала чоловіка.
Останнім часом Олена перебувала в постійній зміні настрою. Їй хотілося плакати, то навпаки захльостували почуття. Іноді її так захоплювало, що не помічала часу. Ось і зараз, нахлинули ніжні бажання.
Дружина сівши поруч, обійняла.
Так, що там у тебе коханий? Що тебе змусило все згадати?
Так, послухай, якщо думка - це насіння, і якщо її помістити в певне середовище, то обов'язково буде плід.
Чому люди йдуть до зла?
Знаєш мене це не просто турбує, а буквально мучить. І ось читаючи «Еноха» я побачив.
Дивись! Якщо взяти за основу думку про те, що людина любить все те до чого, може дотягнуться ...
(Глянувши довгим поглядом на дружину)
Пам'ятаєш, як там у Стругацьких в «Понеділок починається в суботу». Там був кадавр, якому за допомогою магії була дана влада, що не побажає йому давалось через магію.
Так це образ бо Стругацькі дуже добре знали Біблію.
Так отже ж пам'ятаєш, що сказав Самуїл до Саула:
Бо непокірливість [такий же] гріх, що ворожбитства, а [то ж, що] ідолопоклонство; за те, що ти відкинув Господні слова, то Він відкинув тебе, щоб ти не був царем. (1Цар.15: 23)
З цієї причини Стругацькі згадують магію, магія як форма дії поза Творця. Так ось і людина, має бажання дотягнуться до всього що йому хочеться. Так от маючи думку про це як насіння, помістивши її в потужний емоційний стан, отримує плід. Розумієш! Бажання як найпотужніший механізм руху до мети і є те середовище що вирощує думку, роблячи її плодом. Ось звідки війни!
Я, я зрозуміла. (Вигукнула Олена) Та й згадай що говорить Яків:
Звідки війни та свари між вами? Чи не звідси, від ваших пожадливосте, що воюють у членах ваших? Бажаєте - і не маєте; вбиваєте і заздрите - і не можете, сваритеся та воюєте - і не маєте, бо не просите. Просіть, і не одержуєте, бо прохаєте на зле, а, щоб ужити на розкоші свої. (Іак.4: 1-3)
Милий, як це розумно, це дуже просто. Людина маючи думку про те, щоб щось взяти, перебуваючи в сильному бажанні цього досягти, перетворюється в монстра. Він йде через все табу, абсолютно не думаючи про наслідки. Ось воно «насіння»!
Олена дивлячись з-під своїх оксамитових вій, посміхнувшись сказала –
А пам'ятаєш, як ти чіпав живіт.
Сигнал зрозумів (сказав Гліб, притулившись вухом до живота своєї коханої), ой, він мене у вухо ногою вдарив.
(Голосно розсміявся Гліб). Спритний, прямо як ти.
Ей, милий, що ти цим хочеш сказати, що я люблю битися?
Битися, не битися, а ось характер ...
Гліб багатозначно закотив очі.
Обидва розсміялися, дивлячись один одному в очі, потягнувшись для поцілунку.
Знову нагнувшись до живота, Гліб сказав - чекаю не дочекаюся, коли тебе побачу, моє дорогоцінне чадо. Яким же ти будеш, дівчинка або хлопчик? Хоча це взагалі не важливо, важливо те що ти вже є. Насіння, дивно, скільки в ньому могутності і скільки таємниці.

Наближалася весна, все говорило про те, що скоро з'являться ніжні салатні листочки.
Олена була на останньому місяці вагітності. Сидячи вдома, їй часто здавалася що Гліб недостатньо приділяє їй увагу. Тому багато молилася, молитви зробили Олену міцніше і впевненіше. Іноді вона згадувала той день, коли вони з чоловіком на поле розглядали зерно.
Як же ото там Гліб тоді сказав – в зерні міститься могутня сила. Ото-ж я дивлюся на свою дівчинку, як вона там в животі росте і дивуюся тій життєвій силі що вирує всередині.
Олена посміхнулася, згадавши вчорашній похід з чоловіком на УЗД.
Яке було у нього обличчя, коли він дізнався, що народиться донька. Це був захват і здивування. Та й слова його, теж були не менш чудові.
- Я хочу, щоб донька була схожа на тебе!
Очі Олени наповнилися сльозами від розчулення.
До чого ж я щаслива! І Господь мене любить, і чоловік чудовий, мрії збуваються.
Гліб сидів на лавочці в парку, ласкаве весняне сонце гріло йому потилицю. У всьому тілі була приємна млість. Але все ж його турбувала одна думка.
Насіння, що ж таке насіння?
Так, я звичайно розумію, що насіння - це ідея, закладена в благодатне середовище, але що ж таке насіння в ідеї Творця.
Ось вийшов сіяч сіяти.
Проста і досить ясна фраза. Якщо прибрати тлумачення, сказані апостолам, то що глибше міститься в цій фразі, що Христос хотів нам сказати? За основу береться вже готове зерно, хоча воно ще й не є рослиною. Але вже є плодом. Плід, зерно, рослина. Дивно і складно сприймати те що лежить на поверхні. А ось людське насіння - це не плід, а тільки гола ідея, ідея, вміщена в середу жіночого організму стають плодом, а потім людиною, а в кінці кінців втіленням сенсу. Значить якщо ми дивимося на рослину, то його мета постійний процес, цикл. А якщо дивитися на людину, то кінцева мета створення зі Творця, або того, через кого твориться задум.
Такий саме задум Творця, мати подобу!
7 лютого 2018 в 11:45  |  Переглядів: 97  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: