Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Мотивація першокласника
Не Зупиняйся | Діти | Психологія

Всі ми пам'ятаємо той день, коли мама або тато відвели нас за ручку в школу.Все було якимось незрозумілим, зачаровує.Когось трясло ще по дорозі до храму знань, хтось вже знав, що очікується веселощі.Нові вчителі, звертання до них на «Ви», незрозумілі зошити, палички, ручки і банти – все це викликало захоплення і страх.Ми виросли, завели міцну сім'ю, знайшли роботу, і вже пора вести в перший клас сынулю або доньку, а, може, і двійню.Як же зробити так, щоб малюк відчув себе правильно і впевнено? Про це і буде наша стаття.

Мотивація першокласника27

Відразу ж постає питання: «З якою мотивацією йде моя кровиночка в школу?».Можливо, пограти, знайти нових друзів, пустувати? Ні, батьки завжди думають, що дитина збирається до школи тільки з однією метою – отримувати знання.Здається, що це вже повинно бути так запрограмовано в його свідомості.Звичайно, це ж просто здорово, коли першокласник збирається вперед, за знаннями, але не завжди буває так, як хочемо ми.

Найважливіше умова на початковій стадії навчання – це мотиваційна підготовка.Якщо дитина буде повністю усвідомлювати, для чого йому потрібно буде вчитися, то він з легкістю спробує втілити завдання в реальність і взяти на себе прямі обов'язки школяра.Всім давно відомо, що хороші оцінки та успішність цілком залежать від підготовки і бажання вчитися, а не від якихось спадкових задатків.Відмінники можуть мати середню розвиток, але встигати у всьому, але от люди-генії не завжди показують високі досягнення з-за відсутності мотивації.25

Що ж не так?

Є два мотиви, з-за яких дитина буде намагатися вчитися.Це пізнавальний і соціальний.

Пізнавальна мотивація

Якщо малюк має розвинене прагнення дізнатися всі знання світу, то йому буде важливий не лише процес навчання.Дитини буде радувати те, що він опановує все більшими знаннями, ніж раніше.30

Соціальна мотивація

Це коли дитина розуміє, що його старання важливі не тільки для нього, а й для суспільства в цілому.

Є ще ознакою «недолюбленного дитини»

У цій ситуації діти ходять в школу, щоб отримати увагу в школі, яке йому не дали будинку.Знання для дитини – не перша мета в житті.Найбільше він прагнути отримати увагу, навіть коли отримує зауваження або піднімає руку.

Поради, як мотивувати дитину на навчання26

  1. Запам'ятайте, ніяких ременів і загроз! Це ніяк не вплине на навчання.Якщо дитина слухняний, то ефект протримається два тижні, а от шкода ви нанесете сильний.Дитині потрібна мотивація, а не гучний звук, викликає сльози!
  2. Ніколи не робіть вигляд, що ви зайняті, і не просіть дитину відстати від вас, коли у нього є інтригуючі запитання, спробуйте з цікавістю відповісти на його запитання.Потрібно розвивати думку про те, що пізнання – це добре і потрібно.
  3. Запам'ятайте важливе правило: розумна дитина може не встигати, а посередній стати відмінником.Постарайтеся дізнатися, чим захоплюється дитина, і купіть набори, книги – все, що підійде йому в цьому віці для розвитку.
  4. Балуйте дитя за позитивні оцінки, але не дорогими речами.Купуйте солодощі або книжки, тоді у дитини з'явитися мотивація, що навчання – це прибуток, користь, радість.
  5. Поради про те, як піти в перший раз на лінійку, що одягнути на свято, читайте у статті: 1 вересня.Лінійка в школі

Мотивація від батьків на навчання28

Не варто говорити дитині, що його чекають великі труднощі, і навчання – це не радість, а великі труди, так як він ще зовсім дитина і працювати зовсім не бажає.Не обов'язково змушувати вчитися відразу ж на одні «4» і «5», мотивуючи це тим, що ви навчалися також і хочете продовження від малюка.
Важливо з розумінням поставитися до здібностей дитини, не всі стають зірками естради або великими вченими.Кожному дано щось одне.Спробуйте не лаяти дитину за погані оцінки тільки з-за того, що він не виправдав ваші батьківські амбіції.Якщо першокласник почне вчитися тільки через бажання старших, то у нього може розвинутися невроз, а потім і схильність до брехні.Повертаючись до поганих оцінок, хочеться додати, що не треба переживати за незадовільні оцінки дитини більше, ніж він сам.Йому буде корисно отримати те, на що він заслуговує.Перший рік у школі найскладніший.Першокласнику завжди буде потрібна підтримка близьких людей, саме тому не варто бути суворіше вчителів: не потрібно задавати більше ніж є і змушувати все переписувати.Не варто весь час робити уроки з малюком, далі це призведе до згубної звички і безпорадності.Пам'ятайте, ваша дитина найкращий.Вірте в нього!

 

.
20 січня 2018 в 18:29  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: