Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Масляна
Масляна прийшла – млинці напекла!
Календар подій відносить початок масляного тижня кожен рік на нову дату, яка безпосередньо залежить від початку Великого посту. Масниця… що за свято та як його відзначати? Таким задаєшся питанням кожен раз, перекидаючи листки календаря.
В цьому святі дивним чином переплелися стародавні народні традиції, пов’язані з дохристиянських часів, і новий духовний сенс, вкладений православним віровченням. З одного боку, це дуже веселий, ситний і українською нестримний свято з народними гуляннями, піснями, танцями. Цілий тиждень проходить в іграх, кулачних боях, імпровізованих битвах за снігові фортеці. На ярмарках, площах роздають рум’яні млинці, так схожі на яскраве весняне сонце, як гарячу молитву про швидке повернення весни і тепла. Всі бажаючі навчитися мистецтву пекти млинці, тут же на місці можуть пройти невеликий курс навчання. Влаштовуються жартівливі змагання, де кожен може показати, на що він здатний: проявити кмітливість, забравшись на високий стовп, або молодечу завзятість у кулачному бою. Всі члени родини, живуть порізно, приходять в гості один до одного, де п’ють чай з млинцями і оладками, весело спілкуються, влаштовують свято дітям, роблячи їм подарунки. Знайомі, зустрічаючись на вулиці, кланяються і, обійнявшись, цілуються, просячи один у одного вибачення. Адже скоро піст, і ввійти в нього треба примирившись з усіма людьми. Здається, що всі люди стають однією великою родиною. З іншого боку, це час підготовки до довгого і важкого періоду посту. Не можна вже їсти м’ясо, дозволяються тільки молочні продукти. Про це красномовно свідчить назва свята «масляна». У храмах у середу і п’ятницю служби здійснюються вже за великопостному чину. Це, фактично, плавне входження в посаду.
Отже, надавши гостинність і возз’єднавшись з ближніми в застілля любові, примирившись з сусідами і просто знайомими, можна сміливо робити перші кроки на шляху християнського вдосконалення.
сьогодні о 14:39  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: