Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Мале справу
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія
Вільні хлібороби століття 21-го, інформаційного.

Мале справу

Василь Биков зустрівся з тими, хто знайшов у собі сміливість послати роботодавця подалі і піти на вільні хліба. Тепер Биків все частіше коситься у бік нашого відділу кадрів.


Власний бар
Андрій, власник бару "Прості речі"

Фото 1 - Малое дело

Головне — знати, що за бар ти хочеш відкрити. Можна визначитися з концепцією самому або використовувати консультантів. Це ключовий момент. Може коштувати мільйон, а може не коштувати нічого, якщо сам такий розумний.
У разі якщо вирішиш все робити самостійно, тобі належить:
Уыбрать місце розташування (одна справа — похмурий півняк в спальному районі, інша — винний бар на Великій Нікітській);
Пропределиться з площею приміщення (менше 150 кв. м відкриваємо тільки ми — хворі на голову люди, а нормальні пацани з фінансовими партнерами та бюджетами починають з 200 кв. м);
Разобраться з необхідною кількістю кіловат виділеної потужності. Якщо хочеш розігрівати напівфабрикати в мікрохвильовці і тебе влаштовує висить у повітрі зміг від сигарет, то за очі вистачить 25 кВт. Для порівняння: у винному барі на Б. Нікітській нам і не вистачає 60 кВт. На 250 кв. м я би просив кіловат 100. До речі, придбати додаткову потужність у міста можна, однак це тільки в теорії. Офіційно 1 кВт в центрі Москви коштує кілька тисяч євро. Але в центрі втомишся отримувати дозволи. У підсумку це може виявитися ключовою проблемою.
До того ж треба буде зробити приблизний розрахунок необхідних інвестицій:
1. Фірмовий стиль.
2. Обладнання
— виходячи з обраної концепції закладу, виробників обладнання, постачальників.
3. Дозвільна документація: алкогольна ліцензія (150 000 руб. на п'ять років — сплачується відразу), СЕС, пожежники.
4. Фонд заробітної плати на час від підготовки до відкриття до виходу на самоокупність (на "нуль"). Зазвичай ресторатори закладають мінімум півроку. А іноді доходить і до року.
5. Орендна плата за період виходу на "нуль". Крім того, власники зазвичай вимагають депозит — в середньому за перший і останній місяці оренди.
6. Ремонт.
7.
Вентиляція.
8. Початкові закупівлі продуктів, напоїв. Це називається розумним терміном "оборотні кошти".
9. Інші витрати (посуд, інтер'єр, кухонні та барні начиння і інша дорога шняга).
ЗАГАЛЬНА: для демократичних закладів з нормальною кухнею можна розраховувати в середньому на 2000-3000 доларів за 1 кв. м площі. Це вартість підготовки проекту.


Місце:
- Правильное приміщення — половина успіху. Або сам шукаєш, або звертався до допомоги агентств. Агентство бере за послуги від половини місячної орендної ставки. Розмір оренди в столиці коливається від $700 до 2000 за 1 кв. м в рік.

Мінуси:
- П
мить все не запрацює як треба, тобі доведеться перебувати в закладі щодня. Ходити на роботу. Причому слід бути готовим до того, що будеш і за офіціанта, і за хостес, і за менеджера. Процес може тривати і місяць, і два.
Величезна проблема — штат. Ти залежиш від нього. І твоя теж прибуток. У Москві дико складно знайти хороших офіціантів, барменів, кухарів, менеджерів. Більше того: якщо пощастить і ти знайдеш людей, будь готовий до того, що половина з них звільняться в самому початку роботи закладу. Одним не сподобається графік роботи, інші хочуть чайових $200 в день, треті готові працювати, але не готові чекати, поки ти розкрутишся і у тебе буде постійно повний зал.
Всі контролюючі органи міста вважатимуть своїм обов'язком прийти з перевіркою. При цьому відкрити заклад, повністю задовольняє всім вимогам держорганів, вельми і вельми важко.
Гроші, які ти витратив, можуть зовсім не повернутися. А адже це можуть бути позикові гроші. Що прикро.


Магазин іграшок
Сергій, власник магазину іграшок www.lunohod-1.ru

Фото 2 - Малое дело

Я колекціоную різні артефакти "нової візуальної культури": комікси, книги, документальні фільми, альтернативну анімацію, іграшки, — однак середовища для спілкування та обміну інформацією рідною мовою не вистачало. Тому почав доступними засобами втілювати цю субкультуру. Вийшло так, що середовище клієнтів/партнерів стала формуватися сама собою, як тільки ми почали працювати; так що про рекламу не дуже турбувалися. Для мікробізнесу головне — облік коштів і ефективність роботи нечисленних співробітників, тому сфокусувалися на якості обслуговування, а все інше передали на обслуговування компаніям-партнерам. Все, що можемо собі дозволити, витрачаємо на товари: дещо-що купується, дещо береться на реалізацію.

Витрати:
Розробка сайту75 000 руб.
Обладнання складу30 000 руб.
Обслуговування сайту10-12 000 руб./міс.
Кур'єр250 руб. за поїздку
Пошта10 000 руб./міс.
Прокат40 000-45 000 руб./міс.
Зарплати80 000-100 000 руб./міс.


Структура витрат на офіс і обслуговування виглядає наступним чином: 50% — зарплати персоналу і субпідрядників, 25% — оренда офісу та складу, 15% — поштові і транспортні послуги, 10% — інші витрати (каталожна
фотозйомка, обслуговування сайту, всякий роздатковий матеріал тощо).
Основне завдання офісу — формування середовища; як я її називаю — екосистеми. У неї входять спілкування з клієнтами, ведення блогу і переклад тематичних статей і матеріалів, організація заходів (кілька разів на рік ми проводимо акції по дизайну персонажів і іграшок), освітні проекти.

Мінуси:
Мінус, він же і плюс в тому, що в нішевих бізнесах немає величезних грошей і сверхконкуренции, тому можна дозволити собі просто насолоджуватися роботою.


Фотобізнес
Ігор, фотограф

Фото 3 - Малое дело


Моїм єдиним стартовим капіталом були я сам і мої роботи. Вирішивши поміняти сферу діяльності, я мав за спиною лише трирічний досвід захоплення фотографією. Хоча завдяки інтернету був вже досить відомий як фотограф і навіть викладав (проводив семінари та майстер-класи).
За основним фахом я управлінець, більше восьми років пропрацював у великих інтернет-компаніях на керівних посадах. До зміни роботи підштовхнула сама життя: затримки по зарплаті були катастрофічними, а трудової книжки на руках не було, тому не залишалося іншого виходу, крім як заробляти на життя фотографією. За один вечір був зроблений сайт і відібрані знімки для портфоліо — а далі я почав рекламуватися.


Фото 4 - Малое дело


Витрати:
Основна стаття витрат — інтернет-реклама. Першу кампанію провів безкоштовно, через сайт "Однокласники", використовуючи відсутність (на той момент) у нього захисту. Я не пропонував свої послуги, а зіграв на банальному цікавості людей: на ніч залишав комп'ютер з програмою, заходившей "в гості" до іншим користувачам — багато хто з них потім відвідували мою сторінку. Через деякий час подібна схема перестала працювати, але справу вже було зроблено: кілька десятків тисяч людей дізналися про мене і кілька сотень зацікавилися моїми послугами.
А потім з кожного замовлення я став відкладати гроші на рекламні кампанії в інтернеті. В даний час витрачаю на рекламу 30 000-50 000 руб. в місяць.

Обладнання:
Вкластися у 30 000-50 000 руб. не проблема — на перший час цього буде достатньо. Зараз у мене Canon EOS 5D — 50 000 руб. Комплект об'єктивів: 24-70 2.8 L — 30 000 руб., 70-200 2.8 — 30 000 руб. і кілька фікс-об'єктивів вартістю близько 15 000 руб. кожен. Якщо завдання потребує додаткового обладнання, я просто беру його в оренду. Якщо обладнання потрібно часто купую його.
У мене немає освітлювальних приладів, їх простіше орендувати. Найдорожче в фотобізнесі — приміщення: у Москві воно коштує в середньому 150 000-200 000 руб. щомісяця.
 
Офіс: за і проти
У мене немає офісу і, сподіваюся, не буде. Для спілкування з клієнтами вибираю кафе і ресторани — а офіс потрібен у тому випадку, якщо б на мене працювало багато фотографів, ретушеров, а я був би просто провідним фотографом. Але поки що до цього далеко.
 
Оренда студії
Організувати власну студію, я б не рекомендував. Є небезпека загрузнути в менеджменті, у рахунках за приміщення, охорону, прибиральниць тощо. і т. п. Можна, звичайно, ще й здавати студію в оренду, але тоді є спокуса перестати фотографувати самому. Я зробив простіше: в суму своїх послуг закладаю вартість оренди.
Безумовно, в перспективі хочу мати студію, але це станеться лише тоді, коли буду впевнений, що навіть при самому гіршому розкладі зароблю на її зміст і ще стільки ж залишиться в прибутку.

Як залучаються клієнти
Інтернет-реклама і "сарафанне радіо" (рекомендації колишніх клієнтів). Не впевнений, що друкована реклама ефективна. До того ж вона дуже дорога.

Окупність
Хороша, але бувають абсолютно мертві місяці — наприклад, травень. Зараз освоюю новий для себе вид діяльності — весільну фотографію, так як влітку у фотографів студийщиков затишшя, а у свадебщиков навпаки. Але поки я не в захваті від ринку весільної фотографії. Ще викладаю в фотостудії www.foto-fabrika.ru — це непоганий постійний заробіток.

Мінуси
Нестабільність доходу. Якщо я, наприклад, хворію, то несу значні збитки; бізнес на 100% залежить від моїх дій.

.
21 січня 2018 в 12:45  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: