Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Людина-легенда: Павло Дуров. «Нерд» всемогутній
Не Зупиняйся | Технології | Психологія
Є хороші хлопці. Є і великі. А є знакові постаті — люди, які виділяються з низки сучасників ще при житті, а після смерті служать прикладом для наслідування наступним поколінням. Men's Health закликав на допомогу їхніх друзів, родичів і давніх прихильників — щоб краще розібратися, як людина стає легендою і що за сяйво від нього виходить. Письменник і журналіст Микола Кононов міркує, як «ботаніку» Павлу Дурову вдалося створити одну з найбільш могутніх соцмереж світу. . «Нерд» всемогутній" width="630" height="450" class="watermark" /> Легенда: дані Повне ім'я: Павло Валерійович Дуров Народився: 10.10.1984 Рід занять: програміст, підприємець Досягнення: один з творців соцмережі «ВКонтакте» (найпопулярнішого сайту в Рунеті) і месенджера Telegram (понад 100 млн користувачів)

Іісторія Дурова — це насамперед історія про те, як відмінники, «ботаніки», нерды* в кінці кінців обвели навколо пальця світ трієчників. Ще в школі я, трохи тямуща хорошист з трояками за нелюбом предметів (а також відсутністю дисципліни, щоб їх вивчити), стирчав між высоколобой Сциллою ботаніків і быдловатой Харибдою гопників. Моя роль полягала в тому, щоб служити медіатором між одними і іншими, провідником, який мирить, пояснює, знаходить точки, де одні можуть бути корисні іншим. Не варто і пояснювати, як це було нелегко: іноді процес нагадував затискання зубами обірваного проводу зв'язку.

Але коли настала цифрова епоха, інтернет забезпечив тих, над ким сміялися дівчинки і знущалися гопники, шансом підпорядкувати собі світ, облагоразумить його і впорядкувати. Ботанікам в руки потрапило сильна зброя, і їм, горбатившимся на держави і мегакорпорації, відкрилося, що код здатний змінити світ без посередників. Натиснув «enter» — і things will never be the same again.

Влада капіталу пасує перед владою таланту. Якщо комуністи ховали нердов в інститути-ящики, створюючи придатний для виживання і задоволення амбіцій клімат, то тепер вони вирвалися на волю і будували продукти, що змінюють світ. Шлях їм вказували Стів Джобс, Білл Гейтс, Сергій Брін, Лінус Торвальдс, Джиммі Вейлз. Всі перераховані славилися ботаніками.

12 знаменитых твиттеров: о чем пишут Сталлоне, Стэтхем и ДиКаприо Це цікаво 12 знаменитих твиттеров: про що пишуть Сталоне, Стетхем і Дікапріо

Соціальні мережі — верх їх реваншу. Люди діляться фото, емоціями, страхами, найпотаємнішим — на їх комунікаціях інтернет-герої заробляють мільярди. Сервіси втручаються в чужі життя і висмоктують з них найдорожче. Хочете швидко познайомитися — Badoo, продати себе дорожче — LinkedIn, скласти альбом свого життя, читаючи найкраще з газет і журналів, переглядаючи фото друзів, паралельно листуючись з ними, — Facebook і «ВКонтакте».

Дуров створив цифрове держава з населенням у двісті мільйонів людей — причому зробив цей фінт під носом у держави, де бізнесмени переживали епоху мелкотемья і страх не догодити вертикалі влади.

«Світ ловив мене, але не спіймав», — писав філософ Григорій Сковорода. Ботаніки зловили світ, і Павло Дуров виявився типовим генералом цієї армії ночі.


* Нерд (англ. nerd — зануда, «ботанік») — стереотип людини, надмірно глибоко зануреного в розумову діяльність, дослідження замість розумного поділу часу на роботу та інші аспекти суспільного і приватного життя.

Про автора

Микола Кононов — головний редактор видання «Секрет фірми». Автор двох книг: «Бог без машини. Історії 20 божевільних, що зробили в Росії бізнес з нуля» (2011) та «Код Дурова. Реальна історія соцмережі «ВКонтакте» і її творця» (2012).

.
20 січня 2018 в 19:14  |  Переглядів: 8  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: