Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Корисні властивості обліпихи
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Своїми руками

Корисні властивості обліпихиЗаслуженим увагою в народі користується високовітамінна ягідна культура обліпиха, яку і в давнину, і в наші дні називали і називають справжнім дивом природи. Плоди обліпихи – це природний полівітамін, який широко використовується в народній і традиційній медицині.

У плодах містяться біологічно активні речовини, вітаміни С, А, Е, К1, F В (В1, В2, В6, В9), Р-активні сполуки, мікроелементи, а також рослинні антибіотики, які вбивають хвороботворні бактерії.

Але головною перевагою перед усіма іншими цілющими рослинами є здатність обліпихи накопичувати в плодах лікувальне масло обліпихи, яке являє собою суміш глицеринов пальмітинової, олеїнової і лінолевої кислот, багата каротином, вітамінами Е і К, жирними неграничними кислотами.

Обліпиха – лідер за вмістом вітамінів С і А. Вітаміну С в ній міститься стільки ж, скільки і в чорній смородині, причому засвоюється він легше, повніше і добре зберігається при переробці. Вітаміну А міститься більше, ніж у моркві, і засвоюється вона значно швидше, тому що розчинений в маслі.

За змістом вітамінів Е і К1 обліпиха не знає собі рівних серед овочів і плодово-ягідних культур, вирощуваних в Нечорнозем’я. Вітамін Е – рідкісний і необхідний, нестача його в організмі призводить до постаріння м’язів, збільшення небезпеки серцево-судинних захворювань, до зниження вироблення статевих гормонів. Вітаміни А і Е посилюють дію один одного, вони стимулюють стійкість імунної системи організму, гальмують розвиток атеросклерозу. Недолік вітаміну К1 може призвести до інфарктів і порушення згортання крові.

У 100 г свіжих плодів обліпихи містяться дві добові норми вітамінів С, Р та половина норми вітаміну Е.

Органічні кислоти, що містяться в плодах обліпихи, уповільнюють склеротичні процеси в організмі, знижують вміст холестерину в крові, покращують кровообіг, послаблюють вплив стресів і рентгенівських променів.

Особливий інтерес обліпиха є ще і тим, що в плодах і корі цієї рослини міститься алкалоїд серотонін, який підвищує радіаційно-захисні функції організму, володіє протипухлинною дією, надає позитивний вплив на статеву активність, на центральну нервову систему, особливо на її вегетативні центри.

Пектин, який міститься в плодах обліпихи, сприяє виведенню з організму солей радіоактивних і важких металів і холестерину.

Взагалі спектр застосування різних частин рослини в медицині і косметології дуже широкий. А з її плодів готують багато смачних і корисних кулінарних страв.

У листі обліпихи виявлено речовини, що знижують кров’яний тиск при гіпертонії і розширюють коронарні судини серця при ішемічній хворобі. У всій надземної частини обліпихи містяться фітонциди, тому навіть повітря в обліпиховій саду є чистим, лікувальним.

Відома обліпиха з найдавніших часів. Вона належить до роду Hippophae. Це її латинська назва, що в перекладі воно означає «лискуча кінь». Можливо, воно пов’язане з спостереженнями давніх скотарів, які помітили, що хворі вівці і коні при годуванні їх гілками і ягоди цієї рослини швидко видужували, а шерсть їх ставала красивий блиск.

У Німеччині її називають «колючкою пісків», ягодою пісків або «колючкою узбережжя морів».

Своє російське назву рослина одержала через те, що плоди обліпихи дуже густо обліплюють кінці гілок, утворюючи яскраві, бурштинового кольору грона.

Зарості дикої обліпихи можна зустріти практично скрізь у Європі та Азії: на пісках і скелях, по берегах річок, озер і морів, в заплавах і заболочених місцях. У Росії вона росте на величезних просторах від Балтики і до Забайкалля. Зустрічається обліпиха і в Прибалтиці, Молдові, Казахстані, Середній Азії, на Кавказі.

В Росії почали вирощувати цю диво-ягоду більше 150 років тому і цінували не тільки знамените обліпихова олія, але і всі різноманітні заготовки з плодів цієї культури.

Читайте схожі статті

16 січня 2018 в 19:07  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: