Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Коли дитина починає агукати і агукати?
Не Зупиняйся | Діти | Психологія

Звичайно, щастя сім'ї полягає в появі малюка на світ.Але ще один щасливий мить настає і тоді, коли батьки вперше чують видаються дитиною звуки.Що це за звуки і як їх називають? Багато вживають слово агуканье, деякі гуління.Більшість не бачать в цьому ніякої різниці, а хтось каже, що різниця є, і перше відрізняється від другого тим, що літери більш розпізнаються, а не просто гортанні, як при гулении.Інші можуть просто називати агуканье, так як дитина може вимовляти тільки «агу» і нічого іншого.Але, на жаль, медицина такі назви не застосовує, а значить, не дає їм чітке формулювання.

37Коли ж конкретно дитина видає перші звуки, які розуміють як гуління? Звичайно, перші звуки дитина повинна видавати відразу ж після того, як з'явився на світ.Адже так він позбавляється від зайвої води в легенях.Але це далеко не агуканье, так як воно з'являється тільки тоді, коли малюкові виповниться кілька місяців.І тут батьки прикрашають, розповідаючи про те, що дитина перший раз в житті сказав мама або тато.Адже це були просто збіги, так би мовити, літери мали свою черговість, яка і дала результат слова «мама» чи «тато».

Коли дитина починає агукати і агукати?

Як ми вже згадували вище, агуканье починається приблизно з півтора місяців, а у когось з дітей раніше або пізніше на пару тижнів.Єдиного критерію не існує, як і шаблонних дітей.
І так, присутні воєдино букви а, м і дають нам чітку чутність прекрасного і вимовного «агу» малюка.
Дітки починають агукати наодинці з самим собою, а вже потім як ніби звертаються так до батьків.Так вони намагаються відтворити почуту мова, музику або всілякі звуки, ніби відтворюючи їх.

36Вже до свого першого маленькому ювілейного місяцю, тобто коли виповниться п'ять місяців вони намагаються виговоритися, і вимовляти літери губні, такі як, б, п або м.Іноді вони можуть сказати, що їх всі по черзі, а про деякі й зовсім забути і не вживати.

 

Іноді батьки хваляться між собою, що дитина до року у них вже щебетав, але найчастіше просто з'являється перший лепет, де є місце першими словами, які легкі щодо вмісту в них однакових складів.
Ну і коли дитина намагається сформувати свою першу промову, яка складається з гуління, не залишається такий його порив без уваги.Звичайно, аплодувати тут немає необхідності, але заохочувати все-таки потрібно.Намагайтеся вторити йому ті звуки, які він вимовляє.Також при сповиванні або звичайному догляді розповідайте, що Ви виконуєте.Конкретика тут необов'язкова.Тут потрібна ласка, а також приємний і добрий голос, який відображає любов до свого дитяти.

35Незайвим буде і легкий масаж тих кінцівок, які задіяні в процесі діяльності мозку.Так, великий пальчик малюка відповідає за його роботу.Але акупунктурні точки на долоньках теж відіграють чималу роль у розвитку малюка.Батькам не має становити праці гладити долоньки, а також акуратно масажувати кожен пальчик.

Коли дитина починає говорити?

34Кожна мама часто переживає, коли її подруги і знайомі починають хвалитися про ранньої або пізньої розмовної мови своєї дитини.Ось тут сумніви починають її атакувати: що вона робить не так, і чому її дитина досі не заговорив, або якщо заговорив, то чому так рано? Ось які дивні питання виникають в їх головах.

Перше сказане дитиною «агу» непомітно переростає в лепет, а вже потім з'являється частіше просто розмовна мова, яку розшифрувати може тільки його власні мама або тато.

Коли дитині набридає нудні вимови літер, які абсолютно не мають значення при сполученні їх з іншими буквами, дитина починає вже красиво і усвідомлено говорити перші слова.А відбувається це від 10 місяців до двох років.Знову-таки, конкретної відповіді на питання про віковому красномовстві не існує.
Все залежить від індивідуальної можливості дитини до говору, а також і від його бажання.Головне, щоб він у три роки жартома Вам не сказав, що говорити з батьками раніше не було ні бажання, ні необхідності.
Першими словами вважаються не тільки слово «мама» або «тато», а часто й інші слова, які дитині легше вимовити.Іноді зустрічається і слово «дай».
Розрізняють пасивну мова, яка супроводжується тільки розумінням вимовних слів батьками, а також активну — сам говір дитини.От щоб друга негайно розвивалася, треба з дитиною активно спілкуватися.

Поради, щоб дитина швидше почав говорити

39

Звичайно, при кожній проблемі знайдуться порадники або порадниці, які розкажуть, що робити недосвідченим батькам, дитина яких не говорить.Але краще прислухатися до самого себе і розглянути нижчеописані поради, які Ви вирішите самі, брати чи ні собі на озброєння.

  1. Заохочувальні слова будуть змушувати дитину більше працювати над своєю промовою.Крім цього, старайтеся, щоб погляд його був спрямований на ваші губи, коли Ви змушуєте його повторювати якісь слова.Так, коли він побачить руху Ваші рухи губ і язика, йому легше буде повторити їх, внаслідок чого полегшиться вимовляння слова.
  2. Спочатку акцентуйте увагу на легких і недовгих словах.І коли Ваш малюк навчиться їх говорити, такі слова можна ускладнювати.
  3. Швидкість у навчанні тут не має бути.Говорити нові слова необхідно повільно й виразно.
  4. Звичайно ж, слова підтверджуйте діями, особливо, якщо це стосується застосування нових слів.Загалом, уявіть, що Ви працюєте на радіо, де музика і реклама відсутні, а є один єдиний диктор, який невпинно працює.Ось Ви зараз ним і є.
  5. І в ув'язненні, моторика, а конкретніше, її розвиток, впливає на мову Вашого маленького чада.Розвивайте її всіма можливими способами, і Ви скоро будете насолоджуватися першими чіткими і пов'язаними словами Вашої дитини, які красиво вишикуються в єдиний пропозицію.Детальніше про розвиток моторики у дитини читайте у статті: Роль іграшок у вихованні дітей грудного віку
.
20 січня 2018 в 18:37  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: