Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Камерний оркестр
Не Зупиняйся | Технології | Психологія
Поспішаємо розчарувати всіх, хто, як і раніше вірить, що у момент зйомки фотоапарата вилітає птах.

Фото 1 - Камерный оркестрНаш технічний редактор досконально вивчив будова цифрової камери — місць гніздування виявлено не було.

* Харчування Може здійснюватися від звичайних пальчикових елементів або власного акумулятора. Перший варіант багатьом подобається більше: зайвий комплект батарейок легко поміщається в кишеню, а знайти вільну розетку для підзарядки акумулятора в мальовничому сосновому бору буває важко. Однак на ділі власна батарея зазвичай і вагу має менше, і заряд тримає довше навіть самих прославлених «пальчиків».

* Процесор Мозок будь-якого цифрового апарату. Під його контролем перебувають і визначення балансу білого кольору, та встановлення відповідних діафрагми і витримки, і усунення ефекту червоних очей, і збереження кадру на карті пам'яті. Для шматочки кремнію розміром з рублеву монету (ніж, умовно кажучи, і є процесор), погодься, непогано.

* Об'єктив У більшості любительських камер об'єктив — рішення остаточне і заміні не підлягає. Однією з основних його характеристик є кратність оптичного Zoom'а. На відміну від Zoom'а цифрового, коли центральна частина зображення вирізається і розтягується до повного кадру, оптичний не тягне за собою погіршення якості картинки.

* Затвор Відкривається на час встановленою витримки, щоб пропустити на матрицю те чи інше кількість світла. По правді сказати, подібний механічний рудимент зберігся не в багатьох цифровиках. У розмові про «цифру» куди доречніше згадати не механічний, а електронний затвор. Його завдання — «заховати» кадр в недоступній для світла області пам'яті відразу після закінчення часу витримки, яке контролюється лише електричними імпульсами.

* Сенсор Цифровий аналог плівки являє собою так званий прилад із зарядовим зв'язком — ПЗЗ-матрицю. Якщо уявити потік світла у вигляді дощу з фотонів, то матриця — щось типу форми з отворами для льоду, яку виставили під цей дощ. Світловий потік заповнює ці клітинки (пікселі), перетворюється в напругу і зчитується фотоприймачем. Зробити вибір на користь тієї або іншої матриці тобі дозволить поєднання двох характеристик — її дозволу і фізичного розміру.
Роздільна здатність, тобто кількість вхідних в склад матриці пікселів, прямо пропорційна якості, точності передачі кольору і максимальним розміром одержуваних зображень. При цьому дві рівних в кількості пікселів фотокамери можуть мати різні за розміром матриці. А значить, і площа одного пікселя в них буде відрізнятися. У камери з більшою матрицею світлочутливість вища, а кількість шумів — менше. При цьому, щоправда, і коштувати вона буде дорожче.

* Спалах Вбудоване освітлення в аматорській «цифрі» — обов'язковий елемент. Чи То справа — зовнішня, додаткова спалах. На можливість її підключення тобі вкаже наявність на корпусі апарату спеціального роз'єму, іменованого «гарячий черевик». Зустрічається він все більше на дорогих, масивних камерах, зате можливості зйомки значно розширює. Інша цікава опція — інфрачервона підсвічування, що дозволяє камері краще сфокусуватися в умовах поганого освітлення.

* Видошукач Поряд з цифровим видошукачем, що видає зображення прямо на дисплеї фотоапарата, в деяких камерах є додатковий — оптичний. Живлення він не вимагає і батарейку зазря не жере. Однак і кадр цілком не показує. Максимум — 90%. До того ж, як правило, зміщений відносно оптичної осі об'єктива, з-за чого нерідко страждає точність фокусування.

* Корпус У плюси фотоаппаратного тіла можна записати: легкість, міцність і ергономічність. Розставити апарату оцінки за цими показниками ти зможеш самостійно. Достатньо пару хвилин покрутити його в руках.

* Стабілізатор зображення Його завдання — запобігти змазування кадру, яке може бути викликане великими:
а) Zoom'ом,
б) часом витримки,
в) похміллям у фотографа.
Загалом, кожного разу, коли твоя рука захоче самовільно рипнути і зіпсувати кадр, датчик мікропереміщень дасть команду стабілізатора, і той зробить невелика зміна в оптичній схемі. Наприклад, зрушить одну з лінз. Але це оптичний стабілізатор. А зустрічаються і цифрові. У цьому випадку за повний кадр видається лише його фрагмент, який при струсі чіпляється за об'єкт, що знімається і переміщується відносно матриці,залишаючи знімається зображення мабуть нерухомим.

* Дисплей Основний засіб для спілкування між «цифрою» і її власником. На LCD виводиться інформація про налаштування камери і режимі зйомки. Його ж можна використовувати в якості видошукача і екрану для перегляду відзнятого матеріалу. Однак включати занадто часто не радимо — батарейку, зараза, швидко розряджає. При виборі камери звертай увагу на розмір діагоналі і число пікселів дозвіл дисплея. І того й іншого повинно бути багато.

Дякуємо компанії Canon за допомогу в підготовці матеріалу

.
сьогодні о 13:39  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: