Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Відкрита спільнота
Цікава НАУКА
Країна:
Україна
Місто:
Київ
Опис:
Тут багато цікавих фактів, експериментів і багато іншого!
44 записи

Діаметр Місяця - 3476 кілометрів.


Сподобалось 6 людям
Вподобайка
6

Тільки що відкладене яйце, в якому ще не почалося формування нового організму, є фактично однією-єдиною клітиною в шкаралупі - яйцеклітиною. Якщо врахувати, що найбільші яйця вагою до 2 кг відкладають страуси, саме таку масу мають найважчі на Землі клітини. За часів динозаврів, відповідно, клітини-рекордсмени важили ще більше.


Сподобалось 7 людям
Вподобайка
7

Тіло птиці є не найкращим провідником електрики. Більш того, лапки пташок створюють паралельне з'єднання, що характеризується подачею малого струму. Електрика в даному випадку віддає перевагу більш ефективний провідник. Однак досить птахові перервати ланцюг, наприклад, торкнутися будь-якого іншого стороннього предмета, як електрику кинеться до її тіла, що призведе до загибелі.
Показати повністю..


Сподобалось 6 людям
Вподобайка
6

Залежно від температури повітря в Парижі висота Ейфелевої баші може коливатися на 12 см. Подібне явище, перш за все, пов'язано зі здатністю металів розширюватися під впливом тривалого нагрівання.


Сподобалось 6 людям
Вподобайка
6

Термін «Великий вибух» для характеристики раннього розвитку Всесвіту вперше вжив британський астроном Фред Хойл в лекції, яка була присвячена критиці цієї моделі. Проте, термін прижився, увійшовши в ужиток і прихильників теорії Великого вибуху. До речі, з англійської «Big Bang» доречніше перекладати як «Великий хлопок», що точніше передає негативний відтінок, що маєвся на увазі Хойлом.
Показати повністю..


Сподобалось 4 людям
Вподобайка
4
Ага брехливі терміни, які недоказані наукою так само "приживаються" як колись теорія Дарвіна про те, що людина походить від мавпи... Багато за це горшей заплатили от той термін і прижився :)))
12 січ 2018 в 23:10

Чиї нобелівські медалі були заховані від нацистів в розчиненому вигляді?

У нацистській Німеччині було заборонено прийняття Нобелівської премії після того, як в 1935 році премію миру вручили противнику націонал-соціалізму Карлу фон Осецькому. Німецькі фізики Макс фон Лауе і Джеймс Франк довірили зберігання своїх золотих медалей Нільса Бора. Коли в 1940 році німці окупували Копенгаген, хімік де Хевеши розчинив ці медалі в царській горілці. Після закінчення війни де Хевеши екстрагував заховане в царській горілці золото і передав його Шведської королівської академії наук. Там виготовили нові медалі і повторно вручили їх фон Лауе і Франку.
Показати повністю..


Сподобалось 3 людям
Вподобайка
3

Скільки в світі «темної» матерії?
Ми живемо в матеріальному світі, і все, що є навколо - матерія. Її можна помацати, продати, купити, можна щось побудувати. Але в світі є не тільки матерія, але і темна матерія - це вид матерії, який не випромінює електромагнітного випромінювання (як відомо, світло - теж електромагнітне випромінювання) і не взаємодіє з ним. Темну матерію, зі зрозумілих причин, ніхто не чіпав і не бачив. Вчені вирішили, що вона існує, спостерігаючи деякі непрямі ознаки. Вважається, що темна матерія займає близько 22% в складі Всесвіту. Для порівняння: звична нам стара добра матерія займає лише 5%.
Показати повністю..


Сподобалось 6 людям
Вподобайка
6

Які кольорові шуми, крім білого шуму, існують?

Широко відоме поняття «білий шум» - так кажуть про сигнал з рівномірною спектральною щільністю на всіх частотах і дисперсією, яка дорівнює нескінченності. Приклад білого шуму - це звук водоспаду. Однак крім білого виділяють велику кількість інших кольорових шумів. Рожевим шумом називають сигнал, у якого щільність обернено пропорційно частоті, а у червоного шуму щільність обернено пропорційно квадрату частоти - на слух вони сприймаються більш «теплими», ніж білий. Також існують поняття синій, фіолетовий, сірий шуми і багато інших.
Показати повністю..


Сподобалось 4 людям
Вподобайка
4

Якою пам'яттю можуть володіти сплави металів?

Деяким металевим сплавам, наприклад Нітінол (55% нікелю і 45% титану), притаманний ефект пам'яті форми. Він полягає в тому, що деформований виріб з такого матеріалу при нагріванні до певної температури повертається до своєї первісної форми. Це пов'язано з тим, що дані сплави мають особливу внутрішню структуру під назвою мартенсит, що володіє властивістю термопружності. У деформованих частинах структури виникає внутрішня напруга, які прагнуть повернути структуру в початковий стан. Матеріали з пам'яттю форми знайшли широке застосування у виробництві - наприклад, для сполучних втулок, які при дуже низькій температурі стискаються, а при кімнатній - розпрямляються, формуючи з'єднання набагато надійніше зварювання.
Показати повністю..


Сподобалось 5 людям
Вподобайка
5

День на планеті Меркурій вдвічі довший ніж рік. Меркурій обертається навколо своєї осі дуже повільно, а один оборот навколо Сонця займає трохи менше 88 днів.


Сподобалось 9 людям
Вподобайка
9
до попередніх записів