Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капусти
Не Зупиняйся | Дім та побут | Своїми руками

Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиВирощування китайської капусти завойовує популярність і визнання у городників нашої страныКитайская капуста належить до категорії листової капусти і характеризується формуванням прямостоячого листової розетки. Батьківщиною цієї овочевої культури є Китай. В останні роки вирощування китайської капусти завойовує популярність і визнання у городників нашої країни.

Зміст:

 • Характеристика рослини
 • Корисні властивості
 • Правила посадки
 • Корисні властивості Китайської капусти (відео)
 • Особливості догляду та підживлення
 • Хвороби і шкідники
 • Городні хрестоцвіті блішки
 • Капустяна білянка
 • Капустяна муха
 • Як виростити китайську капусту (відео)
 • Різновиди китайської капусти представлені капустою пак-чой та пекінським варіантом пе-тсай, який має не тільки листову форму, але і качанную. Однорічна і досить холодостійка рослина відрізняється скоростиглістю і показує прекрасні результати при вирощуванні у всіх регіонах нашої країни.

  Характеристика рослини

  Китайська капуста відносно невибаглива до умов культивування, проте стабільно високий урожай звичайно одержують при культивуванні цього корисного рослини в умовах тепличного захищеного грунту. Щоб виростити якісний врожай слід дотримуватися стандартних агротехнічних прийомів і враховувати біологічні особливості цієї рослини.

  Капуста з Піднебесної досить вимоглива до показників вологості. Листя такого рослини зібрані в щільну розетку, діаметр якої може досягати п’ятдесяти сантиметрів. Цей параметр залежить не тільки від сорту китайської капусти, але і умов вирощування.

  Основною перевагою китайської капусти є можливість вирощування при будь-яких погодних умовах, а також на затінених ділянки. Максимальна врожайність фіксується в теплому кліматі і при скороченому дні. Капуста китайська дуже чуйна на якісний грунтовий склад, а рясний урожай крупних листових розеток формується при вирощуванні на якісно окультуреному, зволоженому і родючому грунті.

  Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиКитайську капусту можна вирощувати при будь-яких погодних умовах

  Корисні властивості

  Середньоазіатська кухня широко використовує рослину при приготуванні значної кількості різноманітних страв, що обумовлено не тільки відмінними смаковими якостями китайської капусти, але і якісними показниками цієї зеленої культури. У листках рослини міститься близько сімдесяти відсотків вітаміну С. Крім того, рослина багата на вітаміни А і групи В, а також залізо і великою кількістю мікроелементів.

  Китайську капусту особливо шанують за наступні корисні властивості:

  • зниження рівня цукру в крові, що робить її дуже цінним харчовим продуктом для людей з цукровим діабетом;
  • зміцнення серцево-судинної системи та покращення обміну кальцію;
  • капустяний сік є дієвим засобом для зниження больових проявів хвороби травного тракту;
  • капуста зарекомендувала себе як прекрасний профілактичний засіб при коліті, гастриті та дуоденіті.

  За деякими даними, регулярне вживання цієї рослини дозволяє істотно знизити ризик виникнення онкологічних захворювань.

  Правила посадки

  Виростити здорове і добре плодоносна рослина вдається при дотриманні технології культивування. Китайську Капусту можна вирощувати не тільки через розсадний матеріал, але і безрозсадним способом.

  Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиСередньоазіатська кухня широко використовують китайську капусту при приготуванні значної кількості різноманітних страв

  При вирощуванні рослини безрозсадним способом необхідно дотримуватися таких правил:

  • висів насіннєвого матеріалу на тепличні гряди виконується з кінця квітня з інтервалом в два тижні;
  • весняний посів варто проводити листовими сортами, а в літній посів слід віддати перевагу кочанообразующим сортів;
  • стандартний крок між рослинами не повинен бути менше п’ятнадцяти сантиметрів, а глибина становить близько двох сантиметрів;
  • допускається використовувати стрічково-рядковий спосіб сівби з подальшим проріджуванням рослин або груповий спосіб посіву, при якому в одну лунку висаджується кілька насінин з наступним видаленням найслабших розтоків.

  Щоб виростити капусту китайську розсадним способом, слід використовувати наступну технологію:

  • рослина дуже важко переносить пересадку, тому доцільно вирощувати розсадний матеріал в окремих таблетках або торф’яних горщиках;
  • рівномірний посів досягається перемішуванням насіннєвого матеріалу з піском;
  • глибина посіву повинна складати близько одного сантиметра;
  • висадка розсади на тепличні гряди проводитися гранично акуратно, при появі на рослинах п’яти справжніх листочків;
  • для рослин листового виду схема висадки розсадного матеріалу становить 10?10 сантиметрів;
  • для рослин качанового виду схема висадки розсадного матеріалу становить 20?20 сантиметрів.

  Корисні властивості Китайської капусти (відео)

  Особливості догляду та підживлення

  Листовий і качанний види китайської капусти є культурами холодостійкими, а також світло – і вологолюбними. Дорослі рослини прекрасно переносять похолодання до мінус шести градусів, однак при підвищенні температурних показників вище двадцяти п’яти градусів тепла, капуста китайська може отримати листові опіки.

  Догляд за таким видом капусти не відрізняється складністю і полягає у виконанні регулярних та рясних поливів, неглибокому і акуратному грунтовому розпушуванні, своєчасної боротьбі з бур’янами та шкідниками. Хороший результат дає якісне мульчування тепличного грунту. Капуста китайська дуже чуйна до дождеванию. При добре підготовленою з осені, родючому грунті, за весь період вегетації потрібно провести лише дві підгодівлі органічними добривами.

  Ви також можете дізнатися про правила вирощування білоголової капусти в теплиці.

  Хвороби і шкідники

  Нападкам хвороб і шкідників найчастіше піддаються ослаблені рослини, догляд за якими проводиться з грубими порушеннями. Найчастіше китайська капуста уражається зазначеними далі шкідниками.

  Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиКитайська капуста важко переносить пересадку, тому слід вирощувати розсадний матеріал в окремих таблетках або торф’яних горщиках

  Городні хрестоцвіті блішки

  Шкідник пошкоджує листові пластини. При значній кількості шкідників рослина може загинути. Дрібний шкідник зимує на рослинних рештках, залишених в теплиці.

  Боротьба з блішками полягає в посипання капустяного листя тютюновим пилом або деревною золою, а також своєчасне знищення городнього рослинного сміття. Дієвим заходом є використання одымливания або запилення рослин кремне-фтористим натрієм, а також розміщення в теплиці спеціальних пасток – блохоловок.

  Капустяна білянка

  Метелик-шкідник починає свій років в середині літа. Особливу шкоду представляють совки та білани на стадії гусениць. Масове заселення шкідника в теплиці загрожує не тільки втратою врожаю, але й загибеллю рослин.

  Боротьба з метеликами і гусеницями полягає в обпилювання рослин засобом типу кремне-фтористого натрію і ручний збір шкідників з капустяного листя. Ефективними препаратами є «Лепидоц» і «Ксибацилин».

  Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиГородні хрестоцвіті блішки пошкоджують листові пластини китайської капусти

  Капустяна муха

  Досить поширений рослинний паразит, що часто зустрічається на тепличних рослинах. Пошкоджує кореневу систему китайської капусти.

  Ефективним методом захисту рослин є якісне зволоження ґрунту навколо рослин, а також запилення грунту нафталіном або тютюновим пилом, змішаним з піском.

  Крім того, китайська капуста при вирощуванні в умовах теплиць і парників може пошкоджуватися такими шкідниками, як рослинна попелиця і слимаки. Боротьба з такими рослинними паразитами повинна починатися як можна раніше. Найбільш ефективно використовувати обприскування рослин мильними розчинами з додаванням деревної золи або тютюнової пилу. Незначна кількість шкідників можна збирати вручну.

  До числа найбільш грізних захворювань китайської капусти відносяться наступні види:

  • біла та сіра гнилі капусти;
  • кила капусти;
  • несправжня борошниста роса;
  • чорна ніжка капусти;
  • мозаїка капусти.

  Характеристика та особливості вирощування тепличної китайської капустиКитайська капуста при вирощуванні в умовах теплиць може пошкоджуватися рослинної попелиць

  Щоб не допустити розвитку цих грізних хвороб слід дотримуватися правила сівозміни, проводити правильну підготовку тепличної конструкції до зимового періоду, своєчасно прополювати грядки з капустою і відразу видаляти всі рослинні залишки.

  Важливе значення має здоров’я рослин. Міцна китайська капуста рідко уражується хворобами, тому доцільно використовувати для посівів тільки районовані та стійкі до хвороб сорти, а насіннєвий матеріал повинен піддаватися якісної передпосівної обробки.

  Ми також рекомендуємо прочитати статтю про вибір сорту і культивуванні капусти пак-чой в тепличних умовах.

  Китайська капуста може вживатися в їжу в сирому вигляді і для приготування страв у віці півтора місяців. На цьому етапі, вирощене у відповідності з технологією культивування, тепличне рослина володіє кількома соковитими і великими листами.

  Як виростити китайську капусту (відео)

  Основний процес збирання капусти китайської припадає на момент змикання головок. Незважаючи на те, що рослина належить до категорії дуже спілих, доцільно зібрати весь урожай до настання стійких заморозків. В іншому випадку качани будуть погано зберігатися і значно знизять смакові показники. Прекрасним способом зберігання є викопування рослини з кореневою системою з подальшим заглибленням у зволожений пісок. Ємності з піском слід зберігати в прохолодному приміщенні з хорошою системою вентиляції.

  17 січня 2018 в 21:23  |  Переглядів: 4  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
  Читайте також: