Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Герпес у дитини. Герпес на губі у дитини.
Не Зупиняйся | Різне | Своїми руками


— Мам, у мене рот болить, і ось тут весь час свербить. Придивившись ближче, на краю губи, я побачила невелике почервоніння. Я тоді навіть не надала цьому особливого значення, просто відвернула дитини розмовою і ми забули про це. Але вже на наступний день, стало виразно видно, що це невелике невинне почервоніння, переросло в герпес на губі у дитини. Я відразу згадала, що через 4 дні у нас випускний в садку, а тут ця болячка, на самому видному місці. Потрібно було терміново вживати заходів, щоб герпес на губі у дитини не зіпсував майбутній свято. Як правило, герпес у дитини легко піддається лікуванню, але на це йде кілька днів, яких у нас майже не залишилося.

Що таке герпес, і звідки він береться?

Герпес цілком можна вважати одним з найбільш поширених вірусних захворювань. Найчастіше, попадання цього вірусу в організм відбувається ще в дитинстві, після чого він може проявити себе, або надовго затаїться, чекаючи слушного моменту. Якщо у дитини з’явився герпес, його нескладно вилікувати, але на жаль, неможливо позбутися від нього повністю. Потрапивши одного разу в організм, він залишається там назавжди, але незважаючи на його присутність в організмі, в більшості випадків, ми все ж таки в змозі запобігти його прояв і загострення.

Причиною загострення і появи герпесу може стати переохолодження, застуда, ослаблений імунітет, інфекція і навіть стресова ситуація. Як бачите, причин для його прояву більш ніж достатньо, але в більшості випадків ми цілком здатні знизити кількість загострень до мінімуму.

Герпес у дитини. Причини його появи та особливості перебігу цієї хвороби.

Найчастіше, герпес у дитини з’являється, коли дитина йде в дитячий сад, що, безсумнівно, для дитини є стресовою ситуацією. Крім того, в дитячому саду організм малюка стикається з безліччю вірусів і бактерій, часто хворіє, а захисні функції організму значно слабшають.

Перший симптом появи герпесу у дитини — це утворення невеликого бульбашки, а найчастіше групи пухирців, наповнених зсередини прозорою рідиною, яка поступово каламутніє. Найчастіше, герпес на губі з’являється у дитини, але він може проявити себе і в інших місцях, наприклад у носі, на яснах, язиці або небі. Що, звичайно ж, стає причиною неприємних і хворобливих відчуттів. Варто також зауважити, що герпесу може проявити себе висипаннями на вухах, шиї і навіть на геніталіях, але таке трапляється набагато рідше.

Передвісником появи герпесу у дитини, стає невелике почервоніння певної ділянки шкіри, і поява свербежу, іноді це супроводжується підвищенням температури і легким нездужанням. Але виявити герпес у дитини на цій стадії практично неможливо.

З’явилися пухирці лопаються і покриваються скоринкою, яка протягом 5-7 днів відпадає сама собою. Як правило, слідів появи герпесу на губі у дитини, не залишається.

Лікування герпесу у дитини

При появі герпесу у дитини, бажано звернутися за консультацією до лікаря, який повинен призначити вам необхідне лікування. Але найчастіше, батьки, чиї діти зіткнулися з цією проблемою, не звертаються за допомогою до фахівця і лікують дитину самі.

У будь-якому випадку, ви повинні пояснити дитині, що ні в якому разі не можна розчісувати цю болячку, тому що це може сприяти подальшому поширенню цієї інфекції. Дитині необхідно виділити окремий рушник і по можливості обмежити його контакти з іншими дітьми, так як вірус герпесу передається повітряно-крапельним шляхом, та з легкістю може віддатися іншій дитині.

Для лікування герпесу на губі у дитини, найчастіше призначають мазь або таблетки «Ацикловір», а ще добре допомагає 2% «Алпізаріновая» мазь. При появі герпесу на губі у дитини, або при ураженні їм слизової рота, цілком ймовірно виникнення неприємних і хворобливих відчуттів. Нерідко, через болі в роті, діти відмовляються їсти. Для полегшення стану дитини можна використовувати настоянку мірри або «Лидохлор гель для місцевого застосування. Варто відзначити, що його основна діюча речовина — це «Лідокаїн», тому його не можна застосовувати дітям з алергією на цей препарат. В іншому, «Лидохлор гель» здатний серйозно полегшити стан дитини і позбавити його від болісних відчуттів.

У нашому випадку, ми обійшлися тільки маззю «Ацикловір», герпес на губі у дитини швидко підсох, а незабаром від його появи, взагалі, не залишилося й сліду.

Профілактика герпесу у дитини

Профілактики появи герпесу у дитини не існує, і все зводиться до того, що потрібно більше уваги приділяти здоров’ю вашого малюка і зміцненню його імунітету.

Займайтеся спортом, їжте вітаміни і будьте здорові!

15 січня 2018 в 12:13  |  Переглядів: 4  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: