Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Дослідження: Вуглеводи, джанк-фуд «безумовно» пов’язані з депресією
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Своїми руками

Дослідження: Вуглеводи, джанк фуд «безумовно» повязані з депресією

Якщо ви відчуваєте себе пригнічено, можливо це пов’язано з тим, що ви з’їли такі продукти харчування, як хліб або кекси або, може бути, велику миску спагетті. Але якщо ви жінка, ви повинні знати, що така їжа ставить вас перед фактом більш високого ризику розвитку повномасштабної депресії після менопаузи, принаймні, про це повідомляє одне дослідження.

Нещодавнє дослідження Колумбійського університету, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показує, що в той час як попередні дослідження, які припустили зв’язок між вживанням харчових продуктів з високим вмістом вуглеводів і цукру і ризиком депресії, повідомляє, що «будь-які продукти, що містять рафіновані вуглеводи впливають на настрій та їх вплив може бути сумірним (відповідну кількість або ступінь) з їх часткою в їжі». (1)

Вчені врахували у своєму дослідженні глікемічний індекс (ГІ). Шкала ГІ вимірюється від 0 до 100 і вимірює кількість цукру в крові після їжі; вплив високоочищених вуглеводів на ГІ і гликемическую навантаження, а також в цілому на кількість вуглеводів і цукру.

Підвищена кількість глюкози в організмі викликають гормональну відповідь, який може знизити рівень цукру в крові. Цей же біологічний відповідь може також призвести до змін або погіршити настрій, викликати втому і інші симптоми депресії.

Для дослідження вчені проаналізували дані 70000 жінок, які перебували в постменопаузі і брали участь в окремому дослідженні між 1994 і 1998 роками і виявили, що високий показник ГІ був порівнянний з 22% ризиком депресії. У жінок, які вживали велику кількість доданого цукру і очищеного зерна, ризик появи депресії виріс на 23%.

У жінок, що дотримуються здорового харчування ризик депресії був знижений, у тому числі у тих, хто їв більше цільного зерна, овочів і клітковини. (1)

У 2012 році дослідницька група з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я опублікувала результати 12-річного дослідження, спрямованого на вивчення зв’язку між продуктами, насичені вуглеводами і депресією. Дослідники опитали понад 43000 жінок, у яких не спостерігалася депресія, про свої харчові звички, також у них взяли аналіз крові. У жінок, які їли багато червоного м’яса і очищеного зерна, як: хліб, макарони, чіпси виявилося, що ймовірність оголошення діагнозу або отримання лікування з-за депресії становила 29-41%.

Чому вуглеводи пов’язані з депресією повністю не зрозуміло, хоча інші дослідження, звичайно, звертають увагу на зв’язок між фаст-фудом і депресією, а також тим, що їдять люди. В даний час, люди можуть зменшити свої шанси відчувати нездужання завдяки вживання їжі багатої оливковим маслом, кавою, вином, рибою і деякими овочами.

Джерело:
1. www.foxnews.com/health/2015/08/06/study-these-carbs-can-up-your-risk-depression/

15 січня 2018 в 23:09  |  Переглядів: 8  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: