Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Дні відпустки на весілля за трудовим кодексом
Не Зупиняйся | Чоловічі секрети | Своїми руками
'Дні
Весілля - подія, безсумнівно, радісне. Дата вступу в шлюб - свято.
Важлива подія такого плану в життя співробітника тягне за собою певні зобов'язання з боку підприємства, на якому працівник працює.


Відпустка з нагоди укладення шлюбу передбачений Трудовим кодексом України, галузевими тарифними угодами, колективним договором або іншим локальним нормативним актом, прийнятому на підприємстві. Таким локальним актом можуть бути передбачені й інші гарантії у зв'язку з укладанням шлюбу. Наприклад, виплата матеріальної допомоги.
Дні відпустки на весілля за трудовим кодексом надаються на підставі статті 128 Трудового кодексу України, яка зобов'язує роботодавця надати працівникові відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до п'яти календарних днів.
Зазначена відпустка надається працівникові незалежно від його права на щорічну відпустку і від стажу роботи на підприємстві. Крім того, відповідно до статті 121 Трудового кодексу, дні відпустки без збереження заробітної плати по різних підставах, що не перевищує 14 календарних днів, що входять до стажу, що дає право на одержання щорічної відпустки.

Як отримати відпустку на весілля


Для отримання права на дні відпустки на весілля за трудовим кодексом співробітникові достатньо написати заяву на ім'я керівника. Кадрова служба на підставі заяви готує наказ по формі № Т-6 затвердженої Постановою Держкомстату України. Крім цього, дата і тривалість відпустки відображаються в особовій картці працівника. Підготовлений наказ надходить керівнику на підпис. Відмовити в такій відпустці керівник не має права.

Кількість відпускних днів на весілля


Дні відпустки на весілля за трудовим кодексом передбачені в кількості до п'яти календарних днів, але роботодавець своїм локальним актом може встановити відпустку і більшою тривалістю. Крім того, така відпустка може бути додатковою оплачуваною, якщо він буде передбачений локальним нормативним актом (колективним договором).
18 січня 2018 в 14:08  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: