Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Дитяча психологія: спілкування з однолітками
Не Зупиняйся | Поради та навчання | Психологія

Діти досить тонкі і чутливі особистості.Вони дуже чутливі, і їх легко зачепити образливим словом.Дорослі люди це розуміють і намагаються зайвий раз подумати, щоб не поранити дитину.Але от самі діти іноді навмисно ображають собі подібних.

Проблеми спілкування з однолітками у дітей

151. Щоб удосконалитися і показати іншим, що ти крутіший.

2. Триматися з усіма проти когось одного, щоб не стати ізгоєм.

В обох випадках підліток показує свою слабкість і боягузтво.

 

 

Дитяча психологія: спілкування з однолітками

Ми розберемо особливості дитячої психології спілкування з однолітками.
Дуже часто у віці 12-14 років дитина відчуває себе повноцінною особистістю, заводить друзів.І в компанії вже є свої лідери і свої ізгої.В останніх виникають проблеми спілкування з однолітками.У чому полягають ці проблеми?

141. Прийшов новий учень в клас.Він як і інші, але одному з найпопулярніших підлітків у класі він не сподобався.На нього розпочалися гоніння з боку інших однокласників.

2. Дитина сам по собі нетовариський.Таких називають одинаками.Можливо, він не мав тривалого досвіду спілкування зі своїми однолітками.

3. Підліток боїться прихильності.Одна з причин такої поведінки — постійні переїзди з батьками, надходження в нові школи.Дитина тільки заводить нових друзів і сім'ї доводиться переїжджати.Наприклад, батько військовий.

4. У підлітка свої погляди на події в світі, і вони не сходяться з поглядами його однолітків.

5. І сама несправедлива причина, у дитини фізичний або розумовий дефект.Здавалося б, тут від нього нічого не залежить.

Поради з дитячої психології

131. Для початку поговоріть зі своїм чадом.Він повинен вам довіритися і бути відвертим.Чому так сталося, що в школі або просто на вулиці з ним не хочуть спілкуватися його однолітки, а якщо і спілкуються, то тільки з усмішками?

2. Після відвертої розмови проаналізуйте ситуацію самостійно: чому склалася така ситуація? Можливо, вашій дитині складно знайти спільну мову з однолітками.

3. Якщо ваше чадо ображають, навчіть його захищати себе, але словесно, без фізичного втручання і самостійно.Вам не потрібно при перших же сльозах малюка бігти розбиратися з його кривдниками.Так ви тільки погіршите ситуацію.Однолітки почнуть його обзивати ябедою.Якщо словесно впоратися не виходить, кращий варіант з такими дітьми — ігнор.І завжди знайдуться такі діти, у яких є своя думка, і вони обов'язково будуть спілкуватися з вашою дитиною.

4. Якщо нічого не допомагає, то залишається один вихід — зустріч з психологом.

Але ці поради вже в тій ситуації, коли у вашої дитини є проблеми з однолітками.

Як допомогти дитині спілкуватися з однолітками?

Що ж варто зробити, щоб їх уникнути?

121. Постарайтеся пояснити дитині, що спілкування з собі подібними — невід'ємна частина нашого життя.Йому варто першого підійти і почати спілкування, поділитися печивом або цукерками.Якщо дитина вже в підлітковому віці — дізнатися які інтереси, запропонувати разом погуляти.Нехай дитина спілкується з тими однолітками, які йому цікаві.

2. Заохочуйте його бажання запросити друзів в гості і нехай сам ходить, якщо запрошують.

3. З самого народження виховуйте у вашому малюку якості відповідальності, вірності, надійності, чесності, справедливості.Ваша дитина повинна вміти постояти за слабшого, допомогти товаришеві і не йти за стадом».Останнє означає, що він повинен мати свою думку.

Поради з дитячої психології

Дитина, особливо чим він молодший, тим він сильніший сприймає слова і емоції людей.

151. Ваша дитина — це внутрішнє віддзеркалення його батьків.Чому? Зазвичай батьки прагнуть виховати своїх дітей і вкласти в них ті якості, які не отримали самі.Це помилка.Дитина вже після народження окрема і незалежна особистість.Виховуйте в ньому лише позитивні якості.

2. Намагайтеся хвалити дитину при всіх, а лаяти особисто, при цьому поясніть причину.

3. Ніколи не порівнюйте його з однолітками.А якщо і порівнюєте, то говоріть тільки про позитивні моменти.

4. Заохочуйте його самостійність.Намагайтеся не обмежувати його свободу.Нехай дитина йде гуляти зі своїми друзями.

Але попереджайте, що він повинен прийти в певний час.А якщо припозднится, то обов'язково зателефонувати.Благо в наш час є мобільні телефони.

5. Головний фактор у спілкуванні з людьми — це довіра.Ваші відносини повинні бути побудовані на довірі.В подальшому підліток перенесе придбаний в сім'ї з батьками тип спілкування з однолітками в свою власну родину.Про довіру читайте також статті: Психологія дитячого спілкування з однолітками

6. Безкарність.Поясніть дитині, що кривдити слабшого товариша не можна.А якщо таке трапиться, то він обов'язково понесе покарання.У сформованій ситуації він повинен встати на захист потерпілого.

7. Діти — норовливі особистості і не люблять, коли їх змушують.

8. Навчіть його постояти за себе.Дитина повинна, якщо що, не дати себе скривдити своїм одноліткам.

Дитина — це індивідуальна особистість зі своїми бажаннями і особливостями.Намагайтеся будувати своє спілкування з ним на довірі.

.
20 січня 2018 в 17:19  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: