Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Дитина почала смоктати палець
Не Зупиняйся | Діти | Психологія

Не встигли батьки натішитися появи малюка на світ, як невеликі проблеми у вихованні починають вишиковуватися в чергу.Однією з таких проблем є смоктання пальця, а іноді й кількох одразу.Навколишні доброзичливці невпинно твердять, що це може завдати якоїсь шкоди здоров'ю, що від такої звички нереально вилікуватися і так далі.Батьки, постійно чуючи такі висловлювання з боку, самі починають тривожитися.У часи наших бабусь і дідусів говорили, що це звичайна звичка, яка не має жодних негативних наслідків.А от сучасні лікарі вважають інакше і наполягають на тому, що це не просто слабкість дитини посмоктати пальчик, а так малюк показує що голодний.Деякі лікарі радять частіше давати дитині бажану груди, і з'ясували, що при виконанні такої ради малюк і правда веде себе більш спокійно.

Дитина почала смоктати палець

6А що якщо старші діти посасывают іноді свої пальці? На жаль, це більше проблеми психологічного характеру, ніж просто звичка.
Тому малюка потрібно своєчасно відучувати.Як тільки Ви побачили, що дитина почала тягнути свої ручки, відразу відучуйте його.Коли новонароджена дитина, це зробити легше.

Завдяки Вашій грудей він забудеться.Соска також може допомогти, але їй треба користуватися в міру.У віці, коли дитина вважається новонародженим і до досягнення нею чотиримісячного віку, батькам потрібно потерпіти, а давати дитині задовольняти свою звичку, яка зародилася ще в утробі.

Найчастіше дітки самі відмовляються від цієї звички віком до семи місяців, а деякі стають просто байдужими як грудях, так і до свого раніше незамінному пальчику.А хтось може задовольняти таку потребу 10 хвилин і забути про неї на деякий час, тобто сам поступово відучувати.Як видно, у кожної дитини така тимчасова проблема протікає по-різному і має різну тривалість.

3Не варто забувати про те, що така звичка дана нам Всевишнім.Для діток трьох місяців це є нормою.Варто прислухатися до свого малюка, і він Вам підкаже, коли він хоче їсти, адже за кілька хвилин він може потягнути свої пальчики до рота, натякаючи Вам, що пора вже годувати.Режим годівлі може допомогти впоратися із завданням відучення від цієї звички.Якщо смоктання продовжується, потрібно поставити собі запитання: а раптом у Вас немає достатньо молока, і малюк залишився голодний? Досвідчений педіатр допоможе вирішити проблему нестачі молока і дасть рекомендації по додатковому подкорму малюка.Більшість матусь використовують соски.Спробуйте і Ви дати її своєму малюкові, якщо проблема, яка викладена вище, не відноситься до Вас.Але, ні в якому разі не потрібно плутати смоктання пальців з їх покусыванием, коли зуби починають прорізуватися.Так малюки задовольняють простий свербіж ясен.

Що робити, якщо дитина смокче палець або кулак?

Крім того, що дитина смокче палець, виникає вже більш безглузда ситуація, коли дитина намагається смоктати свій кулак.Спочатку батькам просто стає смішно, коли вони бачать такі зусилля дитини, але коли це стає потребою або ще гірше звичкою, тут вже явно не до комічної ситуації.Тут все також як і з його пальчиками.Все взаємопов'язано.

  1. Важливу роль відіграє поведінка малюка.Якщо малюк спокійний, активний, намагається посміхатися, агукати, значить, малюк задоволений життям, тоді це всього лише звичайна потреба щось смоктати.
  2. А якщо малюк неспокійний навіть вже після годування, можливо, він ще хоче їсти, їжа була в недостатній кількості для нього.Ось і тут його рятує улюблений кулачок або пальчики.
  3. Спробуйте задіяти при такій проблемі пустушку.Звичайно, від сверблячки при прорізуванні зубів вона явно не врятує, на відміну від прорізувача, але дитині допоможе заспокоїтися.Звичайно, насильно її не треба засовувати.Якщо запропонували, а малюк відмовився, не наполягайте.Спробуйте дати йому трохи пізніше.

2Що стосується смоктання кулачків або пальчиків у віці, коли інстинктів вже бути не повинно, але процес триває за звичкою, досвідчений лікар-педіатр може дати рекомендації щодо заспокоєння дитини, або дати напрямок до психотерапевта, так як це вже проблема психологічна і частіше пов'язана із занепокоєнням.З'явитися така проблема може в будь-якому віці.

Деякі стурбовані наслідками, а також тим, чи впливає така звичка на прикус, або негативно вона діє тоді, коли зуби формуються.

Відповідь однозначна і не настільки приємний для батьків.Зуби, буває, зміщуються.Але не варто засмучуватися заздалегідь, так як це молочні зуби.А постійні можуть бути рівними або ні, але це ніяк не наслідки від звички смоктання кулака, можливо, це звичайна спадковість.Майте на увазі, що не варто наполягати на своєму, якщо у дитини з'являється протест, коли Ви відбираєте у нього пальчики.Нехай малюк живе своїм життям, в якій йому комфортно, а створити йому цей комфорт допомагаєте Ви.Докладніше в статті: Новонароджена дитина вередує

Поради, якщо малюк тягне в рот пальці:

  1. 1Мамам або ж татам не варто зайвий раз нагадувати, що біля дитини потрібно постійно перебувати, особливо, коли він у бадьорому стані.Ось і контролюйте, щоб дитина менше тягнув свої, хоч і смачні для нього, пальчики в рот.Робіть це наполегливо, якщо малюк не сильно чинить опір.Якщо сильно, дайте йому соску.
  2. Іноді, малюк таким чином хоче з Вами пограти.Спробуйте його відвернути брязкальцем (для маленької дитини) або дати йому якесь заняття (якщо дитина набагато старші).
  3. Дитина завжди розуміє, навіть у найменшому віці, що каже йому мама.Розкажіть йому, що так робити недобре, задійте, можливо, сувору інтонацію в голосі.
  4. Іноді використовуються рукавички з вовни або манжети з картону або пластику, надіті на ручки дитини.Дитині буде неприємно відчути на мові шерсть, або просто у нього не вийде зігнути свої ручки.

Кому-то такі поради здадуться дуже жорстокими.На це Ви мама і тато, щоб вирішувати самим, як позбавлятися від такої проблеми.

.
20 січня 2018 в 18:37  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: